edobey05
edobey05 (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon Powershot S5 Is 8. 0mp 2. 5” Lc

Arkadaslar merhaba canon marka s5 modeli gittigidiyorda kullanılmamış olarak yaklasık 500-600 ytl arası satılıyor ama diğer sitelerde 850 ylt civarlarında bu konuda yorum yapabilecek olan varmı bu fiyat dengesizliğinin temel nedeni nedir.Böyle bir alış verişi tavsiye edermisiniz.Anladığım kadarıyla yurt dışından geldiği için garantisi yurt içinde olmuyor sebep bu olabilirmi ?

Tarih: 1 Eylül 2008, 19:04 - İp: 78.***.**9.134
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Dengesiz değil gayet normal.Zira Abd'de Canonlar epey ucuz.

Ancak bu makinaya 500-600 de olsa vermeyin para,kullanılmış temiz olduğuna güvenilir bir ikinci el modelini 350 liraya almak daha mantıklı

Tarih: 2 Eylül 2008, 16:41 - İp: 81.***.**0.40
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

bende bu makinayı araştırıorum. bende S1 modeli 4 yıldır war. dslr ye geçicektim arkadaşların dslr lerine el koyup bi süre kullandıktan sonra çok bi gereksiz geldi (taşıması renk kalitesi v.s.) bu yüzden bende benim makinanın ilerki modellerine bakmaya karar verdim. şu an ban tek + ihtiyacım olan asa ve çekim hızını arttırma. benşm makinamın görütü yönünden hiç bir dlsr den aşşağı kalır yanı yok hatta bence renk tonları çoğundan daha iyi. tek nokta af de sorun yaratmıcak bi sorun. panasonik FZ18 ile S5 arasında kalmış durumdayım. S5 de tek snirime dokunan S3de seri çekim hızı sn/2,3 olmasına karşın s5 de sn/1,5 gene S1 modeline dönüş yapılmış resmen. işlemci arttıkça hızının artması gerektiği yerde yawaşlamış bu yüzden şüphelerim war. 535ytl çok güzel fiyat 1GB likte extreme III altıkmı sorun kalmaz (büyük hafıza kartları tadını kaçırıyor standart çekim boyutum 1024x768 benim makinamda harika sonuçlar verior hem gerektiği kadar yer kaplıor bi resmin 3mb kaplaması gereksiz sanki duwar büyüklüğünde baskı yapcasda insanlara 800x600 gerekirken 3000x2000 yetmez olmuş sanıorlar)

Tarih: 2 Eylül 2008, 17:15 - İp: 78.***.**2.198
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

xkeremx yanlıs bilgiye sahıpsın.
senın makıennın fotograf kalitesi hiçbirzaman dslr kalitesinde olamaz.daha iyi hiç olamaz.

1024*768 boyutlu bır fotograf baskı yapmayacaksanız tabıkı yeterlidir ancak a0*15 baskı için bile dusuk bir cozunurluktur.
-------------------------------------------------------------------
madem 1024*768 cozunurluk yetıyor elindeki makineyı degiştirmenın hıcbır anlamı yok.

Tarih: 2 Eylül 2008, 17:31 - İp: 85.***.**3.117
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

EOS 400D KULALNDIM NIKON D40 KULLANDIM IKISININ RENK KALITESINDEN DE ÇOKDAHA HARİKA ÇEKİMLER YAPIOR BENİM MAKİNA. HELE O ÖVÜP DURULAN 400D IŞIKSIZ ORTAMLARDA HİÇ Mİ HİÇ NETLEME YAPAMIOR ÖLE MAL MAL BAKIOR BASIORSUNUZ BASIYORSUNUZ BİŞEY ÇEKEMİORSUNUZ. BEN 1600X1200 ÇÖZÜNÜRLÜLÜKLE ÇEKTİĞİM RESİMLERDEN A3 BOYUUNDA SÜPER KALİTEDE RESİM BASTIRTIORUM HEMDE FOTOGRAFÇIDAN BİLE DEĞİL NETCOPY CENTER DAN BİLGİİĞİMİZ FOTOKOPİ MAKİNASINDAN. HEMDE HARİKA SONUÇLARLA
DENEYİN EMİNİM SIZDE AYNI SONUÇLARI ALACAKSIN 10X15 BASKIYI 640X480 ÇEKİMLE BİLE ÇOK KALİTELİ ŞEKİLDE ELDE EDİORUM HEMDE HER GÖREN NASIL BU KADAR CANLI YAPTIN RESİMLERİ DİYE SORUYOR

