ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Yeni Alınan K10d De Leke?

Daha iki gün önce hepsiburda.com dan aldığım Pentax k10d makinemle çektiğim tüm resimlerde, her zaman aynı yerde olmak üzere + şeklinde minik beyaz bir leke oluşuyor.Başka bir forumda ölü piksel olabileceği söylendi ve aldığım yere geri götürmem önerildi.Ama Mersinde olduğum için kargoyla göndermek sonrada geri dönmesini beklemek istemiyorum.Eğer bu sensördeki bir tozdan kaynaklanıyorsa dert etmeyeceğim, çünkü çok da belli olmuyor.Dslr işinde yeni olduğum için bilemiyorum.Sizce bu tozdan mı kaynaklanıyor?

Tarih: 2 Mayıs 2007, 01:02 - İp: 88.***.**9.87
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Bu arada kontrol ettim.Zaten Nr on konumundaymış.Yani herhalükarda yarın kargoya veriyorum makineyi.

Tarih: 4 Mayıs 2007, 00:38 - İp: 88.***.**6.137
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

nr on da varsa remapping lazım.Halledilir,güncel firmware'de iste,yapmassın bir daha.

Hot pixeller var 10MP ccd li hepsinde çıkartırım.iso400'e kadar pek görmedim.nr on ken ama çoğu cihazda.Sen slr 'a alışınca ühüüü , aynada toz kıl :D lens değişiren giren hava.

3 silahşörlerdeki gibi olacak,ellerin.Halledilir,makine konusunda titizimdir :D sor sensörde vizörde lenste kaç adet toz var söliyim (ayna biraz daha kolayde sensör herkesin harcı değil temizleme için)

amartık farketmiyorum,resme etkimyo bayabir zamana kadar.Araba gibi periyodik bakımları var meretlerin.Yoğun kullımda 1-3 ay orta kullanımda 6ay-1sene

gelişmeleri yazarsın buraya. bir yerden dökümanlar bul incele.

http://rapidshare.com/files/26854773/FOTO-EGITIM.zip

şunu indirip hatim et bu arada,sana yarayan şeyleri.İşini görecektir.az zamanda daha hızlı sonuç alacaksın.

Tarih: 4 Mayıs 2007, 02:06 - İp: 85.***.**9.158
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Öyle pimpirikli bir tip değilimdir aslında.Elektronik alet edevatıda korkmadan söker takarım.Yapabileceğim birşeyse yaparım.Ama daha yepyeni aldığım bir cihaz, hele de garanti kapsamındaysa neden uğraşayım, neden katlanayım ki.Gönder dediklerine göre bir bildikleri vardır herhalde.Bu arada dijital olayında yeniyim ama fotoğraf geçmişim vardır.Takoz Zenithlerle ne uğraşırdık zamanında.Şimdi ps ile iki tık tamam.Aslında çok da sevmiyorum ps yi o yüzden.Teknoloji merakım vardır ve takip ederim, sonuçta bir mühendisim ben.Ama bazı şeylerin doğal hali daha bir güzel.Emekle yapılan daha bir tatlı oluyor.Herneyse link için teşekkürler.Baya bir ihtiyacım vardı böyle bir kaynağa.

Tarih: 4 Mayıs 2007, 05:19 - İp: 88.***.**6.137
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

ben pinpirikliyim .Duyarlılık yüksek.Ben 2.ci gün yıldız uzmaı arkadaş farketmişti.Hot ları ama NR ON şimdi yok DNG izşlemede hiç görmedim.Bayabir içine dalmıştım konunun.

birşey değil realfriend nickli arkdaşımız paylaşmıştı,forumda

Tarih: 4 Mayıs 2007, 09:08 - İp: 193.***.**5.42