muzo.emre
muzo.emre (üye)
İzmir / Amatör

Işık

üstadlarım merhabalar.

bir toptancı arkadasıma guvendm ıyı dedıgı ısıgı aldım. "abiciğim çiftini yakarsan 3 saat teki yakarsan 4 saatten fazla gider. gitmezse ben burdayım " dedi 10 dk olmadan lamba kıpkırmızı oldu!!! allah tan kameram m1000 veya sony hdr 1000 degıldı. eger olsaydı karanlık yuzunden musterıyle kesın kavga ederdık. video kamera ışıgına ihtiyacım var. şuan en saglıklısı belıne taktıgın 12 w luk adaptorle ucuna bagladıgın yuksek watt lı lamba sanırım. bunu onerırsenız bende sıze sunu demek zorunda kalırım. abi kiloluyum o batarya yı bagladıktan 10 dk sonra belım agrımaya baslıyo sonra vıdeoyu ızleyen ınsan neden kameraman saga sola yattı acaba efect mı yapmaya calısıyo sorusunu sorar. digimax ın 3.7 lık bataryalı gayet ıyı ısık veren uzun surelı gıden ısıgı vardı(sony ye benzetme bir ışık).
ne önerirsiniz? ne yapayım? bı batarya alıp kendım mı imal edeyim paşa paşa parasını verıp kompact ısık mı alayım?

kafanızı sısırdım ozur dılerım.kameram ne kadar ıyı olsada(fx-1e) benım ılk once gıdermem gereken sorun ışık degerlı yorumlarınızı beklıyorum. tskler.

Tarih: 30 Haziran 2009, 00:25 - İp: 95.***.**1.83
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sevgili muzo,
inan bu kamera ağırlığındandan bende muzdaribim.
şimdi hocam ışıklarda biriki esas olay var.
1 si. sarı ışıkmı yoksa beyaz ışıkmı? olacağı.
2 si. ışık kendinden bataryalımı yoksa makinenin bataryasınımı kullanacağı.
3.sü tek lambamı? çoklu lambamı? olacağı.
önce bunlara karar ver. Sonra arama yap. Ben sonyhvrhd 1000 kullanırım. digimax olarak kendinden bataryalı çiftli ve sarı olanı kullanırım. D.salonunda ışıkları komple kapatırlarsa benim ışık komple çevirdiğim geniş alanı aydınlatır. ve 2 gün boyuncada kolay bitmez batarya.

eğer ışığın bataryası kamera bataryasından beslenirse gövde bataryası çabucak biter.
hem ek batarya ağırlığından kurtulmuş olursun.
diğer türlü ek batarya ağırlık olacaktır.(ki bu bence hiçde önemsenmeyecek olay değil)
çiftli ışık kullanmak istersen bataryan çabuk bitecek ama aydınlatma süper olur. ister birini açarsın ister 2sini.
beyazmı sarımı dersen ben beyaz derim. benm kameraile elime geçtiği için böyle bir seçeneğim olmadı. şimdikinden memnunmuyum evet hemde 10 numara.
beyaz olsa imiş kaymaklı ekmek kadayıfı olacakmış. (böyle bir tatlı varmı? )

--------
işin özü; aydınlatmaya çok ihtiyaç duymuyorsan, yedek kamera bataryası varsa beyaz ve tekli gövdeden beslenen modeli al. hem ağırlıktan kurtulursun hemde işin görülür.

Tarih: 30 Haziran 2009, 00:49 - İp: 88.***.**4.219
jedi44
jedi44 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Kaymakli ekmek kadayifi var resmini 1,2 gune kadar ceker koyarim Kıbrista 1 numarali tatlidir

Tarih: 1 Temmuz 2009, 01:06 - İp: 78.***.**5.38
  • 1