damla43
damla43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yeni Sezonda Yeni Camera Seçimi...

Slm. elimde 1 adet panasonic vhs 9000 ve iki adet md 9000 dv cihazım var. md 9000 dv lerden ne çektiğimi bir Allah bilir birde ben. hani derler ya anam ağladı. benim tek anam değil tabiri caizse ben çoook ağladım. yeni sezona sıkıntısız yeni cihazlarla girmeyi düşünüyorum. sizce sorunsuz fiyat olarakda çok ağır olmamak kaydı ile nasıl bir tercihde bulunmalıyım ? tek isteğim müşteriye mağdur olmadan hizmet verebilmek . sizin görüşleriniz benim kararımda etkili olacaktır. tşk.ler şimdiden

Tarih: 8 Şubat 2011, 01:38 - İp: 85.***.**8.117
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

paran varsa kasete kaydetmeyen bir makine al.

paran azsa sony hvr hd 1000 al (kasetli)

periyodik olarak bakımlarını yaparsanız sıkıntı çekmezsiniz.

Tarih: 8 Şubat 2011, 10:55 - İp: 78.***.**5.242
mitharas
mitharas (üye)
İstanbul / Amatör

sony nin yeni çıkardığı Sony HXR-MC2000E HVR-HD1000E ye alternatif olabilir.

HXR-MC2000E kasetsiz dijital ortama kayıt yapıyor fiyat olarak ta yaklaşık olarak HVR-HD1000E ile aynı seviyede seçim size kalmış her iki kamerada uzun vade de kendisini rahatıkla amorti edebileek düzeyde zira panasonic md10000 serlerinde olan arızalar sony lerde olmuyor

Tarih: 23 Şubat 2011, 11:12 - İp: 78.***.**2.60
molten
molten (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben yeni aldım mc2000e sony

Tarih: 23 Şubat 2011, 11:28 - İp: 188.***.**9.187
slmnsonmez
slmnsonmez (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

peki bunların hem kasete hem karta kayıt yapanı yokmu varsa modelini paylaşırmısın bizle. salon çekimi yapanlar için kaset çok önemli aslında çoğu kişiler düğün bitiminde kasetini elinde görmek istiyo. onlara kartmı verilecek kaset yerine.

Tarih: 30 Mart 2011, 10:02 - İp: 212.***.**9.70
kurumali43
kurumali43 (üye)

kart ver dostum. neden olmasın ?..

Tarih: 30 Mart 2011, 12:07 - İp: 94.***.**2.131
kurumali43
kurumali43 (üye)

sülüman abi. daha ne alacağına karar vermedinmi. bak fuar yaklaşıyor. .

Tarih: 30 Mart 2011, 12:08 - İp: 94.***.**2.131
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

yeni sezona yeni kamera ile girecekler için mükemmel bir ürün var, panasonic ag-hmc81. hem hd hem de dv çekebiliyor. kaset artık tarih oldu. kasetsiz sd kartlı hd kameralara ilk geçenler avantajlı olur. müşteriye ister sd kart verin isterseniz montajlayıp dvd yapın. kaset gibi saatlerce aktarma için beklemeyin.
panasonic ürünleri hakkında bilgi almak için:
www.kapro.com.tr

Tarih: 30 Mart 2011, 12:30 - İp: 94.***.**4.213
zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

şuan ve 2-3 sene daha kaset kullanmak en mantıklısı mini dv,
müşteriye mutlaka çekimin orjinal kopyasını vermek en iyisidir mantıklısıdır.
daha sonra sorun yaşamamak... sd kart arza yapar ,formatı tanımaz bloko olur , görüntü yok olur, silinir, dvdye atarsın hatta ikitane atarsın birisi yedek dersin çizilir .bozulur, bilgisayara koyarsın çalışır çalışmaz dvd okumaz .neresinden bakarsanız sorun kapıda müşteri ile sorun çıkarmayan tek çözüm şimdilik mni dv kasetli iyi bir sony kamera......... hadr 1000 E iyi kamera ama açısı dar ve ağır bir kamera omuz da çekim
için ideal bir kamera değil bence. bulabilirsen sony vx2100 şahane bir kamera ben kullanıyorum artı. sony nin çok ufak hd ve mini dv çekim yapan kameraları var stadcam gibi aparatlarla harika işler çıkarabilirsin ikinci el temiz bulabilirsen sony fx1, fx1000 , fx7, pahlı kameralar ama hakkını verir. saygılar

Tarih: 30 Mart 2011, 19:09 - İp: 46.***.**7.199
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

SD kart miniDV ye göre daha güvenilir bir medyadır. bant koptu tozlandı kafa gitti derdi yok. sd kartı formatlasanız bile verileri kurtarma şansınız var. tozdan nemden etkilenmez. müşterinin minidv kamerası yoksa kaset vermenin bir anlamı yok. Artık her evde bir LCD TV var. 4:3 standart video çekmek yerine görüntüleri HD 16:9 olarak herkesin izlemesi mümkün. yeni çalışma şeklini müşterileri de sizler yönlendireceksiniz. bilgisayar kullanan herkesin en az 1adet harici diski olur. en kötü bu diski müşteriden ister videonuzu oraya atarsınız.

Tarih: 2 Nisan 2011, 00:57 - İp: 85.***.**9.206
zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

sizin için olabilir .biz istanbulda oturmuik. kırsalda köylünün olduğu yerdeyiz üreticinin olduğu yerdeyiz.üretipte eline hiç birşey geçmeyenlerin bilirsiniz. tarladayız tütündeyiz . bizim için 3-4 sene daha minidv geçerli . vhs kasetlerden yeni kurtulduk, sd lerden de yeni kurtulduk,
kırsalda her eve dvd aldırdık, mini dv kasetleri dvd ye aktarıp. vermekteyiz herkezin yaptığı gibi, lcd tvleri burada biz anca 2020 görürüz hala köyde kırsalda kalan varsa (çocukları manisa vestelde çaılışıyor) antalyada domatda çalışıyor anlıcanız köyde insan kalmadı kalanlarında yaşı belli alayı makarnacı,

Tarih: 2 Nisan 2011, 11:35 - İp: 46.***.**8.111