sukapkin
sukapkin (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D70 Acil Yardım :(

merhabalar, nikon d70s marka fotoğraf makinemin netlemesinde problem vardı ve bazen de çekerken içinden tıktıktık gibi takılıyormuşcasına bir ses geliyordu ki hiç düşürmedim, sert şekilde çarpmadım bir yere.. sirkecideki yetkili servise goturdum toplamda 500 milyon fiyat soylediler tamir için, makinanın (telefonda çok net duyamadım ama)sanırım psd ünitesi arızalıymıs objektifin de ana devresi değişmesi gerekiyormuş. napmam gerekiyor başka nereye götürebilirim ? yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim...

Tarih: 15 Şubat 2011, 16:40 - İp: 160.***.**3.25
kelleci111
kelleci111 (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba,

Size bir rapor vermişlerdir. Raporda ne yazıyor arıza açıklaması olarak?

Tarih: 16 Şubat 2011, 09:20 - İp: 78.***.**6.75
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

basımdan gecen birşeyi anlatayım.
gecmiş zaman, benımkiyle aynı makinesi ve problemi olan bir arkadasım makineyi erkayalara goturur, 400 lira tamir bedeli isterler.
bende tavsiye uzerine bir servise gotururum ve 100tl ye tamir ettiririm..

d70 500 tl etmez zaten neden bahsediyo bu adamlar?
yetkili servisten alıp adam gibi bir servise goturun. uygun bir ucret soylerler,yazık gunah..

yok eger yıne boyle bir meblag isterlerse gidip yeni bir makine almak cok daha mantıklı.

geçmiş olsun.umarım kısa zamanda cozulur.

Tarih: 16 Şubat 2011, 18:20 - İp: 92.***.**5.51
sukapkin
sukapkin (üye)
İstanbul / Amatör

@gaijin teşekkürler bana da çok gelmişti... sizin önerebileceğiniz bir yer var mı öyle her yere de götürmek istemiyorum...

@kelleci111 henüz hiç vaktim olmadığından almaya gidemedim Sirkeci'ye, telefonda konustum orada da cok anlayamadım.. cuma gunu almaya gideceğim ona göre tekrar tavsiyenizi almak isterim rapor verirlerse...

Tarih: 17 Şubat 2011, 00:17 - İp: 160.***.**3.25
kelleci111
kelleci111 (üye)
İstanbul / Meraklı

Ok seri numarasını veya teslim eden kişinin ismini pm atın bana bir bakalım ne yapılabilir.Bir yanlışlık olmalı konuyla ilgili. Ben çözerim derdinizi içiniz rahat olsun. Bilmeden yorum yapmamak lazım.

Tarih: 17 Şubat 2011, 11:13 - İp: 78.***.**6.75
robot1
robot1 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

geçenlerde netleme sorunu için bir nicon d70 geldi
arızası objektifin oturduğu yerde pimler hatalı imal edilmiş tam oturmuyor.

Tarih: 21 Şubat 2011, 18:34 - İp: 81.***.**2.107
  • 1