by_ziyankar
by_ziyankar (üye)
Bartın / Özel Gün Fotoğrafçısı

Panosonic Md 9000 Kafa Problemi

herkese merhaba ..ben anolog dan dijitat kameraya geçiş yapmış ve bir türlü bu dijital kameralara alışamamış nacizane bir bir düğün kameramanıyım..1 yıldır kullandığım md 9000 son günlerde iyice sorunlar çıkarmaya başladı. çekim yapıyor ama izlerken yatay çizgiler çıkıyor çekim yaptığım kasedi başka bir kamerada izlediğimde problem yok acaba bu benim kamranın kafasının gittiğinemi işaret?

Tarih: 19 Mayıs 2011, 00:38 - İp: 78.***.**5.214
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

evet 9000 leri atacan çöpe sağlamlık açısından analoglar 1 numara

Tarih: 19 Mayıs 2011, 00:51 - İp: 88.***.**5.68
ooozan
ooozan (üye)
Kırklareli / Özel Gün Fotoğrafçısı

size kamera ile birlikte verilen temizleme kasedini döndürün. ve sıklıkla bunu yapın.

Tarih: 14 Haziran 2011, 22:37 - İp: 95.***.**5.197
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

önceden buralarda burukay isimli panasonic servis vardı. o yazmıştı. arabanın kayışını nasıl belli bir kmden sonra değiştiriyorsanız kamera kafasını da belli bir kullanımdan sonra (yaklaşık birkaç yıl) değiştirmeniz sağlıklı olur demişti. o zamanlar garantili kafa değişimi 350tl civarındaydı. şimdi ne durumda bilmiyorum açıkçası. (burukay.com)

şimdi benimde bir önerim var tabi. bu kasetli makinelerde bant usuü çalıştığı için kafa kirlenebiliyor her 5-10 çekimde bir kafa temizleme kaseti kullanın.

kayıtları dandik avauç içi kamera ile aktarın, çekilen gçrüntüleri çekimi yapan kamerada izlemeyin. başka bir kameradan izleyin/aktarın.

Tarih: 14 Haziran 2011, 22:50 - İp: 88.***.**6.125
  • 1