hbaysal
hbaysal (üye)
Kastamonu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Video Efektler İle İlgili

Sevgili zbkdygn 'ın hiçbir karşılık beklemeden bizlere sunduğu efektlerin tamamını indirdim. kendisine teşekkür ederim. ancak bir konuda bilgi almak istiyorum. bu efektler 4.3 hazırlanmış, ben ise 16.9 çalışıyorum. Adobe premiere de 16.9 için büyüttüğümde alttan ve üsten kesiyor. Bu efektleri 16.9 nasıl uyarlarım. Şimdiden teşekkür ederim

Tarih: 17 Haziran 2011, 13:06 - İp: 95.***.**3.62
the_conquer
the_conquer (üye)
İstanbul / Amatör

pc geçici süreliğine servis dışı kaldığı için Premiere'i Kullanamıyorum aklıma geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım.
Layout (layer) tarzı efektler ise,
Kesmek istemiyorsan,
1.si = Alttaki parçaya sağ tıklayıp , Scale tarzı birşey yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bu seçeneği seçersen, Programa göre Resmi Kesmeden , Ortalayacaktır. Yanlar açıkta kalacak şekilde...
2.Yol = En boy orantısı arasındaki kilidi kırıp , Eni uzatabilir, Boyu kısaltabilirsin. Görüntü hoşuna giderse ala. (Bunu Kayıt edip , Sürekli kullanabileceğin bir şablon haline de getirebilmen mümkün)
BUnun dışında bir yolu yok. Zaten olması da mümkün değil.
Hiç premiere efekt indiripte yapmadım ,
Biraz el emeği ve hobi olarak sırf orijinal olsun diye, işin ameleliğine razı oluyorum ben
Premiere + Flash + Photoshop + Freehand + ek programlar ile yaptığım bir çalışmalardan birini paylaşmak isterim.
TIKLAYIN

Tarih: 13 Temmuz 2011, 09:07 - İp: 88.***.**7.194
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

dostum korkunç bir çalışma daha çok fırın ekmek yemen lazım ama biraz sabır biraz azim başarabilirsin

Tarih: 13 Temmuz 2011, 14:07 - İp: 88.***.**9.177
the_conquer
the_conquer (üye)
İstanbul / Amatör

Serbest nazım bu olsa gerek
Eksikliğin bende olduğunu sanmıyorum.
teknik altyapı zayıf olunca , fazla birşey beklememek gerektiğini bilirsiniz siz de. (vasat bile iyidir)
Daha iyileri de var. En son yaptığımı göstermek istedim...

Tarih: 14 Temmuz 2011, 08:36 - İp: 88.***.**2.162
  • 1