takdogan
takdogan (üye)
Manisa / Amatör

Md9000 Kamera Arızası !!!!!!!

panasonic md9000 digital kamera sahibiyim.Düğün çekımlerinde kullanmaktayım.en son 2 gun once yaşadığım durum şudur ;
çekim yapmak için makınayı "on" konumuna aldığımda ekran 3-4 sanıye sonra kapanarak " press reset button and re......." gibi bir mesaj verdi (tam olarak mesaj aklımda kalmadı kaldığı kadarını belirttim) sonrasın reset tuşuna basarak tekrar açtığımda yine 2-3 sanıye sonra ekran kapanarak " to service" yazısı çıktı.. bunun üzerine bu konuda az çok bilgili olan bir arkadaşımı arayarak durumdan bahsettim.kendisi bana akuyu kameradan çıkar sonrasında kamera "on" durumundayken akuyu tak.kamera açılışıp kasedi okuma sesleri gelince kapak kısmına biraz sertçe 1-2 defa vur normale doner genelde 9000 ler bunu yapıyor dedi. İstemeyerek te olsa yaptım ve sonuç aldım kamera ondan sonra normal bir şekılde çalışmaya başladı.Tabiki boyle birşey yapma taraflısı ddeğildim.şimdi sorularım şunlardır..
1- Bu sorun neden kaynaklandı ?
2- bu sorun neyin habercisidir. ?
3- servise yollasam ne gibi bir tamir yada bakım yapılacak yani mudahele ne olacak ?
4- bunun karşılığında ne gibi bir ücret vereceğim.. ?

konuyla ilgili bilgisi olan varmı arkadaşlar ?? yardımcı olursanız çok sevinirim....

#takdogan' tarafından 27.04.2010 12:14:25 tarihinde düzenlendi.

#takdogan' tarafından 27.04.2010 14:48:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Nisan 2010, 12:13 - İp: 78.***.**0.42
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

md 9000 ler çok nazik kamera bu böyle hatta sıfır kaset taktığım halde kamera kaset yok diyodu bana

Tarih: 27 Nisan 2010, 14:50 - İp: 78.***.**4.67
takdogan
takdogan (üye)
Manisa / Amatör

konuyla ilgili yorumu ozellikle burkay ustadan bekliyorum......

Tarih: 27 Nisan 2010, 14:56 - İp: 78.***.**0.42
denesev
denesev (üye)
Karaman / Stüdyo Fotoğrafçısı

#denesev' tarafından 30.04.2010 13:50:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Nisan 2010, 19:42 - İp: 95.***.**0.97
takdogan
takdogan (üye)
Manisa / Amatör

sitede bir çok konuda yardımcı olan bilgili birine benziyor...

Tarih: 28 Nisan 2010, 08:39 - İp: 78.***.**0.42
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

bilgili birine benzemiyorum bizzat bilgiliyim ve aynı zamanda da panasonic yetkili servisiyim.

bu üye hakkında biraz evvel şirket avukatımız aracılığıyla dava açtık.
o nedenle bu forumlara dava sonuçlanana kadar bir şey yazmayacağım.

Tarih: 28 Nisan 2010, 10:48 - İp: 88.***.**1.25
takdogan
takdogan (üye)
Manisa / Amatör

burkay bey ben sizin bizzat servis yetkilisi olduğunuzu bildiğim ve ayrıca yazdıklarınızdan dolayı bilgili ve donanımlı birisi olduğunuzu yazdıklarınızdan takıp ediyorum.bu yuzden daha oncekı mesajlarımda da ozellikle burkay ustadan fikir bekliyorum diye belirtmiştim.Diğer arkadaşın yazdıkları ise bana gore talihsiz yorumdur.Her halükarda yazdıkları kendini bağlar.Yargı gereken kararı verecektir.Bu konuda bir endişemiz yok.Burkay usta benım sorunumla ilgili yorumlarınızı belirtirsenız memnun olurum..ona gore size yollama durumum vardır..ayrıca ben bir mail atmıştım firma adına ...o size mi ulaştı bilmiyorum...şimdiden teşekkuler....

#takdogan' tarafından 28.04.2010 10:59:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Nisan 2010, 10:57 - İp: 78.***.**0.42
takdogan
takdogan (üye)
Manisa / Amatör

bir şey yazmama kararınıza saygılıyım.Bari benım konumla ilgili bi pm yada mal atarsanız sevinirim.. yada ekleyin beni... adresim .. falcon045.hotm...com

Tarih: 28 Nisan 2010, 12:07 - İp: 78.***.**0.42
studyo_d
studyo_d (üye)
Düzce / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşım teleşlanacak bişey yok aslında
Servislik bir durumda yok
Kameranın kafası kirlenince-tozlanınca bu uyarıyı veriyor.

Yapman gereken şey kafayı temizlemek. Kolonya ve pamukla kafayı temizlersen düzelir.
Kameranın her sorununda servise gönderirsen para kazanamazsın.
Servisler veya tamirciler hemen şöyle derler ''falan parçayı değiştirdik'' hiç temizledik de gönderdik diyen duymadım ben şu ana kadar.
Profesyonel adı altında satılan bütün cihazlar pahalı aletlerdir. Zırt-pırt bozulması mantıklımı sence.

Tarih: 29 Nisan 2010, 10:31 - İp: 78.***.**9.136
takdogan
takdogan (üye)
Manisa / Amatör

verdiğin bilgi için teşekkurler arkadaşım.kafa temizleme kasetiyle temizleme yapayım.pamuk yada kolonya ile temizlemek biraz profosyonel iş sanırım onu pek tavsiye etmiyorlar.kafa içinde çekırdeklere zarar verilebilir diye.ama dediğin gibi soylediklerini uygulayacağım .zaten şu an o uyarıyı vermeden çalışıyor.yinede neyin neden olduğunu bilmek istemiştim.uyarın için teşekkurler..

Tarih: 29 Nisan 2010, 10:36 - İp: 78.***.**0.42
studyo_d
studyo_d (üye)
Düzce / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kurumasını bekle mutlaka Kurumadan kamerayı çalıştırma

Tarih: 29 Nisan 2010, 10:54 - İp: 78.***.**9.136