allemgullem
allemgullem (üye)
İstanbul / Amatör

D90 Firmware L 1. 006 Güncellemesi Sonucu

Değerli fotoğraf sevdalısı arkadaşlarım. Herkese iyi forumlar.. Sözü fazla uzatmadan konuya gireceğim..

Bende D90 18-55mm + 55-200 Kit lenslerim var.

Makina L 1.000 firmware'e sahip idi. Makinayı yurt dışından getiren birisinden ikinci el alınca, firmware olayına uzun süredir hiç kurcalamadım. Fakat internette 1.002 den sonra 1.006 çıktıgını duyunca artık güncelleme zamanının geldiğini düşündüm ve bu düşüncemden dolayı düşüncrelerini almak için Nikon yetkili servisini aradım. Onlar da bana bu güncellemenin hiç bir sorun çıkarmayacağına ve aksine faydalı olacağını söyledi.

Kendilerine düşünceleri için teşekkür ederim yardımcı oldular sağolsunlar. Ben maklinayı 1.006 güncellemesini başarı ile uyguladım.

Fakat sorunum şu: Netlemeyi yaptıktan sonra deklanşöre de tam bastıktan sonra makina hemen çekim yapmıyor, önce yardımcı ışık yanıyor ( bu en az 1-2 saniye sürüyor )ve ondan sonra çekim yapıyor. Ben de yakalamak istediğim anı yakalayamıyorum! Bunu M - A - S - P modlarında yapıyor. Otomatikte böyle bir şey yapmıyor. Makinamın tadı kaçtı eski tadını istiyorum :..(

Bu acaba yeni versiyonun bir sonucu mu yoksa olması gerekn bu mudur? Sizce geri sürümlere dönemli miyim? Bi de dönmek istesem döner mi?

Llütfen bir arkadaş bu konuda cevap versin yoksa ben kafayı yicem!

İlginize ve anlayışınza teşekkür eder iyi forumlar dilerim..

#allemgullem' tarafından 10.08.2012 04:37:13 tarihinde düzenlendi.

#allemgullem' tarafından 10.08.2012 04:40:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Ağustos 2012, 21:32 - İp: 212.***.**0.56
cihatnuroglu
cihatnuroglu (üye)
Adana / Doğa Fotoğrafçısı

menüden costum setting - shooting/display-exposure delay mode yi off yapın düzelir diye düşünüyorum.

Tarih: 11 Ağustos 2012, 13:16 - İp: 92.***.**3.173
kamikkazet
kamikkazet (üye)
İstanbul / Firma

hocam öncelikle işletim sisteme bakın mac de kurun güncelleştirme yapın olmazsa garantiye gönderin

Tarih: 1 Eylül 2012, 13:17 - İp: 95.***.**3.89
  • 1