vetmemo
vetmemo (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Dvd De Takilma

degerli arkadaslar iki haftadan beri müsterilerden dekilmis olan dügün dvd leri hakkinda oynatirken takildigina dair sikayet geliyor...

daha evvel dvd recorderlerle yapilan disklerde bu sorun cok oluyordu fakat PC de pek olmamisti..

diskler kaliteli, brennen yaparken minumuma aliyorum katsayiyi,, programda edius 5,5

bilgisi olan varmi bu konuda...?

Tarih: 29 Haziran 2010, 22:38 - İp: 217.***.**5.17
seco35
seco35 (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Daha onceleri ayni sorunu bende yasadim adobe premiere vede edius 6 kullaniyorum daha once orta fiyatta aldigim dvdleri kulandigimda ucuz markaya aldigim dvd playerde test ettim sorun yok musteri bilenen marka yeni dvd almis takiliyor diyor yeniden yaptim yine ayni sikayet daha sonra verbatim denedim yine ayni en sounda beraber seyrettik cok guvendigi marka dvd playerde sorun cikardi care olarak musteriye ucuz yoldan satilan dvd player aldik 50 euroya sorunsuz baktik, su dvd playerlar neden boyle yapiyorlar anlamak zor, ben yinede artik verbatimden baska marka kullanmiyorum kolay gelsin

Tarih: 6 Ocak 2011, 16:30 - İp: 84.***.**5.211
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bazı ucuz dvdlerde bu sorun oluyor.

bir yerde sorun var ama benim tespit ettiğim şunlar;
1- 720x576 ölçülerde cdye yazdırma.
türkiyede pal geçerlidir. 720x576. eğer ulead ile bunu 720x576 olarak cdye kaydederseniz bazı dvd okuyucularda görüntüde atlama ve duraksama (akışkan değil) yapıyor insanlarda buna direk bozuk yada takılma diyor.
aynı videoyu neroda cdye yazdırdığımızda hiçbir sorun yok. test etmek için iki cdyi pcye takıp baktığımızda gerçek meydana çıkıyor. nero 720x576 olarak cdye yazmıyor. 300x400 gibi (ölçüyü tam hatırlamıyorum) küçük halde cdye yazmış. bu sebeple neronun yazdıkları takılmadan oynuyor. fakat ulead ile 720x576 yapılan cd dvdde akışkan görünmüyor. takılıyor, atlıyor vs vs..

bu madde cdye yazdırma seçeneği oluyor.

diğer madde;
2- cd/dvdlerin ucuz ve kötü oluşu
bir cd her cd/dvd okuyucuda aynı reaksiyonu göstermiyor. ucuz mallar sorun çıkartıyor.

yazdırırken yavaş yazıdrma, kaliteli cd kullanma gibi daha önceden yazdığımız şeylere girmiyorum.

aslında devir 2011 blueray çıkmış hala cdlerle boğuşmaktayız. dvdlere dahi geçemedik daha.

Tarih: 6 Ocak 2011, 18:17 - İp: 78.***.**4.231