golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

Usb Kablosu,faiş Fiyat Yedekparça

Arkadaşlar yaklaşık 1 yıla yakındır konıca mınolta z20 kullanmaktayımUsb kablosu ilk günden beri beni biraz rahatsız etmekteydi.Giriş ve çıkış o kadar zor oluyorduki bir gün birşey olacak diye korkuyordum ki korktuğum başıma geldi.USB KABLOSUNUN GİRİŞ YUVASI BOZULDU.Yeni bir kablo almaya kalktığımda 10 euro+kdv dediler.Bende kart okuyucu almaya karar verdim.4 çeşit kart okuyan bir kart okuyucuya 37 ytl para istediler.Fiyat açıkçası beni şüpelendirdi ve araştırmaya başladığımda bir arkadaşım sayesinde toptancıdan 19 çesit kar okuyan bir okuyucuyu 18 ytl ye aldım.Şimdi aklıma gelen soru şu 4 cesit okuyabılen bır kart okuyucuya 37 ytl çekebilen zihniyetyüzde kaç kar marjıyla çalışmaktadır.Aldığımız diger ürünler ve yedek parçalarda acaba ciddi bir biçimde kazıklanıyormuyuz.Bu tip olaylarla mağdur olmamak için nerden alışveriş yapmamızı öneririsiniz.Ayrıca şirketler makinelerde belli bölümleri acaba(teknik servisten biride onu ima etti)cihazlarda çabuk arızalanabilecek yapıda imal edip aksesuarlardan milleti sömürmeyimi amaçlıyor?

Tarih: 16 Aralık 2005, 08:37 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

19 çeşit kart mı varmış da 19 çeşit kart okuyabilen kart okuyucu yapmışlar?

USB 2.0 olması önemli kart okuyucuların, bilgisayarınız da USB 2.0 destekliyorsa tabi.

Tarih: 16 Aralık 2005, 09:20 - İp: 85.***.**5.234
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

Açıkçası benimde 19 çeşit kart olduğundan bugüne kadar haberim yoktu(tabi bunun içinde play station tarzı kartlarda var)küçük ama etkili bir cihaz o açıdan herkese tavsiye edebilirim.usb acısından demekkı desteklıyormus bende bilmiyordum ama şu an için iyi calışıyor.

Tarih: 16 Aralık 2005, 09:58 - İp: 85.***.**8.51
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

usb acısından demekkı desteklıyormus

Şöyle izah etmeye çalışayım. USB 1.1 ve USB 2.0 diye iki USB protokolü var. USB 2.0, USB 1.1'in yaklaşık 40 katı hızında. Bağlantı olarak fiziksel bir fark yok.

Kart okuyucu 1.1, bilgisayarın USB kartı 1.1 ise 1.1 çalışır.

Kart okuyucu 2.0, bilgisayar 1.1 ise, yine 1.1 çalışır.

Kart okuyucu 1.1, bilgisyar 2.0 ise, yine 1.1 çalışır.

Kart okuyucu 2.0, bilgisayar da 2.0 ise, 2.0 çalışır.

Tarih: 16 Aralık 2005, 10:14 - İp: 85.***.**5.234
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

Verdiğin bilgi için teşekkürler ocaklılar

Tarih: 17 Aralık 2005, 10:19 - İp: 85.***.**3.19
ahmetdemir
ahmetdemir (üye)
Yozgat / Amatör

valla bende iki çeşit okuyan bir zımbırtı almıştım (sd ve mmc). ufacıkta bir şey. 16 kağıt

Tarih: 17 Aralık 2005, 22:05 - İp: 85.***.**6.226
nihat
nihat (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili golden,
Piyasada çok çeşitli markalarda kart okuyucu aparatlar mevcut. Fiyatları da markasına göre farklılıklar olabilmektedir. markalar arasında kalite farkı olabileceği gibi hız farkıda olabilir. Yerine göre 4 çeşit kart okuyabilen pahallı 20 çeşit okuyan ucuz olabilir.
Fiyatın böyle olması muhtemelen kalite farkından dolayı olmaktadır.
Aynı marka ve özellikte bir kart okuyucuyu bir başka yerden daha ucuza almış olsaydınız ozaman ilk fiyat veren fahiş fiyat verdi diyebilirdik ama anlatımınızdan farklı marka ve özellikte olduğunu anlıyoruz.
4 kart okuyan çok kaliteli olabilir ve o yüzden de fiyatı yüksektir muhtemelen.
Tabiki ilk gittiğiniz yer size iyi bir kazık atıyordu da olabilir elbette.
Ayrıca bir USB kablosu 10€ + kdv kadar pahallı değildir. Çok spesifik bir kablo değilse, normal bir bilgisayarcıda bulabilirsinizve 2 veya 3 $ ı da geçmez. Ama çok özel ve sadece makinenizin satıcısında olabilen bir kabloysa belki ozaman o fiyatta olabilir.
Bir ürün alırken, özellikle elektronik ürün alırken mutkala bir kaç yerden fiyat aldıktan sonra satın almak lazım. İlk dükkandan alırsanız, kazık yemiş olabilirsiniz.
Selamlar, sevgiler...
Nihat YALINKILIÇ

Tarih: 18 Aralık 2005, 01:26 - İp: 85.***.**5.102
mefe
mefe (üye)
Denizli / Amatör

sayın Ocaklılar
size birşey soracağım ben acemiyim teknoloji dünyasında bilgisayerın usb nin kaç olduğunu nasıl öğrenebilirim söylerseniz çok sevinirim.Size iyi günler .teşekkürler

Tarih: 9 Şubat 2006, 22:50 - İp: 85.***.**0.69
mrtksn
mrtksn (üye)
Ankara / Amatör

spesifik kablolar tehlikelidir; a610 ise her yarde kullanılan sıradan usb bağlantı kablosu ile kullanılmaktadır ki oldukça da sağlam görünmektedir; Ancak markaların gerçekten gerek kalmadıkça spesifik kablo kullanmalarını her zaman kötü niyet olarak algılamışımdır; sanki bunu türkcell bayiinden alınan telefonun telsim sim kartıyla çalışmaması gib bir şey;

öncelikle belirtmeliyim ki dün internetten kart okuyucularını araştırdım; şimdi açıkçası 20-30 çeşit karttan bahsedilirken , kartların versiyonu da hesaba katılıyor, işte memorystick 1 , 2 fln diye her tüer ayrı bir kart türü olarak hesaba katılıyor;

fiyat farklılıkları ise markadan çok cihazın cinsinden kaynaklanıyot; mesela bazı çok güzel usb disk büyüklüğünde kart okuyucuları var , ki bunlar sopn derece pratik;ancak bazı kart okuyucuları flopy disk yerine takılan cinsten veya en azından her an yanınızda bulunduramayacağınız cinsten okuyucular; o yüzden tam olarak ne istediğinize karar verdikten sonra fiyatlar kat kat artmayacaktır.

Tarih: 10 Şubat 2006, 00:37 - İp: 144.***.**1.137
  • 1