ef1
ef1 (üye)
İstanbul / Amatör

Çin’den 550d Getirtmek Nekadar Akıllıca?

Merhabalar,

Bir yakınım Çin'e gidiyor. Ben de fırsat bu fırsat ne zamandır istediğim Canon 550D makineyi 18-135mm ile birlikte getirteyim dedim. Kendileri ilk DSLR makinem olacak nasipse. Ak Sakallı Dede'nin dediği gibi çeke çeke öğrenirim. Bende ışık görmüş kendileri, malum fotoğraf da ışıkla çekilir .

Fiyat olarak tam bilmiyorum ama Türkiye'den ucuzdur diye düşünüyorum. Hayyam'da 18-55mm ile birlikte 1100$ hadi bilemedin 1050$ a alırım sanırım fiyatı. Ben 18-135mm ile istediğim için fiyat daha da yüksektir bu söylediklerimden.

Size sorum şu olacak; Acaba Çin'den getirteceğim bu 550D de Türkçe menü problemi olur mu veya daha başka ne gibi problemler yaşayabilirim? Dezavantajları ne olur acaba? Hasılı velkelam Çin'den 550D getirtmek ne kadar akıllıca bir davranış olur?

Yardımcı olup cevap yazarsanız çok sevinirim.

#ef1' tarafından 15.06.2010 17:25:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Haziran 2010, 17:10 - İp: 193.***.**7.130
bedava-shop
bedava-shop (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba,

Çin'de orjinal mal bulmanız zordur... Yamyam pasajından almanız Çin'e göre daha mantıklıdır...

En azından muhattap bulursunuz...

Siz fiyat araştırması yapın, sonra benden teklif isteyin.Çinden almadığınıza memnun kalacaksınız

Saygılarımla

Tarih: 15 Haziran 2010, 17:14 - İp: 85.***.**7.74
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba, ben Çin'de oturuyorum ve kullandığım ekipmanlar ile arkadaşlarıma ekipmanları hep buradan alıyorum. Burada satılan Canon'lar, Canon o modeli nerede üretiyorsa oranın malıdır. Yani Japonya'da üretilen mallar Japon malıdır, sahtesi yoktur. İçiniz rahat olsun. Çin'de bu konuda yamyam pasajından ziyade büyük şehirlerinde fotoğrafçılar çarşısı vardır. Bizim Akmerkez, Capitol, Carrefour büyüklüğündedir, ve ekipmanlar oradan alınır. Çin'de fotoğrafçılık çok gelişmiştir, Japonya gibi herkesin elinde neredeyse fotoğraf makinesi vardır... Bu arada Sn. Bedava-Shop, Çin'e kaç kere geldiniz?

Canon'ların neredeyse bütün modellerinde Türkçe menü vardır, Çin'den de alsanız, Dubai'den de alsanız, Türkiye'den de alsanız makinenizde Türkçe menü olacaktır. Tek probleminiz, kullanım kılavuzu Çince gelecektir. Bunu da Türkiye'de çeşitli kişilerden Türkçe menü isteyerek elde edebilirsiniz. Sanırım Sn. Bedava-Shop'ta da bu tür kullanım kılavuzları mevcut. Ya da internetten İngilizce ya da Türkçe kılavuz aratabilirsiniz.

Saygılarımla...

Tarih: 15 Haziran 2010, 19:29 - İp: 58.***.**8.132
d.nisan
d.nisan (üye)
İstanbul / Amatör

Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz...
ben abd den aldım makinemi orada 550 d rebel t2 olarak satılıyor ama tamamen aynısı... Türkçe menüsüde var... böyle bir ürün için çinde sahtesini arasanız dahi bulamazsınız...
bana toplamda çantası (orjinal canonçanta) 18-55 lens 16 gb yüksek hızlı kayıt yapabilen sd kart (hd kayıt için şart) 1020 $ maloldu sanırım çinde dahada ucuzdur kaldi ki sizin arkadaşınız ürünü görüp de alacak...
alabilirsiniz şimdiden hayırlı olsun süper bir seçim....

Tarih: 15 Haziran 2010, 23:56 - İp: 212.***.**5.252
ef1
ef1 (üye)
İstanbul / Amatör

Sn. malkocy ve Sn. d.nisan, cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sn. malkocy, bu arada 18-135mm ile Çin'deki fiyatı hakkında bir bilginiz var mı?

Tarih: 16 Haziran 2010, 08:56 - İp: 193.***.**7.130
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Bence Çinle-Minle hiç uğraşma git Doğubanka 1000 $ 18-55 lens dahil al makinayı derim. İstersen yanına birde 55-250 lens alırsın yaklaşık 300 $ civarındadır. Topu topu 2000 TL'ye makinana sahip olursun. Beklemek zorunda kalmazsın. Aradığında da bir muhatap bulursun....

Kolay Gelsin...

Tarih: 16 Haziran 2010, 15:21 - İp: 85.***.**7.103
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba, 550D 18-135mm lens ile 1.000 Amerikan Dolarının biraz üzerindedir.

Tarih: 16 Haziran 2010, 16:46 - İp: 58.***.**8.132
ef1
ef1 (üye)
İstanbul / Amatör

İlgi gösterip cevap yazan herkese çok teşekkürler, aklımdaki soruların cevabını aldım.

Tarih: 17 Haziran 2010, 08:58 - İp: 193.***.**7.86
yus-uf
yus-uf (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba yakın zamanda bende yurdışından makina getirttim orda yaşayan bi yakınıma makina fabrikasyon arızalı çıktı şans işte media marktan alındığı ve getiren kişiyle tekrar gönderme imkanım olduğu için tekrar gönderdim. Böle bi durumla karşılaşma ihtimaliniz olduğunu aklınızdan çıkarmayın gönderemezseniz parayla tamir ettirme veya ettirememe durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bozuk çıksa yaptıramasanız bir tane daha almak zorunda kalsanız bile burdaki 1 tanenin rakamına denk gelir

Tarih: 17 Haziran 2010, 13:00 - İp: 62.***.**9.230
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yusuf Bey hatırlatmanız için teşekkürler.. Doğru söylüyorsunuz, ben de arkadaşlarıma buradan alırken kutuyu açtırıp kontrol ediyorum, makineyi açıp bir iki çekim yapıp, menüsünü bir geziniyorum. Sn. ef1, siz de rica edin, yakınınız makineyi alırken açıp kontrol etsin. Zaten satın aldığı yer açıp kontrol etmeyi teklif edecektir..
Saygılar..

Tarih: 17 Haziran 2010, 17:01 - İp: 58.***.**8.132
soner1977
soner1977 (üye)
Antalya / Meraklı

merhaba ben singapurdan simlim towerdan eos550d 1500tl civarına geldi ama 8gb hafıza kartı, çanta, yedek batarya bir de lens koruyucusu ile beraber aldım.

Tarih: 18 Haziran 2010, 11:24 - İp: 88.***.**0.239