ucarsam2
ucarsam2 (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon'un Umursamaz Tavri

Temmuz 2004'te Nikon Coolpix 4500 fotograf makinesi ve fisheye lens aldim.
Kasim sonunda ise makine bacagima dustu ve bozuldu.
Ben de yetkili servise goturdum.
Lakin garanti kapsamina girmedigini soylediler. konuyla ilgili olarak nikon'dan [email protected], [email protected] adreslerine email gonderip sikayetimi dile getirdim.
Gecen sure zarfinda Nikon Turkiye Temsilciliginden kimse bana geri donmedi.

Isin ilginc yani,makineyi yere dusurmem durumunda neler olacagi...Sanirim yenisini almam gerekecekti.
Makinam su anda serviste ve 380 milyon lira karsiliginda yapilacak.

Siz siz olun Nikon'un garantisine guvenip de yola cikmayin...

Sevgiler
Mehmet Dursun

Tarih: 20 Aralık 2004, 16:47 - İp: yok
seikomega
seikomega (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikonum vardı.Sirkecideki o servisine gide gele haşatım çıktı.Birde üstüne az daha kovacaklardı.Duydum ki çok şikayet var ama hiçbir önlem almıyorlar.Bende makinemi sattım ve canon aldım.Nekadar isabetli karar verdiğimi canonu kullanınca anladım.O zamana kadar nikonu bir numara görüyordum.Yanıldım.Nikondan uzak durun derim.
Biliyorsunuz video modunda ışık kaynağına tuttuğunuz zaman dikine beyaz bir çizgi oluşur.Amatördüm ben bunu arıza sandım ve lcd ekranını değiştirdiler yani bu bilgiden bile acizler.ilk seferindede lcd'yi değiştirmeden evvel oldu diye çağırdılar ortada tabiiki bir şey yok.Normal olan şey düzelir mi hiç,sonrada sağlam LCD'yi değiştirdiler.Makinem açıldıktan sonra kendine gelemedi zaten,kafam kızdı bende giittim zararına sattım.Takdir sizindir....

Tarih: 26 Ocak 2005, 13:41 - İp: yok