ekber_
ekber_ (üye)
İstanbul / Amatör

Volkan Akgül'e Pentax Sponsor Oldu

Doğa Fotoğrafçısı Volkan AKGÜL'e Pentax Türkiye distribütörü sponsor oldu, bundan sonra Volkan AKGÜL Pentax ekipmanları kullanacak...

Haber aşağıda ki linkte...

http://www.haber90.com/news_detail.php?id=15093

Tarih: 18 Ağustos 2008, 18:58 - İp: 78.***.**3.244
serkanata
serkanata (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax o kadar iyi bir marka degil ki! Syn.Akgül en üst düzey DSLR lere alışkın birisi, Pentax , kullandığı ekipmanlar yanında kompakt makina gibi kalır. Bunu tartışmanın anlamı varmı_?

Mark3 LE Pentax kıyaslamak akıl işi değil zira

Tarih: 20 Ağustos 2008, 11:37 - İp: 88.***.**9.212
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bakın işte buda yanlıs bir dusunce.
pentax iyi bir marka degilki lafı dogruları yansıtmıyor.
sadece daha pentaxın ff bir makinesi yokve donanımıda kısıtlı.
gerci sana bana kısıtlı,sponsor olduguna gore anavatanından en nadide parcaları temın ederler diye sanıyorum.
yınede k20d ile d3 yada mark3 u karsıalstırmakda komık olur.sınıfları farklı.

Tarih: 20 Ağustos 2008, 12:54 - İp: 85.***.**3.117
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Volkan Akgül'ü canı gönülten kutluyorum. Böyle bir ilgiyi fazlasıyla hakeden biridir kendisi.
Kendisi sadece çok iyi bir fotoğrafçı değil, aynı zamanda çok iyi bir arkadaş ve tam bir beyefendidir.
Selamlar Volkan..
Başarılar...

Tarih: 23 Ağustos 2008, 19:37 - İp: 85.***.**2.214
serkanata
serkanata (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax ın daha doğru dürüst teleobjektifi bile yok )) bence; Akgül hayal kırıklığı yaşayacak ve sevenlerine hayal kırıklığı yaşatacak eskiden de Nikon d2 serisi kullanmış biri olarak nıkonla yapsaydı keşke anlaşmayı!

Tarih: 24 Ağustos 2008, 13:46 - İp: 88.***.**0.124
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Pentax ın daha doğru dürüst teleobjektifi bile yok )) bence; Akgül hayal kırıklığı yaşayacak ve sevenlerine hayal kırıklığı yaşatacak eskiden de Nikon d2 serisi kullanmış biri olarak nıkonla yapsaydı keşke anlaşmayı!

Tabi canım sen Volkan Akgül'den daha iyi bilirsin hangi makinayla bu işin yapılabileceğini. Hatta muhtemelen sen sadece deklanşöre basıyosun Nikon ya da Canon çekiyordur, çekenin ne önemi var dimi? Senin gardrobunda da arkasında Nikon Canon yazan t-shirtler doludur herhalde.

Bir de doğa fotoğraflarnda FF makine yerine croplu sensör tercih ediliyormuş yakın zamanda Husmenaga açıklamıştı da merak eden okusun bir.

Tarih: 30 Ağustos 2008, 10:52 - İp: 78.***.**5.148
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tyaman;
uslubundaki alaycı tonu bırazcık azaltabilirsin, mesaj alınmıstır

evet crop faktorlu makıne kullanır doga fotografcıları,
mm yı arttırdıgı için..yakınlasma probleminin onune gecmek için yani..
bunu bilmek için doga fotografcısı olmaya gerekte yok..
ama tutupta pentaxı yuceltirken fazla ucmamak lazım.hasselblad mevzusunu hatırlarsın.

