Reklam | SSS | İletişim
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla:
Yeni Üye / Şifremi Hatırlat
Uzaklara doğru  - Fotoğraf: Berkan Dolapcı Kedi - Fotoğraf: Mehmet Özıspartalı İstanbul-16 - Fotoğraf: Sezgin Özdemir Alacabalıkçıl ve kurbağa - Fotoğraf: Birol Dinçer Yağmurla gelen güzellikler - Fotoğraf: Bekir Karaca
23 Ocak 2021, Cumartesi

» Samsung NX200

Samsung NX200Samsung NX200, profesyonel performans vaadediyor.


Dijital medya ve dijital uyum teknolojileri alanında dünyanın lider teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung Electronics Co. Ltd., IFA'da yaptığı açıklamada, profesyonel standart fotoğraf çekme deneyimi sunan, yeni, kompakt sistem dijital fotoğraf makinesi NX200'ü pazara sunduğunu duyurdu. Sınıfının en iyisi 20.3 megapiksel APS-C CMOS sensör, Full HD video kaydı, ve geniş menzilli ISO (100-12800) özelliğini kompakt, lüks metalik tasarım içinde barındıran NX200 ile kullanıcılar, bundan böyle belirli bir tarzı yansıtan görüntü ile kaliteli görüntü arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak. i-Function 2.0 değiştirilebilir lens uyumluluğu, yüksek hızda çekme özelliği ve Gelişmiş Otomatik Odaklanma teknolojisi ile NX200, kullanıcıların yaratıcılıklarını tamamen ortaya koyabilmelerine olanak sağlıyor.NX200, modern çizgilere sahip metal tasarımı, hafifliği, kompakt boyutu ve DSLR görüntü kalitesi ile profesyonel performansın ve üstün tasarımın mükemmel bir kombinasyonu. Bu şık ve zarif makinede Samsung'un kendi geliştirdiği 20.3 megapiksel APS-C CMOS sensör gibi kullanıcıların profesyonel performans elde edebilecekleri kompakt sistem dijital fotoğraf makineleri arasında en yüksek çözünürlük olarak öne çıkıyor. Pazarın öncüsü bu sensör, her bir ayrıntıyı net şekilde gösteren yüksek kaliteli görüntüler elde edilmesini sağlıyor ve yüksek performansı tüm kullanıcıların parmaklarının ucuna taşıyor.

NX200'de yer alan üst sınıf standart görüntüleme özellikleri arasında daha hızlı otomatik odaklanma için 100ms Gelişmiş AF (otomatik fokus) hızı ve yüksek işlemci hızı sayesinde, 7fps özelliği ile NX200, sınıfının en üst sırasında yer alıyor ve kullanıcıların bir fotoğraf çekiminden diğerine 400 mili saniye gibi kısa bir sürede geçmesine olanak tanıyor. Ayrıca, makinenin geniş menzilli ISO özelliği (100-12800, yedi basamağı kapsıyor) karanlık ortamlarda ya da hareket eden nesnelerin fotoğrafları çekilirken dahi capcanlı renkler ve keskin detaylar elde edilmesini sağlıyor. NX200'de 1920x1080/30p (H.264) HD kalitesinde video kayıt ile Stereo Ses özelliği bulunuyor. Makinenin intelli-Zoom özelliği de tek bir odak mesafesi olan lensle dahi en ince ayrıntıyı bile kolayca yakalamayı mümkün kılıyor.

Üst-sınıf özelliklere sahip olmasına karşın, NX200 profesyonel kalitenin amatör kullanıcıları korkutmasına izin vermiyor ve yaratıcılığı ortaya koymalarına olanak sağlayan kullanımı kolay bir makine olarak dikkat çekiyor. NX200, Samsung'un i-Function 2.0 lensi ile sanatsal fotoğrafları kolay şekilde elde etmek için etkin çekim seçenekleri sunarak en ileri düzeyde kullanılabilirliği de mümkün kılıyor. i-Function serisindeki dokuz farklı menzilli lens, kullanıcının deklaşör hızı, diyafram açıklığı, EV, WB, ve ISO, gibi bir dizi parametreyi doğrudan lensin üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde kontrol etmesini sağlıyor.Ayrıca, NX200'deki geliştirilmiş i-Function 2.0 özelliği ile kullanıcılar lensten, Lens Öncelik Modundayken altı farklı Akıllı Filtre'yi ve intelli-zoom fonksiyonunu kontrol edebiliyor.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Direktörü Lemi Paksoy, NX200'le ilgili yaptığı açıklamada, "NX serisi ile fotoğraf çekerken karmaşık kullanımdan uzak ve ağır cihazlar taşımak zorunda kalmadan kullanıcıların fotoğraflarından diledikleri sonuçları alabilecekleri kompakt sistem fotoğraf makineleri alanında öncülük ettik. NX200, sahip olduğu sınıfının en iyisi 20.3 Megapiksel APS-C CMOS sensörü, geniş ISO aralığı, HD video çekimi ve yüksek hızda çekim özelliği gibi profesyonel-standart özellikleri ile hevesli amatör kullanıcılara birinci sınıf görüntü kalitesi sunma yolunda atılan bir sonraki adımı oluşturmaktadır. Modern çizgilere sahip, kompakt boyutlu bir gövde içinde böylesine gelişmiş teknolojiler barındıran NX200, kompakt bir fotoğraf makinesinde profesyonel bir kalite elde edilebilen en iyi fotoğraf makinesi." dedi.

