mzyitl
mzyitl (üye)
Tokat / Amatör

Dv Kameradan Pc Ye Usb Üzerinden Kayıt ?

İki adet dv kameram var. Biri kasetli biri hdd li.

Bu kameralarla röportaj tarzı bir şey çekiyorum. İki ayrı açıdan çekip daha sonra bunları montajlayacağım.

Ses başlı başına bir sorun, çünkü iki kameradan birinin sesini alıcam. Diğer kameranın görüntsünü ise aralara alıcam sese uydurup.

Lise öğrencisiyim, bu konularda gerekli teçhizat vs. hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Ancak montaj konusunda yeterli bilgiye sahip olduğuma inanıyorum.

Şimdi gelelim konumuza, ben kamera ile PC ye kayıt yapmak istiyorum, direk. Ancak nasıl yapılacağını hangi yolla yapılacağını ya da yapılıp yapılamayacağını bilmiyorum.

Lakin ve ancak iki kamera ile pc ye kayıt yapılabilirse çokd aha güzel olur :D Canlı yayınlardaki gibi mesela bi o kameradan bi o kameradan analatabildim mi

Bu benim yıllık ödevim olacak. Hocam iyi bir şey bekliyor çünkü daha önce çok ii şeyler hazırlamıştım :D Okul tanıtım videosu gibi. (Youtube ta Şeker Anadolu Öğretmen lisesi nin ing tanıtım videosu)

Sesi almakta da sorun yaşıyorum arka plan seslerini filtrelemek için ii bir programım yok. Bir öneriniz varsa sevinrim

--edit 24 Şubat
Kameranın pcye görüntü aygıtı olarak nazsıl bağlandığını da bilmiyorum :S

#mzyitl' tarafından 24.02.2012 16:21:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Şubat 2012, 15:05 - İp: 69.***.**0.164
ruhname
ruhname (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

sana video mixer laziminternetten ir arat pc icin video mix programlari diye iki camerayi birdenpc ye nasil baglarsin onu bilemem.

Tarih: 24 Şubat 2012, 00:34 - İp: 87.***.**9.48
mzyitl
mzyitl (üye)
Tokat / Amatör

Kameranın pcye görüntü aygıtı olarak nazsıl bağlandığını da bilmiyorum :S

Tarih: 24 Şubat 2012, 16:22 - İp: 69.***.**0.164
ruhname
ruhname (üye)

firewire cikisi ile baglanir tabi pc de firewire girisi olcak birde kablosu usb ilede baglanir ama gorntu kaybi olur

Tarih: 24 Şubat 2012, 19:29 - İp: 87.***.**9.48
mzyitl
mzyitl (üye)
Tokat / Amatör

kasetli kameramda firewire çıkışı var (dv yazıyor altında bildiğim kadarıyla o) hdd li kameramda ise sadece usb ve av çıkışı var. Firewire kablosunun kameramdaki usb çıkışına uygun olanını bulabilir miyim? Laptop umda IEEE1334 var

Tarih: 24 Şubat 2012, 22:48 - İp: 176.***.**3.16
ruhname
ruhname (üye)

hdd li kameralarda firewireye gerek yok kamerayi usb den direk pc ye baglayabilirsin

Tarih: 24 Şubat 2012, 23:09 - İp: 87.***.**9.48
  • 1