Reklam | SSS | İletişim
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla:
Yeni Üye / Şifremi Hatırlat
Meke Krateri - Fotoğraf: Cengiz Ceviz NAZAR ETME... - Fotoğraf: Erdem Arif Yiğit Ömür Boyu Dost Kalmak - Fotoğraf: Zübeyde Altug Etang / Andrézieux - Fotoğraf: Pascal Butun Rize’li - Fotoğraf: Mustafa Aydoğan
20 Nisan 2014, Pazar

» AFAD 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

AFAD 1. Uluslararası Fotoğraf YarışmasıTürkiye de yapılan FIAP, PSA, UPI ve TFSI onaylı ilk uluslararası yarışma özelliği taşımaktadır.

Yarışma 4 bölümden oluşmaktadır. Her bölüme minumum 1 adet, maksimum 4 adet fotograf yüklenebilir.
Monokrom: Monokrom fotograf tek bir renkten oluşmuş olmalıdır. Aynı rengin tonları veya açıktan koyuya dogru gölgeleri olabilir. Birden fazla renk tonunun göründüğü fotograflar monokrom kategorisinde kabul edilmez.

Renkli:İki veya daha fazla renkten oluşmuş ve en az bir fotoğrafik ana objenin bulunduğu her türlü eser bu kategoride değerlendirilir.

Doğa : PSA tarafından onaylanan Uluslararası Sergiler’de kullanılan tüm görüntüler, Doğal Bölüm gereksinimleri PSA Doğal Netliğini aşağıdaki şekilde karşılamalıdır: doğal fotoğraf, fotoğrafik işlem kullanılmasıyla sınırlıdır, antropoloji ve erkeoloji dışında, doğal tarihin tüm dallarından görüşler betimlenir, söz konusu materyali tanımlayabilecek bilgili bir insan oluşturulması durumunda onun güvenilir sunumuna göre onaylanır. Fotoğrafın değerini anlatan bu hikaye yüksek teknik kalite sağlayan resimsel kalitenin çok daha üstünde olmaldır. Doğal hikayedeki insanlar dışında, insan sunulmayacaktır. Vahşi hayvanlar üzerindeki bilimsel bantlar, bilimsel etiketler veya radyo vericili tasmaların varlığına izin verilebilir. Yapay olarak üretilmiş karma bitkiler veya hayvanların fotoğrafları, takılmış örnekler, veya belirli set düzenlemeleri fotoğrafik beyanın doğruluğunun değişmesi işlemine göre uygun değildir. Kıpmak dışında, eklemek, yer değiştirmek, yerleştirmek, veya resimli elementleri çıkarma tekniklerine izin verilmez. Doğal hikayeyi veya resimli içeriği değiştirmeden fotoğrafın sunumunu güzelleştiren tekniklere izin verilir. Tüm düzenlemeler doğal olarak görünmelidir. Görüntünün renkleri gri tonlama tek renkli hale dönüşebilir. Kızılötesi görüntülere izin verilmez.


Kreatif (Yaratıcı) : Gönderilecek eser, tamamen bilgisayar yazılımlarıyla oluşturulmuş veya fotoğrafik içeriğe sahip olmayan görüntülerden oluşmamalıdır. Eserde en az bir fotoğrafik ana obje bulunması gerekir.


Yarışma, Organizasyon Komitesi ve Jüri üyeleri dışında, dünyanın her yanından tüm profesyonel ve amatör fotografçılara açıktır. Katılımcılar gönderdikleri fotoğrafların telif haklarına sahip olmalıdırlar. Fotoğraflarını göndermekle bu haklarını teyit etmiş sayılırlar. Yarışmaya katılan yarışmacılar, ödül ve sergileme alan fotoğraflarının ADANA FOTOĞRAF AMATÖRLERİ DERNEĞİ (AFAD) tarafından sergi ve kataloglarda kullanılmasını kabul ederler. Yarışma sonuçları sadece E-Posta yoluyla haberdar edilecektir. Yarışma süresince salonda TFSF temsilcisi hazır bulunacaktır.Yarışmaya www.altinjuri.com sitesinden online olarak fotoğraf yükleme ve ödeme yapılabilecektir.

JURI:

En az 3 juri üyesinin hazır bulunması halinde juri toplantısı gerçekleşir.
Renkli ve Monokrom Bölümlerinin seçici kurulu:

M. Sina COŞKUN Çukurova Üniversitesi Fotoğraf Bölümü

Rico BESSERDICH (CMAS) İFOD Üyesi

Prof. Özer KANBUROĞLU (AFIAP) Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı

Yrd. Doc. Beyhan ÖZDEMİR 9 Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı

Tahir ÖZGÜR (EFIAP) Mersin Fotoğraf Derneği Üyesi.
Doğa- Kreatif Bölümlerinin seçici kurulları:

Adnan ATAÇ (AFIAP) FSK Üyesi

Şemi AYATA (EFIAP) MFD Üyesi

Marta SZABO (EFIAP) MFVSZ Üyesi

Tahsin SEZER (AFIAP) AFAD Başkanı

Sami TÜRKAY TFSF Başkanı
ÖDÜLLER:

Her bölüm için;
FIAP Altın Madalya

UPI Altın Madalya

PSA Altın Madalya
FIAP Gümüş Madalya

UPI Gümüş Madalya

PSA Gümüş Madalya
FIAP Bronz Madalya

UPI Bronz Madalya

PSA Bronz Madalya
AFAD Mehmet Baltacı Özel Ödülü (Sadece bir bölümde verilecektir)

TFSF Özel Ödülü (Sadece bir bölümde verilecektir)
6 Adet FIAP Mansiyon

6 Adet UPI Mansiyon


(Ödül sıralaması yukarıdaki sıralamaya göre yapılacaktır)

Yarışma şartları ,için tıklayınız.

 

Ekleyen: Oguz Nar
Tarih: 16 Temmuz 2013, Salı
Okunma: 1489
Kaynak: http://www.altinjuri.com

Nisan 2014
pt sa ca pe cu ct pz
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
» Fotoğrafça
Portre Fotoğraf
orh.turhanPortre Fotoğraf Teknikleri      İnsanın kişiliğini, duygularını, iç dünyasını ortaya koyan fotoğrafa portre fotoğrafı denir. Portre fotoğrafı, çoğumuzun algıladığı gibi yalnızca vesikalık fotoğraf klişesinden ibaret değildir. Yani cepheden bakış ve omuzları içeren kafa fotoğrafla...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!