sercan24
sercan24 (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kamera Tercihi

arkadaşlar sizce hangi kamerayı tercih etmeliyiz sony hdv 1000 mi, panasonic ag dvx 102 mi , panasonic aghmc 72 mi yoksa bunlara ne gerek var panasonic md 10000 de olurmu dersiniz düğün salonun da kullanılacak bilginize servis olan arkadaşlarda birşeyler yazarlarsa sevinirim teşekkürler.

Tarih: 4 Haziran 2009, 11:52 - İp: 81.***.**4.101
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

md 10000 al
bakma sen elalemin kafa sorunu var dediğine ...

md 10000 lerde kafa sorunu var diyenlerin çoğu bir ustanın yanıda yetişmeyip ikinci iş olarak kameramanlık yapan kişilerdir

murat özdemir www.panasonicyetkiliservisi.com.

Tarih: 4 Haziran 2009, 16:45 - İp: 94.***.**7.243
kurgucu0644
kurgucu0644 (üye)
Malatya / Firma

MD 10000 KULLANICISI OLARAK BURKAY ABİYE KATILIYORUM BENDE İSTANBUL DOĞUBANKDAN ALDIM 1 SENEDİR TAŞ GİBİ KULLANIYORUM ÇİN MALI SÖLENTİSİ BAYA VAR AMA MD TAM SALON KAMERASIDIR ŞİMDİ ALINANLAR OLUR MD İLLA SALONDAMI KULLANILIR DİE Bİ ZAMAN OLMUŞTU ONDAN YAZIYORUM KULLANIŞ BAKIMINDAN SÖYLÜYORUM YOKSA ÜSTÜNDE YAZMIYOR SALON KAMERASIDIR DİE. SÖYLENENLERE KULAK ASMA AMA YİNEDE BÜTCEN YETİYORSA SONY HDR 1000 DE ÇOK GÜZEL ÇEKİMİ VARDIR MD 10000 LE KIYASLADIM AYNI KARELERİ ÇEKTİM KARŞILAŞTIRDIĞIMDA BENDE ŞOK OLDUM BAYA FARK VARDI.EEEE MALUM SONY BU YAPIYOR.PANASONİC DE UYGUN FİYATA MAL ÇIKARIYOR.

#enes2344' tarafından 04.06.2009 19:25:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Haziran 2009, 19:10 - İp: 78.***.**9.147
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hem md 10000 hem Sony hvr hd 1000 kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim.
1-md 10000 sonye göre ufak ve hafif.
2-sony dar açı ve ağır kamera. Özellikle yaz günlerinde tek gömlek üzerinde ve açık havada sıcakta çalışırken kamera mecburen omuzdan inip omuza konuyur ve ister istemez omuzda sürtünme yaşanıyor. Ben bilirim yazın omuzumun kızarıp yandığını.
3-Sony yeni kamera ve ergonomi açısından kullanışlılığı var.
4-10 000de tümleşik ses girişi ve harici ses giriş ünitesi var. Sonyde tümleşik ses girişi yok. 10000deki mikrofon pille çalışır sonydeki pile ihtiyaç duymaz ve ses şiddeti ile derinliği ayarlanabilir.
5-sonyde cmos kullanılır. panaosonic 3 ccd.
6-her ikiside minidv kayıt imkanı sunar.
7-10000 sonye göre fiyatı uygundur.

Tarih: 4 Haziran 2009, 21:17 - İp: 88.***.**7.186
kurgucu0644
kurgucu0644 (üye)
Malatya / Firma

Kameranın ağır olması hem avantaj hemde dez avantaj benim için kullanıdığım kamera ne kadar ağır olursa çekilen kare için olumlu sonuçlar doğurur.betacamları kullanan varmı bilmiyorum ama ağırlığı 11 kilodur ve kameranın altında canınız çıkabilir eyer kaslı değilseniz ama sonuç düzgün kadraj ve sıfır titreme.Murat abi bilir topikde açtım görenleriniz olmuştur ışık bataryasını md nin üzerine asıyorum gecede asıyorum gündüzde kamera 4 kiloya çıkıyor nerdeyse daha sabit duruyor. Omuz kızarıklığı bu mesleğin cefasıdır,ha onuda halletmişler artık yeni yeni aparatlar üretiyorlar sağolsunlar fotoğrafta gördüğünüz bibi omuz aparatı kamera omuzdaymış gibi sabit eller serbes şimdi diyecekler kameramanlık bunun neresinde bencede doğru yakında herkes kameramanım diye bu aparatla salonlarda boy gösterirse demedi demeyin.APARATIN FİYATI İSE 80 İLA 100 ARASINDA DEĞİŞİYOR SÜSPANSİYONLU MODELLERİDE VAR İHTİYACI OLAN ARKADAŞLAR WAP SİTESİDE!!!BURADA!!!

