abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

Sony A 100 Su Kactı

arkadaslar herkese selam. gecen gun arabamı yıkatırken bagajından icine su kacmıs ve bagajda da fotograf makinam vardı. cantasının icindeydi ama makina yine de ıslanmıs. baktıgımda cok ıslak degildi ancan bir kac damla vardı etrafında. su an makina calısmıyor. sizce ne yapmalıyım? makina servise gotursem garanti dısı kalacakmı, veya cok para isterlermi? sevgilimi kayıp edecekmiyim

Tarih: 25 Şubat 2007, 17:54 - İp: 81.***.**9.246
elektro67
elektro67 (üye)
Zonguldak / Meraklı

sıvı temasta garanti dışı kalır bu bütün elektronik cihazlarda böledir şuan üstünde pil hala duruyosa sök makina yapılır ama nekadar ücret tutar bilemem
geçmiş olsun

Tarih: 25 Şubat 2007, 18:08 - İp: 88.***.**6.217
abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

makinanın pilini cıkardım. bos bos duruyo oyle beklioyum oyle arasıra deniyorum calısacakmı diye ama tık yok.daha makinayı alalı 2 ay oldu neyse ben bu hafta bi gotureyim bakalım servise tesekkurler elektro

Tarih: 25 Şubat 2007, 18:20 - İp: 81.***.**9.246
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

abdur sana nazar değmiş

Tarih: 25 Şubat 2007, 19:56 - İp: 85.***.**7.144
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Geçmiş olsun.

Nasıl bir çantanın içindeydi makine?

Bence, 5-6 gün pilini hiç takmadan bekletin, o süre sonunda yine çalışmazsa o zaman servise gösterin.

Tarih: 25 Şubat 2007, 21:03 - İp: 85.***.**6.142
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

makineni tercihen bir kalorifer üzerinde yada yakınında tut ki kurusun ve o su damlacıkları ana karta zarar vermesin.Ayrıca fotograf makineleri üretilirken anakartları ince bir maddeyle kaplanır bu spreyle püskürtülüyor ve bu nedenle makineye bir -iki damla su kaçsa bir şey olmaz.en fazla sigorta atar o da sana yaklaşık 100-150 ytl ye tamir olur....

Tarih: 25 Şubat 2007, 22:09 - İp: 88.***.**5.114
elektro67
elektro67 (üye)
Zonguldak / Meraklı

pili sakın takma çünkü kasa çok kapalı olduğu için suyun çıkması zor kartın üstünde kalmıştır mutlaka sökülüp temizlenmeden pil takılmaz burkay hocanın dediğigibi kartın üstünde korucu vernik var ama malzeme bacaklarında varmı bilmiyorum oyüzden gene kısadevre olanağı yüksek hiç kurcalamadan servise götür

Tarih: 28 Şubat 2007, 17:31 - İp: 88.***.**3.81
stolen
stolen (üye)
İstanbul / Amatör

oncelikle gecmıs olsun

elektronık aletler bellı mıktarda nemlenmeye dayanabılır amabu mıktar fazlaysa ve mıcro malzemelere temas etmısse ısın ucu komple board degısımıne kadar gıder.umarım o kadar hasar vememıstır.
benım gorusum mumkun oldugunca pılı takmadan sabrederek bekle( 1 hafta bencede ideal sure) en son dene eger makına acılmazsa malesef servıse goturmen gereklı.
tekrar gecmıs olsun

Tarih: 1 Mart 2007, 13:19 - İp: 85.***.**8.27
abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

herkese cok tesekkur ediyorum. makinayı beklettim pili takmadan ara sıra pili takıp denedim ama olmadı. dun aldıgım yere goturdum yetkili servisi tarif etti yarın da oraya goturecem. umarım pek pahalıya malolmaz. daha yeni makina zaten fotografcılık kulubune giriyorum okulda ama foto makinam yok tekrar tesekkurler arkadaslar makinanın son durumunu da buraya yazarım artık. gorusmek uzere...

Tarih: 2 Mart 2007, 22:01 - İp: 85.***.**9.99
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Ne oldu? makineniz çalışıyormu ?

Tarih: 14 Mart 2007, 21:48 - İp: 85.***.**7.11
abdur
abdur (üye)
İzmir / Meraklı

selamlar sordugun icin tesekkurler fdemirhan. makina calısıyor. garanti kapsamında yapıldı. tamire vermeden once 1 hafta kadar bekleyip oyle verdim makinayı. verdikten 1 gun sonra geri aldım garanti kapsamında yapıldı. sorunun ne oldugunu sordum. yazılım hatası varmıs dediler bende sesimi cıkarmadım. tesekkur edip makinayı aldım hehe. gerci bende makinanın icine su kactıgından emin degildim ama yine de az bi ıslaklık vardı. ama yagmurda bundan daha fazla ıslanır makina. neyse su an calısıyo ya. artık yanımdan ayırmıyorum sevgilimi gorusmek uzere bol fotolu gunler

Tarih: 19 Mart 2007, 22:17 - İp: 81.***.**2.215
  • 1