arhigos
arhigos (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sony Hxr-nx5e Le Ilgılı Yardım Lutfen

SELAM ARKADASLAR.

DAHA ONCE SONY 250P VE 400P KULLANIYORDUM VE ZAMANA UYUP
BIR PMW EX3 BIRDE HXR-NX5E KAMERA ALDIM. SIMDIKI CEKIMLERI BLUERAY OLARAK VERMEM GEREKIYOR VE BILGISAYARIMI BIR TURLU AYARLAYAMIYORUM. BIR TURLU BIR BLUERAY E YAZDIRMAYI BASARAMADIM CEKTIKLERIMI.
BU KAMERALARDAN KULLANAN ARKADASLAR VARSA BANA BILGISAYARIN OZELLIKLERI KONUSUNDA YARDIMCI OLABILIRLER MI?
BURASI KUCUK BIR YER OLDUGU ICIN KIMSE DOGRU DUZGUN BIRSEY BILMIYOR BU KONUDA. ILGI VE ONERILERINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER

Tarih: 22 Eylül 2010, 20:35 - İp: 89.***.**2.252
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

büyük harfle yazmayınız. büyük harfle yazmak BAĞIRMAK ve HAYKIRMAK anlamına gelir.
---------------------
öcelikle kameranız hakkında bilgim yok fakat BLURAY ve Bilgisayar gereksinimiz ve video düzenleme yazılımı konusunda bazı bilgiler verebilirim.

öncelikle şunları da yazayım; ben 1 kez olsun bluray çıktı almadım. ihtiyaç duymadım. burada yazacağım öneriler mantıken verilmiş doğru olabilir yada olmayabilir bilgilerdir. bu yüzden bluray ve bluray output (çıktı) veren video işleme yazılımları hakkında tahmini cevaplar vereceğim ama pc konusunda sağlam ve %90 doğru bilgi verceğm.

BLU-RAY NEDİR? (Vikipedi)
Sony Blu-ray Disc (BD) olarak da bilinen yeni nesil optik disk biçimidir. İlk Sony tarafından 2003 de geliştirilen ve Apple, Dell, Hitachi, HP, JVC, LG, Mitsubishi, Panasonic, Pioneer, Philips, Sharp, TDK ve Thomson’ın da bulunduğu dünyanın önde gelen üreticilerinin Blu-ray Disc birliği (Blu-ray Disc Association - BDA) adı altında geliştirdikleri yeni format özellikle yeni nesil yüksek çözünürlüklü (HD) videoların tek bir diskte saklanabilmesinde yardımcı olurken aynı zamanda çok büyük miktarda veri depolamaya da yardımcı oluyor. Tek tabakalı bir Blu-ray disk 25 GB’lık kapasitesi ile iki saatten fazla HDTV kalitesinde görüntü veya onüç saat civarında standart çözünürlüklü görüntü saklayabiliyor. Çift tabakalı biçimi ise 50 GB veri depolama kapasitesine sahip. Blu-ray ileride kolayca genişletilebilsin diye ayrıca çoklu-katman desteği de barındırıyor, herbir katmanda 25 GB veri ile ileride veri kapatisesi 100-200 GB seviyelerinde olabilmesi planlanmaktadır.

detaylı bilgi için tıklayın: http://tr.wikipedia.org/wiki/Blu-ray

şimdi burada açıkça görülüyor ki, bu üründe baş yapıt olarak sonynin parmağı var. evet . şimdi mantıken şöyle düşnelim;
sony firması bu formatı üretirken şunu düşünmüş olmalı, yaw herşey iyi hoşta biz bunu ürettik ozaman gelin şu bizim video işleme yazılımlarımıza bu formatı da koyalımda insanlar bu formatı kesip biçebilsin yoksa ne işe yarar bu format?

diye düşünmüş olmalılar. ozaman sonynin video işleme yazılımlarına bakıyoruz hemen. vee bingooo

SONY VEGAS PRO 9 ve BLU-RAY
http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro

o zaman en kötü ihtimalle bu sony vegas pro 9 yada 10 indirilecek kurulacak videolar düzenlenecek. gereken dvdroom temin edilecek, blu-ray diskler alınacak çıktılar buraya yazdırılacak.

BİLGİSAYAR SİSTEMİ
Fiziksel Büyüklük Tek katman kapasitesi Çift katman kapasitesi
12 cm, tek katman 25 GB (23,3 GiB) 50 GB (46,6 GiB)
12 cm, çift katman 27 GB (46,6 GiB) 54 GB (93,2 GiB)
8 cm, tek katman 7,8 GB (7,3 GiB) 15,6 GB (14,5 GiB)
8 cm, çift katman 15,6 GB (14,5 GiB) 31,2 GB (29 GiB)

blu-ray video düzenleme işinde;
1- en büyük gereksinim yeteri kadar boş ve hızlı sabit disk ve raid çözümü
2- işlemci (iyi bir işlemci (4 çekirdek))
3- ram (6-8 gb ddr 3)
4- anakart
5- ekran kartı (temel seviyede)
6- kasa (yeterli büyüklükte profesyonel kasa)
7- soğutma sistemi (kasanın soğutması ve fanlar iyi olmalı)

bunlar temel olarak gerekenler. alternatifler varmıdır bilmiyorum. ama ilk etapta bunlar her halükarda yetecektir.

Tarih: 23 Eylül 2010, 22:38 - İp: 88.***.**2.254
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

kurgu yazılımlarına da şuradan bakabilirsin.
http://www.kameraarkasi.org/kurgu/yazilim.html

Tarih: 23 Eylül 2010, 22:50 - İp: 88.***.**2.254
arhigos
arhigos (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Selam
Tesekkur ederim remi5861.
Buyuk harflerle yazmamla ilgili olan uyariniz dahil, hersey icin cok cok tesekkurler ediyorum.
Sanirim sorunsuz ciktilar icin oncelikle Sony nin kendi programiyla baslamak en dogru olan.
Yalniz buralarda program indirmek cok tehlikeli isyerlerinin trial program kullanmasina dahi izin verilmiyor. Maliye ile hasir nesir olmamak icin Vegas 9 alinacak demektir. Sanirim dogru tercihte bu program.
Bilgisayarida hazirlatmaya basladim onerileriniz dogrultusunda ve cok yakinda insallah olumlu sonuclari gorebilirim.
Sonuclari sizinle paylasacagim.

Tarih: 24 Eylül 2010, 01:39 - İp: 89.***.**5.166
ego37
ego37 (üye)
Kastamonu / Özel Gün Fotoğrafçısı

yeni bluray kaydediciler var .bi inceleyin.http://www.blu-ray.com/recorders/

Tarih: 24 Eylül 2010, 20:04 - İp: 88.***.**5.179
  • 1