drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Yalçınlar'a Dikkat

Arkadaşlar,
Büyük firma diye güvenmeyin. Aldığınız şeyi 8. gün iade edemezsiniz (Hikaye uzun).
İnanılmaz bir yüzsüzlük ve yıldırma politikası.
Aklınızda bulunsun!!!
Tamer

Tarih: 15 Ağustos 2007, 14:03 - İp: 85.***.**0.197
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

yalçınları ben de sevmiyorum

fotoğraf bastırmak için gittiğimde makinayı kapattık malesef açamayız yarın gelin demişlerdi.. (mağazanın kapanış saatine yaklaşık 1 saat vardı)

size de büyük geçmiş olsun..

not : ben de hizmet sektöründeyim ve ne olursa olsun müşteri daima haklıdır. heleki böyle konularda..

#krusty' tarafından 19.01.2009 09:43:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ocak 2009, 09:41 - İp: 85.***.**7.121
alperkon
alperkon (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar bende bir tarihde Minolta dürbün almıştım kredi kartı ödemeli olarak bahsedilen firmadan.Fakat herne sebeptendir bilinmez karşımda bir büyük firma yokda,sanki bir işportacı tavırlı bir kaptıkaçtı firması var. Bana aletin bir önceki modelini göndermişler ve tabi hemen itiraz ettim.Neyse ki fazla cedelleşmeden yeni modeli yolladılar...Demek ki biz ne aldığımızı bilmesek yutturacaklardı...Gelen ürünleri aman ha kontrol etmeden kabul etmeyin derim.Çünkü bana böyle bir tatsız durum yaşattılar.
Dr Tamer arkadaşımıza da geçmiş olsun diyorum ve hakkını sonuna kadar araması dileğiyle...

#alperkon' tarafından 20.01.2009 00:46:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ocak 2009, 00:36 - İp: 88.***.**8.58
kenansatir
kenansatir (üye)
İstanbul / Amatör

Aynen katılıyorum,

Yalçınlar'dan bir adet D5000 aldım. Sitesinde kocaman bir banner ile "VR Lens ile kit" ifadesi, elimdeki broşüründe de aynı ifade ile satılıyordu. Gittik aldık, eve geldim ki ne göreyim, normal lens ile vermişler.
Merkezi aradım, "iki ayrı paketimiz var, siz normalini almışınız" dediler. İnternette e broşürde baktım öyle bir paket yok.
Ürünü satın aldığım İstinyepark'daki şubesine gittim, fiyat farkını ödemeyi kabul etmeme rağmen VR lensimi vermediler.

İşin enteresan tarafı bana verdikleri lens, internet sitelerinde yok. İnsan şüphelenmiyor değil.

Evet görüyorsunuz ki müşteri memnuniyeti sıfır. Amerikadaki primocameras.com'un Türkiye versiyonu.

Netice şu : Yalçınlardan bir ürün satın alırken aman dikkatli olun!

Tarih: 9 Şubat 2010, 19:59 - İp: 85.***.**6.237
engnyldz
engnyldz (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba,
Kenan satır arkadaşım ayın durum şu an benim başımda maalesef.ürünü aldığım şube bugün kapalı olduğu için sorunu yarın çözecem inşallah.
İnternetten araştırdım,Yalçınlar fotoğrafçılık haricinde hiç bir mağaza Nikon D5000'i ''VR özelliği olmayan 18-55mm kit lens '' ile satmıyor.işin daha trajik yanı,nikon kendi web sitesinde bile müşterilerine bu seçeneği sunmuyor ve şubelerde de müşteri temsilcileri bu lens farkını makineyi satarken müşterilerine belirtmiyorlar..
Bu benim ilk DSLR makinem olacaktı,daha baştan böyle birşeyin başıma gelmesi inanın moralimi çok bozdu.

Tarih: 14 Mart 2010, 15:12 - İp: 78.***.**7.39
kenansatir
kenansatir (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba Engin, Bakalım sana ne gibi bir yanıt verecekler... Merakla bekliyorum.

Tarih: 14 Mart 2010, 20:46 - İp: 78.***.**7.66
engnyldz
engnyldz (üye)
İstanbul / Amatör

konu netleşir netleşmez paylaşacağım ,umarım olumlu olacaktır.
yani olumlu olmaması için bir sebep görünmüyor....

Tarih: 14 Mart 2010, 21:15 - İp: 78.***.**9.100
engnyldz
engnyldz (üye)
İstanbul / Amatör

Tekrar merhaba arkadaşlar,

Yalçınlar sirkeci şubesinden aldığım VR'siz kit lensli Nikon D5000'i bu sabah iade ettim.
Her ne kadar ilk başta oradaki ilgili 18-55mm lenste VR özelliğinin olup olmaması arasında pek bir fark olmadığını belirterek vazgeçirmeye çalıştıysada pek fazla sorun çıkarmadan iade aldılar...

Tarih: 15 Mart 2010, 11:06 - İp: 94.***.**6.231
kenansatir
kenansatir (üye)
İstanbul / Amatör

Engin arkadaşım, seni gerçekten tebrik ediyorum. Bana da "VR özelliğinin 18-55 lenste etkisi olmadığı" laf cambazlığını yaptılar. Doğru da olabilir, ama senin vazifen beni öyle ikna etmek değil ki, bana lensimi vereceksin ve konu kapanacak...

Herneyse..Benim başaramadığımı başarmışsın. Yalçınlar'ı da bu tutarsız davranışından dolayı tekrar kınıyorum.

Son defa... Yalçınlardan birşey alırken ammmman dikkat!

Tarih: 20 Mart 2010, 00:40 - İp: 78.***.**6.6