september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

Sony Hxr Mc 2500 Pal Kamera İnceleme

Nihayet sony yeni bir model çıkarttı Kameranın pal modeli çinde üretilmiş.Şu an elime geçti.İlk olarak kamerayı aldıgımda kutusunu açtım hemen saglamlık ve ergonomi birazda agır diger marka ve modellere göre.İlk göze çarpan sony nin yeni menüsü akıcı kolay anlaşılır vede en önemlisi türkçe menü ayarlardan girince kamera türkçe ye çevriliyor....Çekim modlarının fx modunda 32 gb karta 171 dakika 3 saate çok yakın gayet güzel ve net bir çekim .Azda olsa profesyonellik katmışlar nanuel ayarlar olsun zoom focus ve beyaz ayarı çok kolay ve hisedilir derecede iyi saylır..ekran 3 inc tam çözünürlükte.En önemli olarak çekim modları 1920 x 1080 50p 50i 25p 720 50p 25 p fx fh modları gayet güzel isterseniz bulurey isterseni ful hd daha olmadı dv moddabile 50 ve 25 p çekebilirsiniz gayet başarılı daha oladı dv modunda 5 saate kadar çekim yapın 32 gb karta.Karanlıkta öne led ışıkda 2 metreden gayet başarılı deneyin memnun olun.Kamerada ekranda ses seviyesi var.2.80cm den tam boy daralmadan ve ayrıca geniş açıya gerek yok.Kameryı inceledikce hem karta hemde hdd ye yani aynı anda yedek kayıt var önlem olark iyi.Gece çekimleri gayet iyi oda ışıgında ve tepe ışıgında çok güzel net pürüzsüz Sonuç olarak sony bu güne hiç kötü kamera yapmadı sadece paraya göre kamera yaptı bu mc 2500 modelide onlardan birisi dügün kamerası.Fakat baya bi iyi çekimleri var denedim renkler kontrast çok iyi . Beyaz ayarıda tam kilitliyor .Fokus hızlı netliyor kaçırma yok Sadece steydshout u aktif etmeniz tavsiye olur.kamera ters ışıkda dahi çok güzel okuyor.8 ledli ışıkla karanlıkta çekim yaptım 2.5 ila 3 metrede çok etkili ışık acil lazım olursa korkmadan kullanın çokda güzel oluyor.Her ne kadar begensekde kamerayı zamanla + ları - leri göstercek durumu.dügün için açılış toplantı vs için ideal denebilir.....

#september9' tarafından 09.01.2015 10:14:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ocak 2015, 19:04 - İp: 195.***.**2.83
melih68
melih68 (üye)
Ankara / Amatör

Sayın Arkadaşım

CBM diye bir program var bunu inderebilirsin

Tarih: 9 Nisan 2015, 14:47 - İp: 212.***.**0.99
molten
molten (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Merhaba,
Sony mc2500 kameramıza acaba uv filitre takılabilirmi acaba.Sanırım 37 mm olması gerekiyor.Bu konuyla bilgisi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var...

Tarih: 4 Mayıs 2015, 19:58 - İp: 176.***.**5.108
molten
molten (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Merhabalar
Verdiğiniz bilgiler için tsk.Mc2500 bilinmeyenler var mesala sahne modları ne olmalı akıllı mod ne zaman kullanılır beyaz ayarı renk sıcaklıkları kazanç en gibi tiyatro salonunda oyun çekimi yapicam mesala ışık sahnede az kamerada uzakta ayarları ne olmalıdır...Tsk

Tarih: 6 Haziran 2015, 22:20 - İp: 5.***.**2.110
hikmetgungor
hikmetgungor (üye)
Kırklareli / Özel Gün Fotoğrafçısı

Arkadaşlar Ben bu sony mc 2500 'ü aldım ama hiç memnun değilim.

Görüntüde kumlanma oluyor. Bir türlü halledemedim.

Sahne modlarını ayrı ayrı denedim olmuyor.

Bir de lcd ekrana süper görüntü veriyor ama aynı görüntüyü kesinlikle kayıt etmiyor.

Ayrıca usb kablosunu bilgisayara bir türlü tanıtamadım. üstündeki görüntüleri alamıyorum bilgisayara.

Yardımcı olabilecek varsa çok çok sevinirim.

