turel
turel (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A200 Lcd Ekran Problemi

Merhaba;

makinama o kadar dikkat ederken, kazara yaklaşık yarım metre yükseklikten düşürdüm ve lcd ekranında şimdi, fonksiyon tuşlarına basarken (sağ sol aşağı yukarı) dalgalanma oluyor. sanırım ekranda ezilme yada kayma oldu.
bunu tamir ettirebilir miyim? ve nerede?

daha önceden böyle bir problem yaşayanınız var mı?

çok üzgünüm, teşekkürler

Tarih: 4 Ocak 2010, 20:23 - İp: 85.***.**4.136
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

www.erdijital.com ortalama 80 tl

Tarih: 5 Ocak 2010, 02:35 - İp: 94.***.**9.200
turel
turel (üye)
İstanbul / Amatör

servise gönderdim ve bunun bütün sony'lerde olan bir durum olduğunu söyledi ve tamir gerektirmediğini belirtti. ama inanmıyorum. sony'lerde gerçekten böyle bir durum var mı?
başka bir servis deneyeceğim. (Bu arada syn. Burkay'ın bahsettiği servis değil bahsettiğim)

Tarih: 12 Ocak 2010, 22:12 - İp: 85.***.**3.248
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Düşürmeseniz olmazdı herhalde servis acaba genel geçer bir cevap mı vermek istemiş, anlayamadım ben.
1.5 senedir A200 de bir sorun yaşamadım.

Tarih: 13 Ocak 2010, 02:58 - İp: 88.***.**0.120
turel
turel (üye)
İstanbul / Amatör

evet olmazdı. ama servise inanmadım yeni bir servise gönderiyorum, gönderdim. ben böyle bir cevap duymadım servisten bütün sonyler böyle birşey olur mu? e tabiki kuvvetle bastırırsan lcd kenarına tabi ki olur ama fonkfiyon tuşlarını kullanırken de hafifce oluyor. durun bakalım yeni servis ne diyecek.

Tarih: 13 Ocak 2010, 21:36 - İp: 85.***.**3.248
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Kim onu diyen bütün makinalarında sorun var diyen ..
Öyle birşey yok,olsa zira tüm mak toplatırdı sony eurasia..

Tarih: 15 Ocak 2010, 20:11 - İp: 88.***.**5.204
turel
turel (üye)
İstanbul / Amatör

2. serviste imalat hatası var dedi...yani problemim devam edecek.

Tarih: 18 Ocak 2010, 21:37 - İp: 85.***.**2.71
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

-merkez serv maçkadadır,götürün oraya elden bakarlar,garantili ise işin kolay olur..

Tarih: 18 Ocak 2010, 22:39 - İp: 78.***.**7.181
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Maçka'daki servis yani Mekel, Sony kökenli bir servis, esas işleri video kameraymış. Sirkeci'de Kastel İşhanı'ndaki servis yani Özenİş ise Minolta fotograf makinası kökenli.

Mekanik veya optik bir sorun olsaydı kesinlikle Sirkeci'ye gidin derdim ama bu arıza elektronik, muhtemelen Mekel de halledebilir.

İşte bu da benim tecrübem :
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=18762

Tarih: 19 Ocak 2010, 22:14 - İp: 88.***.**1.26
turel
turel (üye)
İstanbul / Amatör

merak etmeyin mekel'e de gitti sirkecidekine de, sonuç aynı. makina geri döndü hala aynı. mekel her sonyde var dedi, sirkecideki (aynı servisten mi bahsediyoruz bilmiyorum ama, erdijital) imalat dedi. Önceden yoktu dediysemde sonuç aynı.
başka servis var mı?

Tarih: 19 Ocak 2010, 23:22 - İp: 85.***.**2.71
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Ben de makineyi mekele gönderdim. Bir aydır mekelde duruyor. Geri yollamadılar makineyi.

Bende yatağın üzerinden taş zemine düşürdüm. Lcd ekran çatladı sonra pikselleri köşesinden pul pul döküldü. Öyle kullanıyordum ama çektiğim fotoları izlerken enstantene bilgisini ve fotonun 1/4'ünü ; foto çekerken pil durumunu göremiyordum.

Neyse gönderdim mekele 1 haftada inceleme yaptılar. Dediler lcd dışında problem yok, onay verirseniz yeni parça siparişi vereceğiz, maliyeti şu (168 TL) . Tamam dedim. Sipariş gelme süresi 10 iş günü dediler. Yuh dedim sineye çektim. 10 iş günü sonra alo dedim parça geldimi? Dediler parça stoklarda yok es geçiliyor. Haftaya kaldı. Haftaya aradım dediler bir dahaki haftaya bir dahaki haftaya aradım dediler parça 28.05.2010 da yurt dışından faturalanmış yolda. 08.06.2010 da aradım parça geldimi. Dediler o partide sorun var. Gelemedi. Cuma günü gene aradım dediler o parti gelemedi. ama belli olmaz her an gelebilir. cumartesi aradım. Şimdi pazartesini bekliyorum.

Artık beklemekten yoruldum gali. Pazartesi makinemi geri yollasınlar. O parça ister gelsin ister gelmesin. Haftasonu düğünüm var. Makine lazım. Yetti gali.

Tarih: 13 Haziran 2010, 11:52 - İp: 88.***.**9.79
  • 1