denemedeneme
denemedeneme (üye)
Ankara / Meraklı

Fotoğraf Gelişimi (0’dan Gelişim)

Öncelikle merhaba demek istiyorum.Tek sorum şu olucak acaba "Fotoğrafçılık" eğitimi nasıl olmalıdır ?

Hani hayat vardır , tüm insanlar sizlere ne kadar nasihat verse de siz onu kendiniz yaşayarak öğrenirsiniz.Acaba bu fotoğrafçılıkta da mı böyledir..Bir kaç fotoğrafçıya gittim fakat onlarda işlerine yarıyacak kadar bilgi sahibi olduklarını söylediler.

Kendini geliştirme konusunda bilgi verirseniz çok makbule geçer ...

" Teşekkürler "

Tarih: 28 Ekim 2010, 23:21 - İp: 85.***.**4.196
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kendini geliştirmek, bana göre 3 yol var. Birlikte kullanılması gereken 3 yol; Çok okumak, çok izlemek, Çok çekmek...

Bunları yaptıktan sonra; yaratıcılık giriyor devreye. Görmek ve işlemek. İşte burda yaratıcılığınız var ise, yukarıda ki 3 yol herzaman işe yarayacaktır. Ve gelişimin sonu yok, bir ömür alır oldum demek.

Tarih: 29 Ekim 2010, 00:41 - İp: 78.***.**1.71
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

mantık olarak her işte olduğu gibi, önce işin temellerini öğreniyorsunuz ardından ilgi duyduğunuz alana yönelip uzman oluyorsunuz.

işin temelini öğrenmek için dergi-kitap-cd-video gibi her türden bilgiyi alacaksnız.
1-makineyi tanıma
2-yazılımları tanıma
3-fotoğrafçılığı tanıma
tüm çalışmalar uygulama ile pekiştirilir.

belli bir alanda gitmek için o alanı takip etmek, o alanda çalışmak, gelişmeleri takip edip kendinizde yeni bişeyler yapmalısınız.

not: çoğu şeyi uygulama yaparken öğrteneceksiniz. uygulama yoksa ilerlemede olmaz.

Tarih: 29 Ekim 2010, 00:47 - İp: 78.***.**2.163
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

En kısa yol - bu işi bilen ciddi fotoğrafçı bir "ağabeyinizin" yanına sığınacaksınız

Beraber 3-5 çekime gitseniz , arada bir de oturup 10 dakika çektiğiniz fotoğraflara bakıp yorumlasa 2-3 haftada makinanıza ve çoğu teknik konuya vakıf olursunuz .

Eh gözünüzü eğitmek de sürse sürse 2-3 yıl sürer ...

Tarih: 29 Ekim 2010, 06:41 - İp: 96.***.**4.180
denemedeneme
denemedeneme (üye)
Ankara / Meraklı

Çok teşekkürler , gerçekten çok yardımcı oldunuz...

Tarih: 29 Ekim 2010, 10:50 - İp: 95.***.**6.216
denemedeneme
denemedeneme (üye)
Ankara / Meraklı

gerçekten sizlerin bilgileriyle + kendi çabalarımla bu işi başaracağıma inanıyorum

Tarih: 29 Ekim 2010, 10:53 - İp: 95.***.**6.216
  • 1