Tarih: 10 Haziran 2015, 15:55 - İp: 78.***.**3.237
september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

Hikmet bey kamera kamera gayet güzel çekimleri güzel ..tabi kendi çapında dügün kamerası ..kumlanma oluyor dediniz .kamera ile hangi ortamda çekim yapıyorsunuz gece derseniz ışık yetersiz olabilir tepe lambası kullanın .hangi modda otomatik veya manuel ayarları ile kullanma olanagınız varmı..üzerine iyi bir led ışık takın gayet güzel sonuç alırsnıız ...usb kablo derseniz yanında gelen kablonun amacı başka görüntüleri pc ye almak için bu eski sony foto makina canon foto makina ların usb si ile alın baglayın direk tanır gerekirse arayın ayarları girelim 0535 398 33 84

Tarih: 15 Temmuz 2015, 00:51 - İp: 212.***.**6.121
september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

SONY HXR MC 2500 İN TÜM AYARLARI BU LİNKTE VAR UMARIM YARDIMCI OLMUŞUMDUR https://www.youtube.com/watch?v=V5Y9__YfIOs

Tarih: 19 Temmuz 2015, 12:32 - İp: 212.***.**6.157
bereli44
bereli44 (üye)
Malatya / Özel Gün Fotoğrafçısı

değerli arkadaşlar 7 adet mc2500 kamera aldım günlük 7 veya 8 proğram çekimimiz var 2 proğramda ses sıkıntısı yaşadım elemanlar ses diyagramının hareket ettiğini ama kayda sesi almadığını söylediler bende mikrofon kablolarını plastik kelepçe ile gövdeye sabitleyip sıcak silikonlada mikrofon girişlerini sabitledim birde bu şekilde deneyecegim sizlerden basına böyle bir problem geleniniz varmı servis ie görüştüm teratek elektronik onlar bana söylediğimin imkansız oldugunu ses yoksa görüntüde olmaz anakarta beraber giriyor göründü beraber kodlanıyor dediler ben tedbir olsun diye bu işlemi yaptım 2500 kamerada böyle bir sıkıntı oldugunu tahmin ediyorum sonucunu yazacağım

Tarih: 27 Ağustos 2015, 18:39 - İp: 46.***.**9.242
september9
september9 (üye)
Eskişehir / Amatör

Selam bazı arkadaşlar kamerada ses alma sorunu oldugunu duydum ..sorunun kaynagı bence mikrofon giriş jakı ya çıkıyor ya gevşiyor tavsiyem o jakı sabitlemeniz artık bantlamı olur cırt kılipsler...Birde tavsiyem video çekimleri nizi İ AUTODA yaparsanız genelde sorun yaşamzasınız..kamera görüntü aktarma pc ye alma derseniz kamera yanunda gelen kısa kablo o işe yaramıyor o kablo ile direk HDD ye yani harici harddikisnize direk görün alırsınız...pc baglanma kablosu derseniz piyasada buluna canon nikon sony foto ve video kamera usb kabloları var onlarla direk baglanırsınız....Bi konuda silinen görüntüler eger pc nizde virüs varsa si,ler karttaki görüntüleri ..uygun olanı kameranızla eşzamanlı kayıt yapın ve görüntüleri direk olarak kameranın usb sinden yani hdd den alır..Egerki yanlışlıklada silerseniz karttaki görüntüleri onlarıda size geri bulur yollarım 0535 398 33 84 her türlü sorunuziçin arayabilirsiniz

Tarih: 1 Eylül 2015, 11:51 - İp: 213.***.**7.14
hikmetgungor
hikmetgungor (üye)
Kırklareli / Özel Gün Fotoğrafçısı

Şahsen 2500 'e alışmaya başladım. İlk başta biraz şikayetlerim olmuştu ama ayarlarını derinlemesine inceleyince sorun kalmadı.

Çekimlerde ses sorunu hiç yaşamadım. Ses kaydı gayet iyi. lcd ekrandan da kayıt edip etmediği görülüyor. Ben karta kayıt yapıyorum. Bu güne kadar sıkıntı olmadı.

Görüntü kaydı gayet başarılı. Düğünler için yeterli. ama önümüzdeki yaz 4k almayı planlıyorum. Çekimlerim çok beyenildi. Yeni olmama rağmen piyasada tutuldum. Her hafta 2 çekimim var.

Teşekkürler Sony.

Tarih: 6 Eylül 2015, 20:27 - İp: 78.***.**3.237
cemali34
cemali34 (üye)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

mc 2500 kamerada 2 sefer sorun yaşadım birinde düğünü baştan sona flu çekmiş ama lcd ekrandan farkedemedim. diğerinde 2-3 sefer anlık birkaç saniye süren netlik kaybolmaları var. ayarları sıfırladım ve focus magnefier tuşunu iptal ettim. ben focus magnefier tuşundan şüphelendim. sanırım o tuş belli bir bölgeye focus yapıp netliyor.türkçe kılavuzu olmaması eksiklik. ağır olmasıda ayrı bir sorun.

Tarih: 22 Eylül 2015, 21:49 - İp: 31.***.**9.164