positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Yetkili Bayii Sorunu !!!

Mrb, AYDINLAR FOTO / Sirkeci her şeyi satıyor görünüyorlar ancak Fujifilm yetkili bayii değil. Bu makineler hangi yolla geliyor - ??!! Bu konuda lütfen aldanmayın. Hangi markanın ürününü almayı düşünüyorsanız mutlaka o markanın Türkiye sitesinden yetkili Bayii ağına bakarak kontrol edin. Yoksa Garanti konuları gerçekten sözde kalır hatta bazı durumlarda illegal alıcı olarak suçlu duruma düşebilirsiniz...

Tarih: 14 Haziran 2004, 17:34 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

dadanagast,

Şimdi ben de positif in üyelik detaylarına şöyle bir göz attım da (aslında üyelerin bilgilerine pek bakmazdım ama bundan sonra bakmak gerekiyor demekki) arkadaşın web sitesi http://www.fujifilm.com.tr

Ve vermiş olduğun linkte fujinin 2 tane fotoğraf makinesi ile ilgili üyelerin fikirlerini soruyor (güya). Adamı hasta eder bunlar yaaa. Bir önceki yazımda "KASTİ OLARAK YALAN SÖYLEYEN VE BU DURUMU İSPATLANAN ÜYENİN FORUMDAN ATILMASINI İSTİYORUM." demiştim. Bunu şöyle düzeltmek istiyorum:

Pek muhterem yönetim görevlisi, site sahibi arkadaşlar,

KASTİ OLARAK YALAN SÖYLEYEN, GEREKLİ ŞEFFAFLIĞI GÖSTERMEYEN VE BU DURUMU İSPATLANAN ÜYENİN FORUMDAN ATILMASINI İSTİYORUM.

Tarih: 19 Ekim 2005, 10:28 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sayın Pozitifi savunmak bana adına değil ama ne kadar -bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunuzu- gözler önüne sermek adına Serbest Kürsü bölümünde Tüm Forumca Tanışalım başlığı altında Sayın Pozitifin kendini tanıtan yazısı aşağıdaki gibidir.
Ayrıca açılan konular gizli reklam olarak değil bir fotoğraf makinesi irdelenirken makinenin teknik verilerinden yola çıkılması gerektiği izlenimini sağlamak adına açılmış konulardır o başlıklar.Yoksa --ben X marka makine aldım çok harika fotoğrafları var --gibi içi boş değerlendirmeler kimseye yol gösterici değildir..Tabii sizin bu başlıklara bakarken bardağın neresine baktığınız da önemlidir..Bu da birikim ile ilgilidir...

Re: Tüm Forumca Tanışalım
positif

üye
(Firma )
Istanbul
7 konu açmış,
89 cevap yazmış
merhaba, adım Mustafa Hoşbakan , 38 yaşında evli ve bir kız babasıyım. 14 yaşımdan beri amatörce fotoğraf çekiyor ve 17 yaşından beri fotoğraf sektörüne önce yurtdışında 1999 dan beri Türkiyede bulaşmış vaziyetteyim. Şu anda büyük bir fotoğraf şirketinde Dijital - Foto - Optik Ürün Müdürüyüm.
Genel anlamda objektif bilgi vermeye çalışıyorum ancak bazen markama kayıyorum Haksızlığa ve atan insanlara pek tahamülüm olmadığı için bazen sitede sinir yaptığım için özür diliyorum.

Tarih: 19 Ekim 2005, 12:37 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

dagbulent sinir yapmaya gerek yok, sakin ol once.. atmak hic de hos bir kavram degil..
ama iste benim anlayamadigim, herkes bir olko'nun ne meslek yaptigina takilmis durumda bu konuda.. diyelim ki a sirketinde calisan birisi.. o zaman acaba, sayin pozitif ve burkay; "heeee.." mi diyecekler merak ediyorum dogrusu.. yani olko'nun soyledikleri dogru mu cikacak kim oldugunu soylemekle..
olko, sitede yeni olan birisi ayrica.. ve zaten konusmalarindan ve pozitif ve burkay'in israrla nerede calistigini sormalarindan bir amator olmadigini da gorebiliyoruz.. yani nedir bu kadar pesine dusmek ne is yapiyorsun diye..
..veya olko kim oldugunu acikladiginda, pesine adam mi takacaklar?..
..olko'nun yerinde bir baskasi olsaydi, ne yapardi acaba? iki tane hoslanmadigi insanin, kendi adini bilmesi iyi mi olurdu? hayir olmazdi.. ama iste bu sekilde istediklerini soyleyebildi.. bir cesit rahatlama gibi..
...neyse.. bu konuyu ben kendi adima surdurmeyecegim..
....
burkay, seneye toplanalim diyoruz agustos ayinda.. umarim birkac sirket cikip da bu bulusmamizda sponsorluk yaparlar.. boylelikle forumdaki insanlari ne kadar onemsedikleri de ortaya cikar..(senin yapacagina eminim.. senin icin soylemedim zaten..)

