cihat çapa
cihat çapa (üye)
Sakarya / Amatör

Nedir Bu Canon ’dan Çektiğim

Arkadaşlar,bundan bir süre önce CANON MV730i digital Video kameramın durduğu yerde bozulduğunu gördüm.Kameranın ekranında görüntü çıkmıyor,dolayısıyla çekim yapamıyorum.Şimdide CANON Power Shot A310 digital fotoğraf makinesi durduğu yerde bozulmuş.En son kullandığımda çalışır vaziyette bıraktım.Bugün resim çekmek istediğimde tıpkı Video kameramda olduğu gibi ekrana görüntü gelmiyor böylece çekim yapamıyorum.Nedir bu,aklıma şöyle bir soru geliyor.Acaba bu CANON'larda teknik bir sensör hatasımı var acaba.Aynı sorunları yaşayan arkadaşlar bildiklerini paylaşırlarsa memnun olurum.tşk

Tarih: 16 Eylül 2007, 22:58 - İp: 88.***.**0.3
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Canon bütün ürünlerinde Sony algaç(sensör ) kullanıyor.

Tarih: 16 Eylül 2007, 23:50 - İp: 88.***.**6.198
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Durduk yerde iki tane makinanın birden bozulması hayra alamet değil... Evde yüksek bir manyetik alan filan....Brrrrr... Şaka bir yana geçmiş olsun... Umarım cihazlar garanti kapsamındadır...

Tarih: 16 Eylül 2007, 23:52 - İp: 88.***.**3.223
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili ozzy,
burayı tıkla burada bu sorunun temel nedeninin açıklaması var

Tarih: 17 Eylül 2007, 00:02 - İp: 88.***.**6.198
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Burkay Hocam resminizdeki ciddi teknik servis elemanı imajınıza yakışır açıklamayı okudum... Hakikaten sayenizde yeni bir konuda bilgi sahibi oldum... Özellikle ıso voltaj ilişkisi ve sensörün ısınması konularını tüm arkadaşlarımız okusunlar... Gerçekten teşekkür ederim...

Tarih: 17 Eylül 2007, 00:16 - İp: 88.***.**3.223
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

Burkay Bey,

çok faydalı bir link.

Teşekkür ediyorum...

Tarih: 21 Eylül 2007, 23:52 - İp: 85.***.**6.211
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Arayıpta bulamayacağımız yada aramayı akıl edemeyeceğimiz bir konu....
murat beyin sayesinde bilgilendik
teşekkür ederim

Tarih: 21 Eylül 2007, 23:58 - İp: 88.***.**8.10
  • 1