pentaxın bildigim kadarıyla 400mm f:5.6 sı var.
600mm ye denk gelir buda.varsa daha ustu ben bilmiyorum gercekten..
---

ama
nikonun 400-500-600mm (600-750-900mm)
canonun 400,600 ve 800mm lensi var.gerci tasıyana
(bildigim kadarıyla canon 40d 1.6 x fokal carpanla bu degerleri 640-800-ve 960mm yapar)

bu lensler pahalı denebilir,ama zaten senden benden bahsetmiyoruz.
hatalı kısımları duzeltin lutfen,bende bilmediigm kısmını ogrenmiş olayım.
----
işin komık yanı millete canoncu nıkoncu derken, fanatıklıklerıyle alay ederken kendini kaybedip pentaxcı fanatıge donusmekte.
----
bak farkettiysen,pentaxı goklere cıkaranada karsı cıkan benım,pentaxı yere sokanada.
cunku bu makineiyi bir makine ama daha iyisi var.
ayrıca volkan akgul bilmiyorduda sen biliyorsun gibi sacma bir yaklasımı anlamıyorum.
volkan akgul hey pentax bana sponsor ol demiyor,pentax sana sponsor olayım sende benım reklamımı yap dıyor.
en fazla odemeyı yapan sponsor olur ve reklamını yapar.
fotografcıya makine saglar,fotografcı makineyle fotograf ceker,yarısmaya sokarsa vs, aldıgı dereceyı pentaxın adıyla ilişkilendirir.pentaxda gazete dergi reklamlarında su yarısma birincisi volkan akgul pentax kullanıyor der.
---
yoksa butun sporcular adidas reklamında nıke reklamında oynardı degilmi???
---
nıkonun bir d300u ve d3 u vaken,
canonun mark3 u ve mark 2 leri varken varken, pentax demekki en iyiymişki volkan akgul onu secmiş demek biraz komık kacıyor.
----------------------------------------------------------
ben canoncu nıkoncu degilim.
alacak olsam suanda sony alırım mesela.ama sonycide degilim.
banane markalardan,sanki kazandıkalrı para benım cebimemi giriyor.ben bana aynı paraya encok ozellik vereni secerim.isterse ustunde FERDİ yazsın..
salakmıyım ustunde ne yazıyor diye bakıp makine alayım.
ama sapı samandan ayırmak lazım.

Tarih: 30 Ağustos 2008, 13:09 - İp: 88.***.**3.71
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Gaijin;
İşin aslı senden bahsetmiyordum şu canoncu nikoncu meselesinde.

Pentax o kadar iyi bir marka degil ki! Syn.Akgül en üst düzey DSLR lere alışkın birisi, Pentax , kullandığı ekipmanlar yanında kompakt makina gibi kalır. Bunu tartışmanın anlamı varmı_? Mark3 LE Pentax kıyaslamak akıl işi değil zira

Bu yoruma istinaden yazmıştım ama haklısın belki adres belirtmem lazımdı, üstüne alınacağını gerçekten de tahmin etmedim. Gerçi senin yorumlarında biraz Pentax karşıtlığı var ama yorumlarında mantık çerçevesinde yaklaşıyorsun (katılayım ya da katılmamayım) dikkat edersen sana karşı alaycı bir yaklaşımda hiç bulunmadım (burada da dahil, burada yanlış anladın). İkinci paragrafta ayrı yazdım o ek bilgilendirme amacıylaydı ama alaycı ifade yok orada. Yine de dediğim gibi belirtmeliydim kime yazdığımı, bu durumda hatalıyım, özür. Son yazdıklarına da katılıyorum, tersi bir iddiam yok.

Volkan Akgül'e doğrudur Pentax vermiştir parayı ama herhalde Pentaxla bu iş olmasaydı Volkan Akgül bunu kabul etmezdi diye düşünüyorum. Ama başka ekipmanla daha rahat çalışırdı, daha iyi iş çıkarırdı? Elbette, daha seri çekim mesela, daha iyi tele olanağı var.

Benim fanatizmime gelirsek. Bilmem yorumlarıma bak kendin karar ver. Ekipmanından memnun bir kullanıcıyım ama fanatizm aşamasında olduğumu düşünmüyorum. Sadece yukarıdaki örnek yorumda olduğu gibi birisi gerekçe göstermeden saçma yorum yapınca alaya alıyorum. Ne yapayım, ciddiye mi alayım, sinirleneyim mi? Yalnız sana samimi bir gözlemimi yazayım; fena halde polemiğe giriyorsun insanlarla, bence bu konuda biraz daha serin kanlı olmaya çalış. Bunu da sakın hakaret ya da kızılacak birşey gibi algılama aman deyim

Tarih: 30 Ağustos 2008, 20:23 - İp: 85.***.**3.101