Tarih: 19 Ekim 2005, 17:33 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili İlker.
Seni severim ve yazdıklarını hep ilgiyle okur ve bilgilenirim.Benim için önemlisin ancak bu yazınla seni fazlasıyla önemsediğimi ve durumunu gözden geçirmem gerektiğini farkına vardım.
olkoya-centuriona gelince:Beni ilgilendiren kısmıyla benim firmama ve bana ,Sayın Hoşbakana gelince de onun sorumlusu olduğu şirkete sürekli asılsız çamur atan biri eğer kendine --Amatörüm -- diyorsa tıpkı yazdıklarının çoğu gibi kendini tanıtırken de yalan söylüyordur.Kendi adıma ben bena --Çamur at tutmasada izi kalır-- felsefesiyle yaklaşan birine hak ettiği gibi cevap veririm.Zaten o da yazdıklarından da anlaşılacağı gibi kültürel birikimi ve kişiliği sıfır zavallı biri..
Ben öteden beri --Olympus makine almayın ülkemizde yetkili servisi yok der duururum.Bak Beyaz teknoloji yetkilisinin bu bölümde açtığı topice (Olympus Türkiye ) başlıklı yazıda kamuoyuna benim bu söylemimle ilgili olarak duyuruda bulundular.Ve benim onlara verdiğim yanıtlarda gayet sarih ve medenice tartışma...
Eğer biri hakkında olumsuz bir yanı dile getireceksen ortaya kanıtlarını da ortaya koymalısın.Varsa diyeceğin bir şey çıkacaksın erkek gibi meydana ve ne diyeceksen diyeceksin .Öyle --ben amatörüm-- ayaklarına yatıp kaçak dövüşmek yok...

Tarih: 20 Ekim 2005, 00:44 - İp: yok
olko1
olko1 (üye)
İstanbul / Amatör

sana helal olsun dadanagast.yorumlarını tamamen objektif yaptığın ve kimseleri kayırmadığın için.tabi bunda senin kimseye gebe olmadan ve hiçbir çıkar kaygın olmadan yazmanın etkisi büyük.
burkay benim kim olduğum merkezli bir tartışma çıkarıp konuları saptırmaya çalışıyor dadanagast.ama görüyorumki sen bu oyuna gelmiyor ve işin gerçek olan kısmıyla ilgileniyorsun.bunun için sana birkez daha teşekkür etmek istiyorum.

Tarih: 20 Ekim 2005, 10:03 - İp: yok
olko1
olko1 (üye)
İstanbul / Amatör

şimdi gelelim konumuza.öncelikle burkay bey yazılarınızda pozitifin adını sürekli zikrederek bu tartışmaya dahil etmeyin lütfen.benim pozitif ile işim yok.
lafları eveleyip gevelemeden ve çirkefleşmeden sorulara yanıt verin.Samsung haricinde yetkili servisiyim dediğin markaların hakikaten servisimisin yoksa kağıt üzerindemisin?
çok basit bir örnek veriyorum şimdi iyi oku.bu topicte sormuştum Canonlarla ilgili yedek parça elinde mevcutmu diyerekten.sende burkay bey cevap vermiştin "elimde mevcut değil ancak talimatla alıyorum" diye.niçin talimatla alıyorsun?yetkili servissen bulundurmak zorunda değilmisin?
"...Bakanlıkça tespit ve ilân edilen kullanım ömrü süresince, yeterli teknik personel ve yedek parça stoku bulundurmak suretiyle bakım ve onarım hizmetlerini sunmak zorundadırlar..."cümlesi sana ait değilmi?
veya senin Canon Japonyadan almış olduğun bir belge varmıdır?Canon cihazları yapmakla yetkili kılınmıştır diye...veya Kyocera,Panasonic,Yashica firmalarından.pek tabiki yok ve pek tabiki sen Samsung haricinde yetkili servisiyim dediğin markaların göstermelik servisisin.Samsungta gerçek servis olduğun belli,zaten her türlü belli oluyor.Belli oluyor ki sende Samsunga ait her türlü belgeni ortaya dökmekten kaçınmıyorsun.ama ya diğer markalar?
şimdi çıkıp sakın ha şunu yazma.sana hesap vermek zorunda değilim.bu şekilde yazarsan bende sana sorarım o zaman,peki sen kendinde bu hakkı nasıl buluyorsun da mesela Olympusa soruyorsun?ben bunları niye yazıyorum?çünkü bu forum sayfalarında meydanı boş bulup palavra sıkıyorsun.palavralarından bir örnek vereyim istersen.mesela mesela web sitene yazmışsın ki çok çok iyi İngilizce,Latince ve Almanca biliyorum.bırak çok çok iyi bilmeyi Beginner seviyesinde bile İngilizce-Latince bilmediğin bariz olarak belli.hemen bir örnek:bu topicte "vocabulri" yazmadınmı?almanca belki biliyorsundur.çünkü Türkiyede pek çok insan var Almanyaya gurbetçi olarak gidip gelmiş.yani almanca bilme ihtimalin var.amaaaa İngilizce ve Latince bilmiyorsun.biliyorum diye ısrar edersen test etmeye hazırmısın herkesin önünde.bu sitede çok iyi ingilizce bilen üyeler var.herhangi biriyle test edilebilir.
son olarak şunuda belirtmeden geçmek istemedim.bana salak deme hakkın yok.ben salak değilim ama senin gerçekten psikolojik sorunlarının olduğunu düşünüyorum.sebebide sende aşırı bir megolamanlık
var.içi boş bir megolamanlık.......

