lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sony’nin Marifeti(!)

Bundan 3 yıl önce sony Trv-460e modelinde bir dijital video kamera almıştım.İki yıl sorunsuz kullandım kamerayı.Ancak geçen yıl birden kameradan sesler gelmeye başladı.Eski kasetleri okumamaya falan..Derken servise götürdük.Ve 1 ay sonra kameramı yapılmış olarak teslim aldım.Burda sorun yok.Ancak bundan 15 gün önce kameram birden bire yine bozuldu.Görüntü mörüntü kaydedemez oldu.Bunun üzerine yine İzmitte geçen yıl götürdüğüm aynı servise götürdüm makinemi.Makinemin sorunu http://www.sony.com.tr/view/ShowArticle.action?articlesection=1&article=1128075118590&site=odw_tr_TR
adresinde de bahsedildiği gibi bir üretim hatası..Sensörü bozulmuş.Normal olarak sony ücretsiz bunun tamirini yapacağını söylüyor..İşte bu linkteki sony nin duyurusu...

Önemli Duyuru - Genel

Sony Dijital Fotoğraf Makinesi, Kamera, PDA “CLIÉ” ve Profesyonel Kamera Kayıt Cihazı & Kameraları olan Kullanıcıların Dikkatine

------------------------------------------------------
24 Kasım, 2006

Sony ürünlerini satın alıp desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

Yeni fark ettiğimiz bir duruma göre, bir görüntü sensör aygıtı olan CCD çipi kullanan, Ekim 2002 ile Mart 2004 arasında üretilmiş sınırlı sayıdaki bir dizi ürün aşağıdaki durumu göstermektedir:

Ürün kamera modunda kullanıldığında, LCD panel ve/veya elektronik vizör ya bozulmuş bir görüntü göstermekte ya da hiç görüntü göstermemektedir.

Bu durumun sadece sınırlı sayıdaki bir dizi cihazda oluştuğunu saptadık.

Müşteri memnuniyetini sağlama çabasıyla Sony, CCD çipinden kaynaklanan ve bu kapsama giren cihaz sahiplerine ücretsiz onarım sağlanmasına karar vermiştir.

Uygun cihazları kapsayan daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki ilgili ürün linkine tıklayın.

Neden olduğumuz her türlü rahatsızlık için özür diler ve anlayışınızdan dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Sony
------------------------------------------------------

Ama kazın ayağı öyle değil..Makinemim garanti ve satışı ile ilgili kağıtlarını sinopda bıraktığım için makinemi, servise bunları ibraz edemediğim için -oysa geçen yıl ki başvurumu kayıtlarında bulduk- bu kampanya çercevesinde tamir edemeyeceklerini söylediler..

Şimdi
1-Sensörü ben arızalı imal etmedim..
2-Makinemin seri numarası ile en son ki alıcı olan benim adım sanım cinsim de uyuşuyor..
3-Garanti kağıtları makinenin size ait olduğunu ispatladığı için mi bunlar olmadan tamiratını yapmıyorsunuz..

Her zaman takdir ettiğim ve sevdiğim bir firmanın bu çirkin yüzünü görünce şok oldum doğrusu.Ve maalesef sony bugün beş para etmez makinesi satın aldığım için bir 130 ytl daha istiyor benden.Zehir zıkkım olsun.Umarım en kısa zamanda iflas edersiniz..

Tarih: 14 Temmuz 2007, 01:17 - İp: 195.***.**7.14
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Lazut ,
Panasonic alacaksın rahat edeceksin! Ben bunu bilirim ve bunu söylerim....Al panasoniği herhangi bir sorun yaşarsan beni bul...

Tarih: 14 Temmuz 2007, 04:24 - İp: 88.***.**5.113
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

gecmis olsun aynı sorun benım cep telefonumda da yasadım.servısten gelen cep telefonum yıne arızalı cıktı.
servıse goturdum az once bana verdıklerı telefonu faturası olmadan almıyacaklarını soyledıler

Tarih: 14 Temmuz 2007, 14:05 - İp: 88.***.**6.76
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

SEvgili burkay sanırım çok haAklısın.Daha bir ay önce abime panasonic nvgs 400 aldık..Süper bir kamera.Ama benim durumum iş işten geçmiş misali..Umarım dediğim gibi bu tür ün yapmış tüm firmalar bu tür hakkaniyet ile bağdaşmayan davranışları sergilediklrei için en kısa zamanda yerin dibine geçerler..

Tarih: 14 Temmuz 2007, 23:35 - İp: 195.***.**7.151
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullansın abin kamerasını...
Kameanın türkçe kullanma kılavuzu yoksa yada sormayı istediği bir konu varsa burdan bana yazabilirsiniz...

Tarih: 16 Temmuz 2007, 00:15 - İp: 88.***.**5.113
topazio
topazio (Objektif)
Ankara / Haber Fotoğrafçısı

Kanıtlayabılırsen gıt tuketıcı haklarına ver.. bisekilde sikayetci ol hatta tv ye bıle ver inadına herkes gorsun garanti kelimesinin sony de ne anlama geldini.. bende sakaryalıyım orada anadolu ajansı var gotur hazırla bı metın kullanır onlar..

Tarih: 19 Temmuz 2007, 23:36 - İp: 88.***.**0.160
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

sevgili topazio çok haklısın..Ama kanıtlayacak bir şey yok ki.Elimdeki makinenin seri nosuna bakacaklar garanti belgesi kime verilmiş diye okntrol edecekler ve sonra da cüzdanımdaki kimlik kartıda yazan isme bakacaklar..O kadar..Dediğim arızanın sony nin kendi arızası olduğunu serisi söyledi bana ve şu an da tamiri yapıldı makinenizi istediğiniz ana alabilirsiniz diye mesaj göndediler bana..Eğer sizin tanıdıklarınız varsa ben buradayım benimle irtibata geçmelerini söyleyebilirsiniz.Hem bunda yani tüketicilerin korunması konusunda sizin de bir katkınız olmuş olur..

Tarih: 20 Temmuz 2007, 11:05 - İp: 88.***.**0.252
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

6 günde onarmışlar , o kadar da kötü değilmiş servis demekki...
3 ay KVK servisinde bekleyip tamir görmeden iade olan telefonumu hatırladım....

Tarih: 20 Temmuz 2007, 22:53 - İp: 88.***.**1.161
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Hep sorunlu işler sizi yakalamış Sefer bey.
Allah kolaylık versin.
Selamlar.

Tarih: 27 Temmuz 2007, 03:14 - İp: 88.***.**2.176
  • 1