gsdvn
gsdvn (üye)
Osmaniye / Meraklı

Canon Ef-s 55-250mm F/4-5. 6 Is Lens

İlk önce gaijin konu forumda olabilir ama kusura bakma

ben canon 550 D ye Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS Lens almayı düşünüyorum manzara için uygun mudur

Teşekkürler

Tarih: 30 Ağustos 2010, 19:10 - İp: 88.***.**7.251
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

selamlar.
adım gecmiş yazayım dedim. tekrar gibi olacak ama daha dun dedigim halde malesef boyle olması beni teşvik ediyor.

cok merak ediyorum neden forumu okuyup sorularınıza cevap bulma alışkanlıgı edinemediniz acaba hala?

daha onceki konulara gerek benım gerek arkadaslarımın belirttigi uzere:

hangi lens ne amacla kullanılır bilmeden lens almayın.
lense ihtiyacınız olup olmadıgını bile bilmeden lens almayın
lensin size ne gibi bir faydası olacagını bilmeden lens almayın.
dslr aldıysanız kit lensi kullanın, en az 2-3 ay boyunca.
ne konuda eksik ne konuda iyi hangi ayarlarda hangi durumlarda en iyiyi veriyor bunları gorun. makinenizi tanıyın.
buarada okuyun ve ogrenin. fotograf adına bir birikiminiz olsun. bu birikim olmadan fotografcı falan olamazsın, fotografcı olmayacaksanda en basıt kompakt dahi zaten fazlasıyla iş gorur.

cok birşey istemiyorum, ve ne kendi adıma ne site adına soyluyorum, tamamen senın kendi cıkarın kendi iyiligin için soyluyorum.
forumu oku.
oku ki en basitinden manzara için geniş acı lenslerin tercih edilecegini ogren.
oku ki ögren.
bunlar soruldu cevaplandı.
diyeceksinki benimkide cevaplansın.

bende bu sefer site adına diyecegimki, boyle boyle bu forum bilgi coplugune donerse, bilgiye ihtiyac duyanlar bilgiye ulasamaz.
bilgi verenler tekrar tekrar yazmakla ugrasmaz ve sonucta ortada ne bilgi veren kalır, ne bilgi arayan kalır.
sadece bilgi isteyen kalır.
bilgi isteyen forum copluk gibi oldugundan bilgiyi arama geregi duymaz.
bilgi veren nede olsa yazdıklarımızın omru bir gun diye bilgi paylasmaz.

oyuzden biraz anlayıs.
fotografcılıgı ogrenmek istiyorsan arastıracaksın, okuyacaksın...

daha dun kompakt bir makine almaktan bahsederken bugun 55-250 lens soruyorsun.
demekki sen burada yazılanları kaale almıyorsun.
demekki sana ne desek boş.
kendin arastırıp ogrenmedigin gibi gelen sordugun sorulara gelen cevaplardaki tavsiyeleride kulak ardı ediyorsun.
boyleyken sana cevap vermek için bir gerek gormuyor ınsanlar.

Tarih: 30 Ağustos 2010, 19:28 - İp: 217.***.**5.65
gsdvn
gsdvn (üye)
Osmaniye / Meraklı

''Bende bu sefer site adına diyecegimki, boyle boyle bu forum bilgi coplugune donerse, bilgiye ihtiyac duyanlar bilgiye ulasamaz''
Bende bundan dolayı konu açıyorum işte o kadar çok konu varki benim bunların içinden kendime yararlı olanı bulmak için baya bir zaman harcamam lazım sonra da herkes benim gibi düşünüyor konu açıyor ben de biliyorum formu okumayı ama o kadar çok konu sayfa varki hangisi benimki diye arayıp bulana kadar...
Ama ben birazda sana soru sormak istiyorum ki anladığım kadarıyla bayağı bir bilgilisin sırf konuya bilerek senin ismini yazdım

Teşekkürler

Tarih: 30 Ağustos 2010, 19:38 - İp: 88.***.**7.251
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

o zamanı harcayacaksın, bunun baska yolu yok.
armut piş agzıma duş diyerek birşey olunmaz.
hayatın hıcbır alanında boyle birsey elde edemezsin.
sen daha yazılanları kaale almıyorsun, üstünede acık acık okumaya usenıyorum konu acıyorum diyorsun.
bunu zaten goruyoruz,
bundan sonra kimsenin,enazından benim cevap yazmamı bekleme.
benim derdim insanlara faydalı olmak.
ama karsımdakinin enazından biraz sorumluluk biraz anlayıs gostermesini beklerim.

sana kolay gelsin

Tarih: 30 Ağustos 2010, 19:50 - İp: 217.***.**5.65
raulgs21
raulgs21 (üye)
Adana / Meraklı

Bende fotoğraf çekmeye yeni başlayan birisiyim ve bende sürekli araştırma halindeyim.Forumu kullanarak çok iyi sandığım lenslerin aslında parasının karşılığını vermediğini veya alan derinliği için ne gerektiğini vs. gibi daha bir çok şey öğrendim.Diyeceğim şudur ki; gerçekten bazen çok gereksiz konular açılıyor ve daha önce olan konularla ilgili sorular soruluyor.Yanlış anlamayın ama daha dün başaka bir fotoğraf makinesi almaya karar verdiğinizi söylemiştiniz.Üstelik dediğiniz makineyi alınca lens alma gibi bir durumunuz olmayacak.neyse bende çok uzattım.lens konusunda ben şöyle bir tavsiyede bulunayım(haddim olmayarak)sonuçta yeni başlayan veya başlayacak biri olduğunuz için ana sayfada objektifler yazan yer var ve orada bütün markalar var.Oraya tıklayın ve çekilen fotoğraflara bakın ve o fotoğraflara yapılan yorumlara bakın.Yalnız bakarken fotoğraflara tecrübeli,usta olmuş kişilerinkini baz almayın(Çünkü zaten iyi çekiyor Onlar)Yorumlarda veya açıklamalarda yazıyor yeni aldım,yeni başlıyorum vs.. gibi o kişilerin fotorağraflarına bakın.sonuçta bu işe yeni başlayan birisi üç aşağı beş yukarı ancak senin,benim kadar iyi fotoğraf çekebilir.bu yönde düşünürsen bu sana yardımcı olabilir.ben öyle yapıyorum ve oldukça da işime yaradığını düşünüyorum.sevgiler, hoşçakalın...

Tarih: 30 Ağustos 2010, 20:27 - İp: 217.***.**3.217
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

konuyla alakasız - eğer ki bazı başlıklar üstte sabitlenecek olursa çok sorulan sorulara sahip örneğin d3000,1000d,450d karşılaştırması 500d,550d,d5000,d90 karşılaştırması, 1500üstü ve altı makinalar rehberi vs. gibi forum çöplüğe daha az döner. arama kısmı pek efektif değil zaten kanımca. konuya dönecek olursak gaijini dinle

Tarih: 1 Eylül 2010, 12:18 - İp: 213.***.**1.237
bedava-shop
bedava-shop (üye)
İstanbul / Firma

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 1 Eylül 2010, 15:28 - İp: 88.***.**9.104
  • 1