r.gumus
r.gumus (üye)
Bursa / Amatör

Sony Ürünleri Sorunları

Dijital kamera seçerken sony kalitesini bildiğim için seçiyordum. t3, t7, t9 , n1 ürünlerini sorunsuz kullandım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Taakii geçen 2 aya kadar. dslr ye sony alpha alarak geçtim. Aynı zamanda t50 alarak herzaman yanımda taşımak istediğim bir kompakt makina da aldım ve de bu ürünler sony euroasia garantili. TAşıma çantası da gayet sağlamdı. Ekranı biranda gitmeye başladı ve hemen aldığım yere gönderdim. O firmada sony yetkili servisine gönderdi ve aradan bir zaman sonra ekranın arıza yapmasının garanti kapsamı dışında olduğunu söylediler. Euroasia firmasını aradığımda müşteri hizmetlerine ulaşmam bir hayli zor oldu. o da başka bir servise yönlendirdi. Bakalım benim sony eurosia garantili almam hiçbirşey ifade etmedi anlaşılan. Ve bu hafta doğa gezisi sırasında dslr makinamdaki bütün veriler sony memory stick pro duonun arıza yapmasıyla bütün fotoğraf çekme iştahım kayboldu. O kartı da Sayın Cüneyt Ocaklılar 'a gönderdim. Anlaşılan bu aralar başım sony ürünleriyle bir hayli dertte. En azından düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tarih: 8 Haziran 2007, 09:35 - İp: 85.***.**9.134
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Ekrandaki bozulma elbette garanti kapsamına giriyor.Mutlaka onarmak zorundalar, ısrarcı olun.
Memory stick pro duo yu nereden almıştınız?
Doğrusu hafıza kartları nedenyle canı yanan çok insan var, her marka için geçerli...

Tarih: 8 Haziran 2007, 12:03 - İp: 85.***.**3.78
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

Merhaba,

Sony'nin kompaktları güzel makinalar ancak alpha serisini Sony üretmiyor.Konica-Minoltaya ürettiriyor.Dolayısıyla diğer Sony'ler kadar memnun kalamamnız doğal.

Ekrandaki arıza da eğer düşme vb. gibi nedenlerden kaynaklanmıyorsa garanti kapsamındadır.Üzerine düşün derim.

Tarih: 8 Haziran 2007, 17:49 - İp: 85.***.**1.162
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Hata!
Konica-Minolta Sony tarafından satın alındı zaten.

Tarih: 8 Haziran 2007, 20:30 - İp: 85.***.**3.78
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

satın alınmasa bile sonuçta prof makine üretiyorsun hata ya da işçilikteki kalitesizlik oranı kompaklara göre zaten alt safhada yer almalı

Tarih: 9 Haziran 2007, 00:19 - İp: 88.***.**2.148
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Her markanın ürünü arıza yapabilir , öyle olmasaydı her marknın servisi olmazdı
En sağlam makineleri Nikon üretiyor. Diğerleri arasında bence fark yok.
Geçmişte bazı Sony kompaktlarda sensör-lcd uyuşmazlığı nedeniyle yaşanan ufak çaplı bir skandal vardı, ama A100 de böyle genel geçer bir sorun yok. İyi tasarlanmış ve sağlam bir cihaz.

Tarih: 9 Haziran 2007, 00:41 - İp: 85.***.**3.78
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

o la la la!! Deklansor,hafiza karti, simdide ekran arizasi.

Ne kadar oldu bu makina cikali ? Her yerden ariza sesleri geliyor.

Bizim burada ki tamirciler de A100 ile zengin olacaklar.

Tarih: 9 Haziran 2007, 02:03 - İp: 88.***.**7.251
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

o la la la!! Deklansor,hafiza karti, simdide ekran arizasi.

Ne kadar oldu bu makina cikali ? Her yerden ariza sesleri geliyor.

Bizim burada ki tamirciler de A100 ile zengin olacaklar

Çok mutlu olmuşa benziyorsun cancaner, hoşuna mı gitti Sanrım Sony lerdeki arızaları not ediyorsun Forumda biraz gezin, mesela geçen ay 1 günde 30D ile ilgili 3 tane perdenin dağıtması konusu vardı...Sıfır ve yeni alınmış. Tabi Canon un geri çağırdığı kompaktlardan da haberin yoktur.

#buffalo' tarafından 09.06.2007 02:41:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Haziran 2007, 02:39 - İp: 85.***.**3.78
r.gumus
r.gumus (üye)
Bursa / Amatör

Arkadaşlar, Benim arızalan makinam a100 değil kompakt t50
Bunu not olarak düşmak isterim.

Tarih: 9 Haziran 2007, 11:59 - İp: 85.***.**9.134
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Bak nasilda atladi hemen JAWS gibi [>:D :D

Tarih: 9 Haziran 2007, 12:17 - İp: 195.***.**2.67
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Ya sen boşver bu mevzuları şaraplarımı hazırladın mı?

JAWS güzel fikir bak

Dijital makineler gerçekten düdük gibi. O kadar para sayıyorsun bozuluyorlar, hem de çok kolay bozuluyorlar.
Bir makineden milyonlarca ürettiklerinden ve maliyet kaygılarıyla kalitesiz malzeme kullandıklarından ürünler hem kolay arıza veriyor, hem de ömürleri kısa oluyor.
Bu noktada servis kalitesi devreye giriyor ve bu konuda da haklısın, SOny nin servis kalitesi markanın imajına yakışmıyor.

Tarih: 9 Haziran 2007, 12:25 - İp: 85.***.**3.78