pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sigma 28-300 Felaketim

Evet aldığım 28-300 de focus arızası çıktı. Maalesef nesnelerin arkasını focusluyor. Oysa vizörde çektiğim nesne net görünüyor.Ancak fotolar hiçte öyle olmuyor.
Bakın bir örnek.
Bu sigma 29-300 ile çekilmiş:

bu 18-55 kit lens ile çekildi.
.

Aradaki netlik farkı ortada.
Hep nesnelerin arkasında olluyor netlik. Yaptığım testtede maalesef arkanın netklendiği kesinleşti. Buna front focus diyorlarmış.
Sigma topiğine uğrayın yok sanırım, biraz hareket gelsin

#pazarbey' tarafından 12.09.2007 22:22:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Eylül 2007, 22:15 - İp: 88.***.**1.158
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bak hala konuşuyo ya. Allah seninkinide gabıl etsin. Dur bi su içem.

Tarih: 19 Eylül 2007, 05:11 - İp: 88.***.**4.58
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

valla eyiki hatırlattın.. su içmeyi unutuyodum, daldım topiclere..
ezana da az kaldı zaten..

Tarih: 19 Eylül 2007, 05:21 - İp: 88.***.**2.129
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEn içemedim.Su, su suuuuuuu.........

Tarih: 19 Eylül 2007, 05:25 - İp: 88.***.**4.58
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

abooooo..!!! yandın vallaha...
açlık sorun değil de..
susuzluk zor be yaaa!!

allah yardımcın olsun ne diyem!!
ama sen susuzluktan değil, 28-300 den yanmışın

bi de tanktom denen bi adamdan!!

Tarih: 19 Eylül 2007, 05:31 - İp: 88.***.**2.129
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

İçim diyodum galdi. Neyse İzmir de büyük sorunda bizde değil.İki mug çay içtiydim.İdare eder o.

Tarih: 19 Eylül 2007, 05:34 - İp: 88.***.**4.58
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

hadi uyu gari..

sabah lensten kurtuluyon heyecan mı bastı!!

Tarih: 19 Eylül 2007, 05:48 - İp: 88.***.**2.129
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 19 Eylül 2007, 08:17 - İp: 88.***.**4.217
sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Merhabalar
Bu tip problemler çok nadir de olsa yaşanabiliyor. Bu sebeple teknik servise focus adjustment tool adında bir cihaz bulunduruluyor.
Eğer lensinizi gönderebilirseniz yarım saatte kalibrasyonu yapılarak net noktaları sıfır noktasına kalibre edilebilir.
Eğer yardımcı olabileceğim başka bir konu olabilirse sevinirim.
İyi günler dilerim

Tarih: 19 Eylül 2007, 09:43 - İp: 213.***.**7.138
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sevgili sigma foto yüzünüzü gören cennetlik.
Sanırım sorunumuz bir şekilde hallolacak.

Tarih: 19 Eylül 2007, 16:33 - İp: 88.***.**4.217
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Pazarbey,
"Nasıl ayar yapıldı ise anlamadım valla." yazmışsın ve altına bir fotoğraf eklemişsin.Birincisi lensiniz için servisimizde gereken özeni gösterdik ve gayet iyi bir ayar yapıldı.İkinci nokta da bu topice eklediğiniz fotoğrafların net olmaması objektifinizden kaynaklanmıyor.Sizin objektifiniz ağır bir objektif olmadığından (490gr) ve F değeri telede 6.3 e çıktığından dolayı tele çekimlerinizi elde değil tripod üzerinde yapmanız gerekiyor.Şayet objektifiniz sabit F2.8 olan ve ağırlık olarak 1500gr civarı olan bir objektif olmuş olsaydı elde yapacağınız çekimlerde el titremesini tolere edebilirdi.
Siz servisimizden ayrılmadan önce tripod üzerinde çekimler yaptık ve fotoğrafların net olduğuna beraberce şahit olduk.Değil mi? Lütfen doğruluğunu teyit ediniz.
Ancak siz elde yapmış olduğunuz tele çekimlerin sonuçları üzerinden Sigma'ya yüklenmeye devam ediyorsunuz.Üstüne birde,kilometrelerce uzaklardan bilgisayar başında oturup konuya hiçbir şekilde vakıf olmayan,işin aslını bilip bilmeden hakaret eden üyeler var (feridunb gibi)
Sizden ricam İstanbul'da yaşayan bir fotoğrafçı arkadaşınıza lensinizi göndermeniz.O arkadaşınız servisimizde bizzat kendisi test çekimleri yapar ve herhangi bir soruna rastlar ise o objektifi derhal değiştirmeyi taahhüt ediyoruz.Bunu bir an evvel yapalım ki bir sonuca bağlansın.Hem Sigma markasını tercih etmiş bir değerli müşterimizin şikayeti giderilmiş hemde Sigma markası ile ilgili tarafsız kişilerce yapılan haksız yorumlar sonlanmış olsun.
Teşekkürler

Tarih: 20 Eylül 2007, 18:01 - İp: 85.***.**9.115