xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

Şipşak Baskıda Fiyat Farkı!!!!!

bugun başıma gelen olayı paylaşmak isterim: yalovada hızlı fotograf bastırmak için bir dukkana girdim.Bu flashdısk takıp fotograflarımızı bastırdıgımız aletin başına gectim cok değil 10tane fotograf bastırdım tanesi 40kr (diğer yerlerde fiyat nasıldır bilmiyorum)oldugu makınaın uzerınde koca koca yazıyor neyse yolladım fotografları makıneye cıktılar adam cıktılarını alırken demezmi bunlara photoshop yapılmış photoshoplu olanların tanesi 1lira diye. delirdim,dedim nasıl 1 lira makınada 40krş yazıyor photoshoplu olmasının yada olmamasının ne farkı var dedim. adam sen benım işimi yapıyorsun dedi.başladık tartışmaya adam bana açıklama yapıyor yok amatörler için yapılmış bu makına falan filan parasını verdim ama 40kuruştan fotograflarımıda aldım. sormak istediğim başına bu tarz olay gelen ne yapabılır hangi merciye nasıl şikayet edebilir?böyle bir yasa varmıdır? bu nasılbir uygulamadır böyle hala aklım almıyor...

Tarih: 13 Haziran 2010, 17:43 - İp: 95.***.**3.138
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

photoshop derken picasayla sb ve sepya yapmıştım renkleri vurgulamıştım dahada detaylandırayım olayı. hem konu benim lisanslı yada lisanssız yazılım kullanmam değilki. cektiğim fotografları ve renkleri gördü ağız alışkanlığıyla; sen buna photoshop yapmışşsın dedi.(kendi o programı kullandıgı için o şekilde söyledi.ama ben zaten picasa kullanmıştım.)neyse dilekçemi yazdım gönderdim ve kendileriyle birdaha asla alışveriş etmem arkadaşlarımıda yönlendiririm. Varmı öyle ÇAKALLIK YAPMAK!!!

ayrıca robot1 yazdığın mesajla benim söylediğim konunun alakasını çözemedim.

#xarax77' tarafından 23.08.2010 13:18:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ağustos 2010, 13:14 - İp: 88.***.**3.50
ozgurkarli
ozgurkarli (üye)
Kocaeli / Amatör

benimde basima geldi böyle bir olay 10 tl olan foto icin 40 tl istedi neymis onun isini yapyorum dedim arkadasim ben fabrikada bu isi yapiyorum tasarim yapiyorum dedim zor ikna ettim sana cok ifl geilir dedim ama o gidis daha da gitmedim simdi 20 * 30 ebatinda 3 tl yaptiriyorum

Tarih: 26 Ekim 2010, 20:19 - İp: 85.***.**2.209