#enes2344' tarafından 05.06.2009 12:52:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Haziran 2009, 11:58 - İp: 88.***.**5.75
zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam ne zmandır md 10000 ile alakalı konuları okuyorum ben burkay beyin hala niye md 10000 kamerayı çok iyi kamera olarak lanse ediyor anlayamadım...
15 yıldır kamera kullanıyorum ben ilk aldığım md 10000 ilk zamanlar pek problem yaşamadım işler yoğunlaşınca 1 tane daha aldım 4 cü 5 kasette hata çizgiler aman allahım müşteriye bu kasetleri vereceğime kafma iki kurşun sıksam daha iyi
daha yeni aldım kamerayı inanmadım bir günde saçlarım beyazladı neyapcam allahım neyapcam hemen kasetlari çıkardım birde diğer kamerada oynattım ohhhhhhhhhhh bir rahatladım birşey yok sağlam ... ama işler yoğun çekimler var
benim kafada tereddüt oluştu ya hata yaparsa diye çekime giderim çekim bitinceye kadar dualar delirecem ha şimdi hata verecek sitres sitres allahım ekranda hata üstüne hata kafa kirli takıyom kafa temizleme kasedini temizliyorum yine hata izmire sordum kafa tamiri 450.tl istanbula yolladım kafa değişti 250.tl
ilk çekimde hata allahım allhtan kontrol etim içime sinmedi yani benim anlatmak istediğim arkadaşlar bzim canımz yandı başka canlar yanmasın md 10000 bin miş adını dahi duymak istemiyorum ... müşteriye rezil olmak var damat gelip iki yumruk atsa ne yaptın ulan düğünümü dese ne yapacaz oldu abi bikeremi diyecez onun için bazı arkadaşlar kamera alırken dikkatli olmalarını rica ediyorum benim yaşadıklarımı kimsenin yaşamasını istemiyorum bende kamera alacam daha karar vermedim inanın hele işlerin kötü olduğu zaman ben çekim almıyorum md 10000 lere sitres yok kafam rahat selametle dostlar

Tarih: 6 Haziran 2009, 22:57 - İp: 78.***.**3.224
kurgucu0644
kurgucu0644 (üye)
Malatya / Firma

bence md 10000 de hep kabahat aranıyor çok hassas kameradır diğerlerine göre temizliğine çok iyi bakılması lazım kaseti çıkarıp takerken bebeğin altını değiştirir gibi.Kullanılan kesetler sanki hepsi orjinalya güvenerek takarız sonradan olabilecekleri düşünmeden hep en ucuz kasetlerden alırlar,kendi kendinede kasetide ucuza malettim bundan iyisi şamda kayısı misali sonra o keset kameranın kafasını bi güzel bozmuyomu al sana md 10000 kafa arızası sonra frumlarda bi topik daha.Diyeceksiniz sadece md'lerde oluyor md kafası çok hassas zaten saloncularda düğün çekimi için dvcam yada conon xl2 vs. lerle çekip yapacak değil ben böyle düşünüyorum Yinede en iyisini servis olan arkadaşlar bilir.

Tarih: 8 Haziran 2009, 16:26 - İp: 88.***.**5.75
sercan24
sercan24 (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

valla arkadaşlar ne diyeyim bilgi paylaşımlarınız için teşekkürler ama hala karar vermekte zorlanıyorum bu düğün çekim işleri riskli işler sorumluluğu yüksek işler zaten kamera seçiminde bizi sıkıntıya sokan kılıkırk yardıran bu inşallah doğru bir karar verir ve bizi zora sokmayacak bir tercih yaparız herkese hayırlı işler diliyorum...

Tarih: 10 Haziran 2009, 10:43 - İp: 81.***.**4.101
ofengin
ofengin (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşım sakın panasonic alma.Nedenini şurda açtığım konuda detaylı bir şekilde yazdım.http://forum.netfotograf.com/video_camera.asp?msg_id=39944.Selamlar.

Tarih: 13 Haziran 2009, 13:47 - İp: 81.***.**0.139
ademunal06
ademunal06 (üye)
Ankara / Firma

Panasonic mdh1 al bence yanına da prodigix pdx t1000 6 led kamera ışığı al. Ben Ankara'dan alıyorum cihazlarımı. mdh1 2250tl ışık 145 tl. telefonları da 0532 591 06 10.

Tarih: 25 Ağustos 2012, 18:49 - İp: 78.***.**0.205
studyobarkin
studyobarkin (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

bende aynı yerden aldım.hdc mdh1 1 yıl garanti yapıyorlar. Çok da kamera satıyorlar. çünkü en uygun bence orası.

Tarih: 2 Eylül 2012, 16:43 - İp: 78.***.**5.186
  • 1