rookie_cam
rookie_cam (üye)
İzmir / Amatör

550d'den D300s Geçmek

Hepinize iyi kadrajlar şu aralar başlıkta belirttiğim souryla kafamı kurcalıyorum
canon kullanıcıyım elimde 550d var memnunum hiç yolda brakmadı hani
ama her insan gibi emekledikten sonra yürümek istiyor bünye naraştırdım d300s baya bi hoşuam gitti bu geçişte yabancılık çekermiyim d300s kullanan abilerim ablalarım kardeşlerim bi fikir verirlerse rahat bi uyku çekicem sayelerinde

Tarih: 11 Mayıs 2011, 21:24 - İp: 88.***.**9.49
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

mesele çoktan kapanıp 8 sene sonra hortlattıysam sebebi var

Birincisi; zamanında bu konuya denk gelememişim yoksa boş geçmezdim. ikincisi ise sıfır makineler artık çok pahalı olduğu için ikinci elde bunlar kelepir fiyata satıldığından ne alsak diye gogul araştırmaları insanları bu sayfalara denk getiriyor insanlarda düşündükleri modeller için neler denmiş okuyorlar öğrencisi var heveslisi var onlarada fikir vermek lazım. Ercan abimiz mesele hakkında ziyadesiyle bilgi sahibidir ama kıyaslanacak makineler olmadığı için olsa gerek değinmemiş işte! ah be abim

550D iş amaçlı olarak şirketin bana sormadan bana aldığı bir makinedir d300 ise o zamanlar kişisel kullandığım makineydi yani ikisinide yıllarca kullandım

En önemli fark D300 yada 300s krop sensörde nikonun çıkardığı son prof seviye modelidir (artık nikon krop için bu segmentte model üretmiyor) 550D ise orta segment bile değil temel giriş seviyesidir. dolayısıyla hiçmi hiç kıyaslanacak makineler değiller

başlarda d300 kullanımı karışık gibi gelir nede olsa prof bir makine bu da sizi öğrenmek için araştırmaya iter bu sayede dslr hakkında çok şey öğrenirsiniz hatta bu makineyi öğrendiğinizde 550dyi elinize almak bile istemezsiniz ikisinede aynı anda sahip olduğum için ben bunu yıllarca yaşadım 550d basittir ama pratik değildir çok dolaştırır canon kullanıcısı için sorun olmayabilir lakin gerçek renkleri yansıtmadığını çok rahat söyleyebilirim.

D300'ün malzemesi ve mekanizmaları prof seviyeye göre yapılmış olduğu besbelli duruyor dolayısıyla D300'deki sağlamlık güven hissi 550D'de yok

Nikoncu falan değilim marka fanlığı yapmak çocukça şeylerdir nikonda canonda babamızın oğlu değil hatta nikonun bu gün için eleştirilecek çok tarafı var mesela geçen şu 8 senelik zaman zarfında çok hatalı üretimler yaptı videoda hep canonun gerisinde kaldı. nikona alıştığım için bugünde nikon kullanıyorum hepsi budur.

#m.levent' tarafından 02.10.2019 17:56:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ekim 2019, 17:45 - İp: 78.***.**6.48
johnwayne
johnwayne (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Birçok örnek ile çok ilginç bir konu. Çalışmamda kullanabileceğim birçok yararlı bilgi aldım. Çok teşekkürler!!

Ayrıca konunun konusuyla ilgili ve sizin icin kesinlikle bilgilendirici bilgiler paylaşmak istiyorum.

#johnwayne' tarafından 23.01.2020 23:40:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ocak 2020, 16:07 - İp: 2.***.**4.138