Lemi Paksoy sözlerine,"NX200, Samsung'un tüketicilerin ihtiyaçlarına karşılık veren ve aynı zamanda da mevcut bilgi ve deneyimleriyle kolayca kullanabilecekleri üstün teknolojiler sunmaya ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi olup; teknolojinin mükemmel sonuçlar vermesi için mutlaka karmaşık olması gerekmediğinin de bir kanıtıdır." diyerek son verdi.

Samsung NX200'ü farklılaştıran en önemli özelliklerinden biri kullanıcılara kendi yaratıclıklarını bir dizi eğlenceli, kullanımı kolay seçeneklerle ifade etme özgürlüğü vermesi. Fotoğraf makinesinde on farklı Akıllı Filtre efekti yer alıyor. Bu efektlerin altı tanesine i-Function lensinden kolayca erişilebiliyor ve bu da kullanıcıya filtreyi değiştirmek için gözlerini resmini çekecekleri nesneden ayırmak zorunda kalmadan benzersiz, yaratıcı kareler çekme olanağı tanıyor. Yeni NX200'de yer alan sihirli çerçeve özelliğinde, kullancıların aile üyeleri ve arkadaşlarıyla fotoğraf paylaşımını eğlenceli hale getirebilecekleri dergi kapağından tatil temasına kadar 13 tane eğlenceli çerçeve yer alıyor.

Samsung NX200 Türkiye'de Ekim ayı itibari ile 2.199TL fiyatında satışa sunulacak.


Teknik Özellikler

- APS-C CMOS sensör

- 20.3 Megapiksel

- 18-55mm F3.5-6.3 Samsung Lens

- Elektronik Vizör

- I-Function Lens ile Hızlı ve Kolay Kontrol

- 3D Fotoğraf Çekebilme

- Full HD 1080@30fps H.264 Video Kaydı

- 3" Clear AMOLED Ekran

- Akıllı Otomatik Çekim , Sihirli Çerçeve

- Gelişmiş Filtreleme

- Yatay ve Dikey şekilde kayıt alan Panaromik Çekim

- 220g Hafif metalik dizayn(pil ve hafıza kartı hariç)

- Çift Görüntü Sabitleme(Dual IS)

- Toz birikmesini engelleyici ultrasonik titreşim modu

- Mükemmel Portre Sistemi (Yüz Saptama, Güzellik Çekimi, Kırmızı Göz Düzeltme, Göz Kırpma&Gülümseme Tespiti)

- Aynasız Kompakt boyut, 116.5 x 62.5 x 36.2mm

- Li-ion şarj edilebilir pil

- ISO 100~2800

*Teknik özelliklerde, tasarımda, parçalarda önceden haber verilmeksizin değişiklik yapılabilir.

 

Ekleyen: Net Fotograf
Tarih: 7 Eylül 2011, Çarşamba
Okunma: 2069
Kaynak: http://

Düğün Hikayesi
» Fotoğrafça
Titreşim Önleme Sistemi Yararlı Mı?
ocaklilarAşağıda görülen her iki fotoğraf da, aynı ortamada ve aynı değerler ile çekilmiştir. (Yetersiz ışık şartları, Perde Hızı: 1/8, Diyafram: 2.8, ISO 50)      Makinenin, yetersiz ışık şartları nedeniyle ISO yu yükseltememesi ve her iki fotoğrafta da aynı perde hızı ve diyafram değerl...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
ressam06, rainman_44, (2)