tuskilidi
tuskilidi (üye)
Siirt / Amatör

Sony A65 Steadyshot Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Her ne kadar bu forumda sony ürünleriyle ilgilenen kişi sayısı az olsa da yine de sizin değerli görüşlerinize başvurmak istiyorum.

Arkadaşımın sony a65 makinesi var ve uzun pozlama yaparken tripod ya da sehpa üzerinde hiçbir titreme olmamasına rağmen steadyshot devreye giriyor ve makineden "tırrrrrrrrrrr" diye kısık da olsa bir ses geliyor. haliyle de çekilen fotoğraf bulanık çıkıyor. bende sony a57 var ve ben şu ana kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım. ne yapmamızı önerirsiniz. makine yaklaşık 8 aylık ve hiç yere düşmemiş.

Tarih: 27 Mart 2013, 15:27 - İp: 88.***.**2.144
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Makine sabit durumdayken titreşim önleme sisteminin kapatılması önerilir.

Tarih: 27 Mart 2013, 16:18 - İp: 176.***.**4.240
tuskilidi
tuskilidi (üye)
Siirt / Amatör

cevabınız için teşekkür ederim ama uzun pozlamada titreşim önleme sisteminin kapalı tutulmasının önerilmesi yaşadığımız sorunun bir arıza olmadığını düşünmemizi mi gerektiriyor yoksa bu bir arıza mı? çünkü bendeki a57 ile uzun pozlama çektiğimde titreşim engelleme açık bile olsa böyle bir sorun ortaya çıkmıyor.

Tarih: 27 Mart 2013, 16:31 - İp: 78.***.**7.190
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Uzun pozlamada kapalı tutulması önerilmiyor, makine sabitken kapalı olması öneriliyor. Makine sabitken titreşim önlemenin açık olmasının faydasından çok (ki hiç faydası olmaz) zararı vardır.

Tarih: 27 Mart 2013, 16:40 - İp: 176.***.**4.240
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

A65 kullanım kılavuzu 87. sayfadan alıntı:

Note
• When using a tripod, deactivate the SteadyShot function because there is a potential for malfunction of the SteadyShot function.

Tarih: 27 Mart 2013, 16:51 - İp: 176.***.**4.240
tuskilidi
tuskilidi (üye)
Siirt / Amatör

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. anladığım kadarıyla bu bir arıza değil ama anlamadığım aynı sehpada aynı şartlarda aynı ayarlarda benim a57 ile aynı yeri fotoğrafladığımızda a65 rrrrrrr diye ses çıkarıp bulanık çekerken benim makinede sorun olmuyor.

Tarih: 27 Mart 2013, 17:07 - İp: 78.***.**7.190
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Mukayese yapacaksanız, aynı model ile ve aynı çekim değerleri ile yapmanızı öneririrm.

Tarih: 27 Mart 2013, 17:25 - İp: 176.***.**4.240
tuskilidi
tuskilidi (üye)
Siirt / Amatör

ocaklilar hocam çok sağolun değerli vaktinizi ayırıp aydınlattınız.

Tarih: 27 Mart 2013, 17:29 - İp: 78.***.**7.190
  • 1