blnt38
blnt38 (üye)
Kayseri / Meraklı

Praktica’dan Daha İyi Bir Makinaya Geçme

Slm arkadaşlar.Öncelikle böyle güzel bir site sunduğunuz için sizlere teşekkür etmeyi borç bilirim.Fotoğraf makinası almak için sizlerden bilgi almayı uygun gördüm.Şimdiye kadar 3-4 yıldan beri Praktica dcz 6,2 compact makina kullanıyordum fotoğrafa meraklı olduğum için şimdi bu işi biraz daha geliştirmek istiyorum fakat ne tür bir makina alacağım konusunda hiç bir fikrim yok 1000-1500 tl arasında bir makina alacağım.Özellikleri bakımından benim için en verimli olabilecek makina sizlerce hangisi olur? Bu işi ilerde daha da geliştirebilirim ama meslek yapacak kadar değil benim amacım sadece manzara vs. günlük hayattan güzel fotolar yakalamak.Fotoğraflarımın daha kaliteli ve güzel olması için bu şekilde yeni bir makina alma düşüncesi içerisindeyim. Sizlerin de yardımıyla en güzele ulaşacağıma inanıyorum. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Bol fotoğraflı günler diliyorum.

Tarih: 6 Eylül 2009, 00:08 - İp: 88.***.**9.6
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

tekrar yazmak durumunda kaldığınız için üzüldüm. Söyledikleirnize göre, 1000-1500 Tl vermek zorunda olmadığınızı düşündüm...
ve DSLR yerine DSLR -like bir makina düşünmenizi öneririm. DSLR yatırım isteyen bir makina ve siz bu işi ufak bir hobi olarak düşünüyorsanız, odak uzaklığı iyi olna bir DSLR-like, sizin işinizi fazlasıyla görecektir.
Eğer aklınıza yatarsa bu fikir ,like makinalar üzerinde fikir alışverişi yapabiliriz...
makina almak sancılı bir dönemdir, kolay gelsin

Tarih: 6 Eylül 2009, 00:27 - İp: 88.***.**0.35
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

hergün aynı konu defalarca açılır ve ilk seferinde muhakkak kilitlenir biraz okumanızı öneririm kompakt satın alma forumunu ve burayı cevabınızı bulacaksınız.
canon sx10-panasonic fz28 üzerinde yoğunlaşın. hem sizi geliştirir bunlar, hem de çok amaca hitap eden masrafsız makinelerdir. fuji ye de bi bakın aklınızda kalmasın.

Tarih: 6 Eylül 2009, 01:21 - İp: 88.***.**9.18
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon SX10 IS - PANASONIC FZ28 - PANASONIC FZ50 veya LEICA V LUX1 işinizi görecek makinalardır. Bütçeniz 1000-1500 TL arası ise FZ50 veya LEICA tavsiye ederim...

Tarih: 6 Eylül 2009, 12:59 - İp: 85.***.**8.117
blnt38
blnt38 (üye)
Kayseri / Meraklı

görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum tavsiyelerinizi dikkate alıcam

Tarih: 6 Eylül 2009, 13:39 - İp: 88.***.**9.6
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

http://urun.gittigidiyor.com/OLYMPUS-E-410-DOUBLE-ZOOM-KIT-HEDIYELIII_W0QQidZZ19399223

uygun fiyata paket çözüm
en kötü dslr bile dslr like ve kompaktan iyidir (sony R1 hariç tutmalı)
(satıcıyı tanımam )

Tarih: 6 Eylül 2009, 15:18 - İp: 88.***.**5.27
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

en kötü derken ? ?? bunu önerdiğiniz link için söylemiyorsunuz inşallah APPENDIX ??

zira, OLYMPUS'un bu makinası ve yanında verilen double kit lensleriyle , çok iyi ,gerçekten çok iyi sonuçlar alıyorsunuz... makro,portre, manzara... ne isterseniz yetiyor...

reca ederim, hakaret etmeyelim caaanım makinaya

Tarih: 6 Eylül 2009, 15:45 - İp: 88.***.**0.35
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

genel anlamda kötü dedim. olympusların objektifleri güzeldir. biri çıkıp makineyi kötülerse , polemik doğmaması bakımından en baştan yazdım

Tarih: 6 Eylül 2009, 17:15 - İp: 85.***.**7.149
blnt38
blnt38 (üye)
Kayseri / Meraklı

arkadaşlar bir sorum daha olacak bu fotoğrafta arka planı flu göstermek ne şekilde oluyor bunun için makinamın özelliklerinin ne olması lazım harici bir lens ya da parçaya ihtiyaç var mı yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 6 Eylül 2009, 22:49 - İp: 88.***.**9.6
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

hayır ayrı lense ihtiyacınız yok, çekim tekniğiyle alakalı... kompakt makina ile bile yapılabiliyor..

Tarih: 6 Eylül 2009, 23:11 - İp: 88.***.**0.42
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

kompakt makine ile bunu yapmak çok çok zordur ve istenilen her koşulda yapılamaz. sensör boyutu azaldıkça alan derinliği arttığından slr makine ile çok rahat yapılabilir ancak.

Tarih: 6 Eylül 2009, 23:25 - İp: 78.***.**7.53