Tarih: 2 Eylül 2008, 18:24 - İp: 78.***.**2.198
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

DPREVİEW DE İNCELE s1 IS ÇEKİM SONUÇLARINI BELKİ ANLAMANA YARDIMCI OLUR
http://www.dpreview.com/gallery/canons1is_samples/
hemde bu çekimler benim makinanınkinden çok daha güzel bunu çeken ya uğraşmamış yada kalitesini çok düşürmüş

Tarih: 2 Eylül 2008, 18:27 - İp: 78.***.**2.198
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Peki en kral CanonS1 olsun.

Zaten hangi kral çıplak değildir ki biraz

Tarih: 2 Eylül 2008, 18:48 - İp: 81.***.**0.40
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tamam,bravo sana.
tovbe yarabbim.gelde laf anlat.
eski kral oldu yasasın yenı kral.

Tarih: 2 Eylül 2008, 20:36 - İp: 88.***.**3.219
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

ben senin yerinde olsam internetten almazdım.. ister eski kafalı ister sağlamcı de media markette ve bimekste (yanlız her karta degil) 750 ytl ve mavi bilgisayarda 830 ytl fiyatı varken ve görüp deneyerek alabilecekken aradaki farka degmez diye düşünüyorum. ama yurtdışından bir bilene aldırabilecek ya da kendim alabileceksem farklı çünkü nakit fiyatı çok düşüyor.

Tarih: 10 Eylül 2008, 01:47 - İp: 88.***.**5.21
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

CanonS1 benim ilk makinem sayılır hala onun gibi çeken dslr dışında makine görmedim S2 S3 S5 onun kadar iyi çekmiyor, yani pixel yükselince kalite gitmiş.

Tarih: 13 Eylül 2008, 05:32 - İp: 85.***.**4.94
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

slm ölmüş konuyu canlandırmak gibi olucak ama olsun
yorumları okurken şansa bi yoruma takıldım oda 2008 de yaptığım kendi yorumum imiiş. bunca zaman içinde eos 1100 D aldım beğenmedim 3 gün içinde sattım sonra Sx20 aldım 1 ay kullanamadım 400e aldım 200 saattım sonra samsung s4zoom aldım hepsinden güzel ve seri çekiyor şimdi G1x canon düşünüyordum ki o kadar övgüye değmediğini farkettim bayaa kötü test sonuçları tekrar S5 IS peşine düşmüştüm ki yorumlarını ararken burda kendi yorumumu gördüm halen diyorumki şu ana kadar kullandığım en net kusursuz çekimler yaptığım makina S1 IS amerikadan gelmişti piller içinde akıntı yaptığı için bozuldu yoksa asla değiştirmezdim dün 650D kullandm kit lens ile berbatti ve bi fotograf 6 mp ve %100 crop resimler tamamen çöp, derseniz ki üzerine 17-70 sigma yada f1,4 lens takilinca süper çekiyor bırakalım çekmesin eos 650D + o kalitede bir lens 2800-3500 arası tutuyor bunun yerine 10/1 fiyata halen çalışır bir S1 yada S5 bulabilirsem kaçırmıcam ama tabi lensi temiz olmalı sanırım o özlediğim görüntünün nedeni muhteşem lens kalitesiydi.

Tarih: 2 Eylül 2015, 15:27 - İp: 88.***.**8.99