Reklam | SSS | İletişim
Nikon Özel Teknik Sevis
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla:
Yeni Üye / Şifremi Hatırlat
Damla Damla Şahlan Şanlı AYYILDIZım - Fotoğraf: Engin Sakarya Bıyıklı Baştankara - Fotoğraf: Birol Dinçer N O B - Fotoğraf: Hulusi Tezcan İzmit’ten bir gece çekimi - Fotoğraf: Murat Orhan *********** - Fotoğraf: Erol Atsızatar
18 Şubat 2019, Pazartesi

» Polaroid'den, Anında Fotoğraf Kavramına Yeni Yorum

Polaroid'den, Anında Fotoğraf Kavramına Yeni YorumPolaroid, Anında Fotoğraf Kavramını Yeni Dijital Teknoloji ile Bir Kez Daha Yorumluyor.
Yeni taşınabilir fotoğraf baskı cihazı, firmanın anında fotoğraf geleneğini 21. yüzyıla taşıyor.

MINNETONKA - Anında fotoğrafın büyüsü şimdi dijital ortamda sürüyor. 60 yıl önce "anında fotoğraf" kavramını ortaya atan ve eşsiz ürünlerle bu alanda öncü olan Polaroid, şimdi de aynı başarıyı pazara sunmaya hazırlandığı yepyeni dijital anında fotoğraf ürünleri ile sürdürmeye kararlı. Fotoğraf teknolojisinde devrim niteliği taşıyan mürekkepsiz baskı işlemi ile Polaroid Digital Instant Photo Printer (Dijital Anında Fotoğraf Baskı Cihazı) cep telefonlarının ve dijital fotoğraf makinelerinin içinde sıkışıp kalan fotoğrafları özgürlüğüne kavuşturuyor. Orijinal Polaroid fotoğraf makinesi tutkunları için yeni anında baskı cihazı aynı heyecanı farklı ve yepyeni bir boyuta taşıyor.

Geçtiğimiz ay içinde açıklama yapan firma yetkilileri, dijital fotoğrafın giderek daha da popüler hale gelmesinin Polaroid'in geleneksel anında film üretimini tümüyle durdurma kararı almasına yol açtığını belirttiler. Buna göre tüm formatlardaki Polaroid filmlerin üretimine bu yıl içinde son verilecek. Ancak stoklara bağlı olarak Polaroid anında film satışlarının 2009 yılına kadar sürmesi bekleniyor.

Polaroid'in Yönetim Kurulu Başkanı ve sahibi Tom Petters, konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmada, "Yıllardır Polaroid sözcüğü akla hemen beyaz bordürlü fotoğrafları getirir. Ancak değişim ve yenilikçilik her zaman olduğu gibi bugün de firmamızın temel ilkelerindendir," dedikten sonra şöyle
devam etmiştir:

"Polaroid'in kurucusu Dr. Edwin Land, firmayı 70 yıllık tarihi içinde polarizasyon özelliği olan gözlük camlarından ikonlaşmış anında fotoğraf makinesine kadar uzanan bir yelpaze içinde tekrar tekrar eşsiz buluşlarla gündeme getirmeyi başarmıştır. Bugünün Polaroid'i olan bizler, yeni dijital anında fotoğraf baskı cihazı ile 21. yüzyılda anında fotoğrafın büyüsünü bir kez daha dönüştürüyor ve Polaroid'in benzersiz mirasını nice 70 yıllara taşımayı hedefliyoruz."

21. Yüzyılın Polaroid'i

Geçmişi 10 yıldan uzun süreye dayanan ZINK(TM) Zero Ink(TM) (Sıfır Mürekkep) Baskı Teknolojisi, Polaroid'in çatısı altında olgunlaşmış ancak ayrı bir firma olarak yuvadan ayrılmıştır. Buna karşın, Polaroid’in yenilikçilikle özdeşleşmiş olan adı dijital çağda da bu yeni mürekkepsiz baskı teknolojisi ve dijital anında baskı cihazı ile anılacaktır.

Yaklaşık olarak bir deste oyun kağıdı büyüklüğünde olan dijital anında baskı cihazı, tüketicilerin cep telefonları ve dijital fotoğraf makineleri içinde sıkışıp kalmış fotoğraflarını paylaşabilmeleri için gerçek bir çözüm oluşturuyor. Cihaz, bağlantı için Bluetooth veya USB kullanarak, mürekkep kartuşu ya da renk şeridi gerekmeden kusursuz renklere sahip baskılar üretiyor.

“Bu yeni mürekkepsiz teknoloji insanların fotoğraf baskısına bakışını tümüyle değiştirecektir,” diyen Petters, konuşmasını şöyle noktalamıştır: “Anında dijital baskı alanında yeni ürünler geliştirmeye ve sunmaya devam edeceğiz. Bunun sonucunda mürekkepsiz baskı teknolojisinin endüstri standardı haline geleceğine büyük inancım var.”

Daha Geniş Bilgi İçin:
www.darfilm.com

 

Ekleyen: Net Fotograf
Tarih: 1 Nisan 2008, Salı
Okunma: 4344
Kaynak: http://www.darfilm.com

Şubat 2019
pt sa ca pe cu ct pz
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Nikon Özel Teknik Sevis
» Fotoğrafça
Çok Bilen Bizler!
ocaklilarBir zamanlar bu forumlarda, "dslr layk mı yoksa dslr mi?" tartışmalarından geçilmezdi, neyse ki çok bilen bizler, bu tür sorulara hep "sen en iyisi git bir dslr al" diye cevap verdik, bu işe yeni başlayan arkadaşlarımızın çoğu da bizi dinlediler gidip dslr aldılar. Daha sonra bir çoğu, "ben bu dslr ...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
ertugrulkoca, (1)