egemen3939
egemen3939 (üye)
Kırklareli / Amatör

Video Kamera Sony Hd 1000 Bilgi

arkadaşlar sony hd 1000 omuz kamerası almayı düşünüyorum.alırken nelere dikkat edeyim .bilgileriniz için şimdiden çok teşekkürler.msj larınızı bekliyorummm.

Tarih: 3 Ocak 2009, 23:47 - İp: 85.***.**8.181
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Alıyorken kozmetik olarak incele kaset takıp çekim yap. yanında küçük mini DV kamera götür çektiğini onda seyret. Kendisinde seyretme. Bir sorun olursa kendisi düzgün okuyor, başka kamerada sorunu görebiliyorsun. Aldıktan sonra sony kaset kullan. JVC- ve kodak kullanma. bu kasetlerde sorun oluyor. birde mutlaka 6- saatlik bataryasını da al. çok rahat edersin. alabiliyorsan önüne geniş açı lens almayı unutma. kolay gelsin.

Tarih: 4 Ocak 2009, 02:10 - İp: 85.***.**6.100
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili egemen,
sevgili olympos güzel yazmış ben de aynen katılıyorum.
ancak sormak istediğim seni sony kamera almaya teşvik eden ne ?
sony den başka hangi kameraları inceledin ve neden sony de karar kıldın?
yazarsan sevinirim.

murat özdemir www.panasonicyetkiliservisi.com

Tarih: 4 Ocak 2009, 06:05 - İp: 85.***.**4.70
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

alırken,
orjinal kutusundamı değilmi? yada her ne kaptaysa işte ona bak. sağlammı? çarpma belirtisi varmı? eskime yırtık varmı?
kutusudaysa hemen kutuya bak hiç açılmışmı? kutunun altına bak burası önemli eğer kutu atıldıysa yada yere sıkı düştüyse ezik ve yamulma olur eğer öyle bişey görürsen başka bir kutudaki kamerayı al. kutu çok sağlam olacak bu çok önemli. Eğer kutu düşmüşse bunu ilk kutu yüzeyinden yada en garanti altından anlarsın. kutu kitap gibi olacak ve açılmamış olacak.

Kutuda açılma belirtisi varsa içindeki orjinal malzemeler sahtelerle değiştirilmesi ihtimalini uyandırır. Yada içindeki malzemelerden çalınma olayı olur. farzedelim kamerada kendinden 2 orjinal batarya geldi. adamlar 1ini alıp sahtesini ucuzunu koysa senin ruhun duymaz. orijinal yedek parça ile çakma marka arasında %50den fazla kalite farkı vardır özelliklede bataryalarda. mikrofon ve bataryaya dikkat ettikten sonra ışık sistemine dikat et. dediğim gibi kutuda ufak bir belirti görürsen alma. benden sana tavsiye...
kutu açılmamış ellenmemişse sadece eksik varmı diye klavuz ve fatura için arşılaştırma için açabilirsin tabi izin alırsan

işte kaliteli markalardan yada alışveriş merkezlerinden alışveriş yapman gerektiğinin birkez daha kanıtıyla karşı karşıyayız. Özellikle gitti gidiyorda çakma mal satan çok oluyor. DİKKAT!!

ekleme:
Şimdi akıma geldi. markanın sonunda yazan P/U/N/E//C
yazılarına dikkat et. Bunlar tv ssitemlerinde kullanılan şu bildiğimiz PAL NTSC olayının kısaltılmışıdır.
Türkiye PAL sistemini kullanana ülkeler arasında olduğu için PAL kayıt yapan kameraya ihtiyacın var. bu urum özellikle amerikada getirilen, oradaki sistemler (ntsc) için üretilmiş makinalarda bu pal ntsc sorunu oluyor. Sizi uğraştırır.
Bu konuyada dikkat ederseniz iyi olur. çok iyi bilmemekle beraber p ve e pal sistemler için sorun çıkartmaz diye biliyorum. yinede araştırın derim

#remi5861' tarafından 04.01.2009 10:58:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ocak 2009, 10:37 - İp: 88.***.**3.76
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

... bulunmaz hint kumaşı mübarek.

#remi5861' tarafından 08.01.2009 11:43:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ocak 2009, 11:11 - İp: 88.***.**3.76
egemen3939
egemen3939 (üye)
Kırklareli / Amatör

..burkay ..abi mesajıma yanıt vermıssın tşkr ederim .ben yenı kamera alcam bu zmana kadar arastrdım çoğunlukla herkes sony tavsiye ediyor.tabı senın yorumlarınıda okudum ve senden de bilgi almak isterım senın bana tavsiyen ne olur.

Tarih: 4 Ocak 2009, 14:31 - İp: 81.***.**4.37
alikam15
alikam15 (üye)
Burdur / Amatör

slm.bende bu kamerayla ilgileniyorum bu kamerada geniş açı sorunu var herkez bundan şikayetçi sony neden bunu düşünmediki

Tarih: 4 Ocak 2009, 18:55 - İp: 88.***.**1.86
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

remi5861--arkadaşlar, bende geniş açı birkaç tane var , almanyadan getirttim, ama lensler biraz büyük öndeki parasoleyin hizasına geliyor, yan ışıklardan yansıma yapıyor, fakat yeni buldum bu daha kısa onun sorunsuz olduğunu tahmin ediyorum yakın bir zamanda getirtçem. çok almayı düşünüyorum, geldiğinde sizlerlen paylaşırız, buradan haberiniz mutlaka olur. iyi çalışmalar.

Tarih: 4 Ocak 2009, 22:10 - İp: 85.***.**5.245
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

Tarih: 4 Ocak 2009, 22:20 - İp: 88.***.**2.52
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

büyüt

#remi5861' tarafından 08.01.2009 11:44:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ocak 2009, 10:53 - İp: 88.***.**5.207
hakibay
hakibay (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Selam lar Benim deneme sansim oldu, Gün isiginda cok iyi fakat Salon da Isigin az oldugu yerde berbat bir alet. Eski 3ccd lik kücük bir kameranin neticesi bile daha iyiydi. Selam lar

Tarih: 7 Ocak 2009, 11:40 - İp: 77.***.**5.131