yayalarlim
yayalarlim (üye)
Uşak / Amatör

Dvd Yi Bilgisayara Ataıyorum

CANON dc20-hr10 kameralarda dvd-r ve dvd rw kullanıyorum...bilgisayarda dvdlerin içi boş görünüyor..usb ile bağladığımdada boş görünüyor....bilgiyara nasıl atabilirim bu görüntüleri veya nsıl kopyalayabilirim...lütfen yardımcı olun..

Tarih: 11 Ocak 2012, 16:06 - İp: 85.***.**4.1
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bilgisayarıma girin orada sabit diskler görünecektir. orada sizin cd/dvd medyanızda görünecektir ona sağ tuş yapın ve özellikler'i seçin. eğer burada 300-500mb gibi bişey vermişse bu dvd dolu demektir.
dolu ama içi görünmüyorsa dosyalar gizli dosya olabilir.
eğer dosyalar var ise ve bunlar gizli halde ise bunları almak için şu adımları yapın;

1- masaüstüne boş bir dosya yaratın veya herhangi bir dosyayı açın
2- üstte ARAÇLAR > KLASÖR SEÖENEKLERİ > GÖRÜNÜM > GİZLİ DOSYA VE KLASÖRLER > GİZLİ DOSYA VE KLASÖRLERİ GÖSTER seöçeneğini seçin ve kaydedin.

hala bişey yok ise açılmadıysa cdrecover programları ile cdden veri alabilirsiniz.

Tarih: 11 Ocak 2012, 17:19 - İp: 95.***.**7.119
volkanky
volkanky (üye)
Tekirdağ / Meraklı

Merhabalar arkadaşım ... sana bir soru sora bilir miyim çekmiş olduğun dvd'leri en sonunda çekmiş olduğun kamerada kapatıyor mu sun yani sonlandırıyor musun ... eğer sonlandırmadan ( kapamadan ) seyretmeye çalışırsan sıkıntı yaşaya bilirsin... kolay gelsin... Not: kullanma klavuzun da nasıl yapılacağı anlatıyordur büyük bir ihtimalle...

Tarih: 12 Ocak 2012, 01:57 - İp: 88.***.**2.152
zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

NERODAN İÇE AKTAR YAP VİDEOYU GÖRÜRSÜN..

Tarih: 12 Ocak 2012, 20:19 - İp: 46.***.**0.131
yayalarlim
yayalarlim (üye)
Uşak / Amatör

bilgisayara taktığımda kullanılan ve boş lar sıfır gözüküyor...içi boş gzüküyor ama dolu..gizli klasörleri dediğin gibi yaptım...ayrıca kamerada çekim bitimi mini dvd bittiği zaman sonlandırma yapılmıyor..silik şekilde gözüküyor sonlandırma...o yüzden yapamıorum..kullanma kılavuzunda roxio my dvd proğramından bahsediyor ama onunulaalakalı olacağını düşünmüyorum..kurdum o da açmıyor..şimdineroyu deniycemm..sizlere teşekkürler..farklı bi öneriniz olursa paylaşırsanız sevinirim..

Tarih: 13 Ocak 2012, 02:34 - İp: 85.***.**4.1
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makinenin yanında verilen cd deki programın kurulu olup olmadıgını sorsam?
bazı makineler yanlarında verilen program kurulmadıgında bilgisayara aktarım yapmayabiliyor.

Tarih: 13 Ocak 2012, 11:47 - İp: 78.***.**9.72
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Volkan bey gerekeni yazmış..

Tarih: 14 Ocak 2012, 18:33 - İp: 83.***.**2.161
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

mete007'ye katılmaktayım

Tarih: 14 Ocak 2012, 19:36 - İp: 88.***.**0.17
erdal123
erdal123 (üye)
Nevşehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

sayın meslektaşım kameralarda finalize disc diye ayarı var onu yap ozaman dvd dolu görür saygılar

Tarih: 15 Ocak 2012, 14:10 - İp: 88.***.**3.4
yayalarlim
yayalarlim (üye)
Uşak / Amatör

NERODAN İÇE AKTAR YAPtım canon dc 20 ile çektiğim videoları aktardım.ama bu kamera fotoğraf cekimlerini hafıza kartsız olduğu içindvdye kaydediyordu...dvdlerde video var ama fotoğraflar yok,,çıkartamadım .ayrıca canon hr10 hd kameradanda çekmiş olduğum hd görüntüleri çıkaramadım..aynı mini dvd kullanıyorum..birde sonlandırma yazısı silik aynı aktif gözükmüyor kamerada yapılmıyor...diğer konu canon için gerekli proğramı maalesef bulamıyorum...teşekkürler

Tarih: 17 Ocak 2012, 02:36 - İp: 95.***.**5.20
zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

tabi ki hafıza kartı yok ise ,,, resim görüntünün içinde dondurmuşsun, o görüntülerden resim alırsın almasına ama tabiki görüntü kalitesi düşük olur . nerodan içe aktarmışın görüntüyü dvd ye yazdırmışın. saygılar

Tarih: 26 Ocak 2012, 13:48 - İp: 109.***.**1.154
  • 1