#olko1' tarafyndan 20.10.2005 10:36:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ekim 2005, 10:11 - İp: yok
nihat
nihat (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili arkadaşlar,
Bu tartışma başladığından beri ilgiyle izliyorum ama bu işin sonu nereye varacak bir türlü kestiremedim.

...

Bu sorunun bir an önce çözülmesi temennilerimle...

Selamlar, sevgiler
Nihat YALINKILIÇ

#nihat' tarafyndan 22.10.2005 12:55:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ekim 2005, 13:53 - İp: yok
dagbulent
dagbulent (üye)
Konya / Amatör

dadanagast sinirli filan değilim. Ayrıca olko1 nun mesleğini gizlemesine takılıpta objektif davranmadığım da yok. Ancak şu an bildiğim ve emin olduğum birşey varsa o da olko1 nun kendisini tanıtırken dürüst davranmadığı. Tabiiki bu durum kendisini otomatik olarak haksız yapmaz. Ama öncelikle bu sorunu halletmesi gerekir bence. Daha sonra çıkıp sorunlarını açıklar, tartışır. Haklı veya haksız. Zaten bizim olko1, burkay ve positif arasındaki bu konuşmalardan yola çıkarak aralarındaki sorunu anlayamayız. Kimin haklı kimin haksız olduğuna da emin olmamız biraz zor. O yüzden sadece dürüst olmayanlara karşı tavır takınabiliriz başka da bişey yapamayız.

Nihat a da şu konuda katılıyorum: olko1 sorunun ne olduğunu açıklıkla beyan etmeli. Ancak o zaman sorun çözülebilir bence.

Herkese selamlar...

Tarih: 20 Ekim 2005, 15:01 - İp: yok
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Ben olko'nun "şirketler uzak dursun foruma" tutumuna sinirleniyorum. Kendisini tanımıyorum ama amatör olduğuna inanmıyorum. Bence bu forumun en yararlı tarafı amatörlerin, profesyonellerin, şirketlerin vs. hep birlikte tartışmalarıdır. Ben kendim bazen benim kafamda olan sorular ile ilgili konular açıyorum - çünkü bu konuların cevabını bu gruplarda merak ediyorum. Elbette ben Fuji nin Süper CCD sini teknik olarak ezbere biliyorum ANCAK bu forumda insanlar Süper CCD gibi devasa bir yatırım görmüş olan teknolojiyi tanıyorlarmı, yoksa biz marka olarak tanıtamamışızmı, yoksa bu teknoloji "pratik kullanımda" verimsizmi vs. vs. Bu forumda kendi şirketimin ürettiği teknolojiyi tartışmaya açmayı doğru buluyorum - zira buradan önemli sinyaller geliyor. Yoksa ben foruma girerek birebir Tüketiciyi bu markaya çevirmek gibi bir gayretim anlamsız olur. Bu site ve bu forum nasıl tüketici için önemli ve yönlendirici bir site ise UNUTMAYINKİ şirketler için de aynı yönlendirici vazifeyi görüyor diye düşünüyorum. Nitekim tüketicinin de uzun vadede yarar görmesi için markaların ürünleri hakkında insanların ne düşündüklerini bilmesinde karşılıklı fayda vardır. Ben nickname olarak "positif" i seçtim- ve positif bir insan olduğumu düşünüyorum. Positif düşünmek dünyayı tozpembe görmek değil aksine olumlu yaklaşım göstererek sorun çözmek olarak anlıyorum. Benim kişisel anlayışıma ve iş dünyasında geçerli olması gereken iş ahlakına olko1 nickname li forum üyesinin karakteri uymuyor. Hepsi bu...

Tarih: 20 Ekim 2005, 16:13 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

"öncelikle burkay bey yazılarınızda pozitifin adını sürekli zikrederek bu tartışmaya dahil etmeyin lütfen.benim pozitif ile işim yok."

Demek ki Burkay'la bir işiniz olmuş olko1. Ve anlaşılan bu işten zarar görmüşsünüz. Şu anda bunun ne olduğunu sizden başka kimse bilmiyor. Sürekli Burkaya sorular sorarak cevaplamasını istiyorsunuz. Belki onun da size soracağı sorular vardır. Kimliğinizi gizleyerek buna engel oluyorsunuz. Adil bir tartışma olmuyor. Sanki Burkay sanık sandalyesine oturtulup gizli bir güç tarafından sorgulanıyor gibi bir izlenim doğuyor. Kimliğinizi ve Burkayla olan probleminizi gizlediğiniz müddetçe de ben hiçbirinizi tanımayan biri olarak sizin dürüst davranmadığınızı ve Burkaya karşı bir karalama kampanyası yürüttüğünüzü düşünürüm.

Tarih: 20 Ekim 2005, 17:58 - İp: yok