şerif64
şerif64 (üye)
Uşak / Stüdyo Fotoğrafçısı

Dv Kaset Oynatıcı Nasıl Buluruz

MERHABALAR MİNİDV KASETLERİMİZİ PC AKTARMAK İÇİN KÜÇÜK EL KAMARASI(mALUM PİYASADA YOK ARTIK) VEYA DV KASET ONTAIICIS NERDEN BULURUZ

Tarih: 26 Ocak 2012, 11:49 - İp: 85.***.**3.194
fotoihsan
fotoihsan (üye)
Afyonkarahisar / Stüdyo Fotoğrafçısı

demek ki her yerde bu sorun var.. 2. el bakıcaksın üstad. ya da elinde ki kameraları artık satıp mecburen ( istemeyerekte olsa ) hafıza kartlarına çekim yapan kameralarla değiştirceksiniz. çünkü teknoloji ona gidiyor. hi8 ler galiba bitti yakında dv lerde bitecek ( tahmibimce 2-3 yıla kadar ) saygılar...

Tarih: 26 Ocak 2012, 12:33 - İp: 88.***.**1.101
şerif64
şerif64 (üye)

ben fotoğrafaçıların müşteriye kaset illaki vermesinden yanayım çünkü elinde bir kaynak olması lazım müşterinin düğünü çektik müşteriye dvd de verdik dvd nin başına bi iş gelirse neticede herkesin evinde en azından köylerde pc yok pcde yedeklesin benim istedğim düğünü çekip geldiğim kamara ile kayıt yapmak istemiyorum bunun için muhahakak bi çare vardır o ÇARE nedir

Tarih: 26 Ocak 2012, 13:47 - İp: 85.***.**3.194
-olympos-
-olympos- (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

şerif64

----ben fotoğrafaçıların müşteriye kaset illaki vermesinden yanayım çünkü elinde bir kaynak olması lazım ---------

Müşterinin elinde bir güvencesini mutlaka vermemiz lazım.
Esnaflığın ve yaptığın işe saygınlığın bunu gerektirir.
Yerden göğe kadar haklısın.
Ben mini el kamerası ile yapıyorum. Senede dört beş tane eskitiyorum, sahibinden de bolca var 150- 200 TL. arası satılıyor.
Dv Kaset oynatıcısı çok pahalı deymez.Yada tamircilerden lens kırık arızalı ama mekaniği okuması sağlam bir kamerada bak denk gelebilir.
İyi çalışmalar Kolay gelsin.

Tarih: 26 Ocak 2012, 14:44 - İp: 176.***.**0.130
şerif64
şerif64 (üye)

olympus teşekürler doğrular aynı noktada birleşir zaten bende 2 adet sony el kamarası vardı sorma hatırını kıramayacağım 2 dostuma sattım kendim yenisi alırım diye baktım ki sonradan piyasa da kalmamış ama bence bunun ya bir aparatı (Eskiden Hİ8 leri vhs kaset aparatıyla katarıyordk ya)veyahutta bir cihaz vardır 2.el min camara ya pek sıcak bakmıyorum istanbulda bir kaç ithalatçıyda söyledim böyle bir ürün varsa bulun getirin diye inşalllah kısa zamna sonuçlandırır burada söylerim

Tarih: 26 Ocak 2012, 14:53 - İp: 85.***.**3.194
fotoihsan
fotoihsan (üye)
Afyonkarahisar / Stüdyo Fotoğrafçısı

düşüncelerimiz aynı ama teknoloji aynı değil.. çünkü nerdeyse hemen hemen her kamera çeken fotoğrafçıların elinde ki kamera sony hd 1000 , bu kamera iki çeşit, kaset çeken ve hafıza kartına çeken, kaset çekenden sonra hafıza kartına çeken çıktı ve sürüm muhtemelen hafıza kartına çeken olacak. şu anda hi8 ve vhs kaset bulabilyor musunz ? ya da buluyorsanız kaç lira ? oraları bilemem ama afyonda var olanlar 15-20 tl den aşağı kaset satmıyor elinde olmayan da bulamıyor.. yani istanbul piyasasını araştırmanızı öneririm.. fakat korkarım ki kaset olayı başta söylediğim gibi 2-3 yıla kadar komple bitiyor, yani işin ucu teknolojinin yönlendirdiği şekle geliyor. saygılarımla..

Tarih: 26 Ocak 2012, 15:18 - İp: 88.***.**1.101
turk video
turk video (üye)
Nevşehir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Foto ihsana katiliyorum, gecen gün jvc firmasiyla görüstüm artik kaset yapmiyorlarmis.KAMERADA son dedi bana mini dv.ler yok arik bende elimdeki kasetleri kullanmak icin. Bir arkadasimdam bir yeni mini dv kameara aldim sansilimki o iki tane almismis arkadasim. Benim mini dv kameralarla sorunum yok sagolsun yurtdisindan aliyorum tanidiklarim var.Bu gidisle bende MC 2000 ALACAGIM.
SAYGILAR

Tarih: 11 Şubat 2012, 00:35 - İp: 89.***.**0.215
ruhname
ruhname (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

beni ilgilendiren bir konu buldum bende kasetlimi kartlimi aliyim diye karar veremiyodum ama artik tam kararimi verdim bende mc2000 alacagim kartta olan risk bence kasettede var suana kadar kartla bir preblem yasayanda gormedim, ayrica cektiginiz dugunu musteriye verirken birtanede dvd kendinize yedek yaparsiniz ayrica harici hdd de yedek tutarsiniz olur biter dvd kasetten daha saglam arsivleme bildigim kadariyla. elindeki dvd yi nasil olsa kullanmican arsiv amacli oldugu icin cizilme problemide yok tas gibi yedek.

Tarih: 13 Şubat 2012, 23:37 - İp: 87.***.**9.48
efem55
efem55 (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

ustam istersen canon dv kameralarım var 3 adet dv kutusu dahi açılmamış sıfır istersen yollayabilirim tel:03628767006

Tarih: 24 Şubat 2012, 14:17 - İp: 88.***.**0.110
  • 1