hayalimdesin
hayalimdesin (üye)
İstanbul / Amatör

Resimler İç İçe Geçmiş

geçenlerde bir geziye gittim gezide fotoğraf çektim o heycanla ama fotoğraf makkinasının azizliğine uğradım. makine daha önce çekilmiş fotoğrafları benim çektiğim fotoğraflarla iç içe geçirmiş fotoğraflar haşat olmuş bunları düzeltmenin imkanı varmı yardımcı olursanız minettear kalırım. bütün fotoğrflarım gitti.

Tarih: 26 Temmuz 2010, 12:40 - İp: 95.***.**2.254
hayalimdesin
hayalimdesin (üye)
İstanbul / Amatör

cevap veren yokmu?

Tarih: 2 Ağustos 2010, 12:28 - İp: 95.***.**2.254
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ornek bir fotograf yukleyınde sorun nedir anlasılsın.
anlattıgınız durumun neden kaynaklandıgını bile bilemeden yapacak bişey yok.
ama anlattıgınızdan anladıgım kadarıyla geri donusude yok

Tarih: 2 Ağustos 2010, 19:02 - İp: 217.***.**3.12
eco.ist
eco.ist (üye)
İstanbul / Amatör

eğer filmle çekim yapıyorsanız, benim aklıma double exposure denilen yöntem geldi. film makarası doluysa bile, üstüne ikinci kez çekim yapılabiliyor ve böylece iki fotoğraf birleşiyor. hatta dslr makinelerde multiple exposure seçeneği de aynı işe yarar, iki fotoğrafı birleştirir. aynı şeyi raw formatındaki fotoğrafları birleştirerek de yapabilirsiniz. eğer filmdeyse, muhtemelen o fotoğrafları ayırmanın yolu yoktur. dijitalse, raw formatında çekim yaptıysanız belki ayırabilirsiniz.

Tarih: 7 Ağustos 2010, 23:22 - İp: 217.***.**9.124
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Dijital makinadan söz ediyorsanız sorun büyük ihtimalle hafıza kartıyla ilgilidir. Kartı formatlayıp bir daha deneyin. Bundan sonra karttan resimleri silmeyin, formatlayın.

Filmli makina kullanıyorsanız, bir şekilde film ileri sarılmıyordur, dolatısıyla pozlaru üstüste çekiyordur.

Tarih: 10 Ağustos 2010, 10:56 - İp: 78.***.**8.242
  • 1