kobexxx
kobexxx (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kodak Batıyormu!!!

merabalar bu konuda fikri olanlar yardımcı olablirmi??kodak batıyormu yawas yawaş ürünlerini kaldırıyor biçok işlerini taşeron firmalara vermeye başladı ne olucak önümüzü göremiyorum fuji iyi atak yaptı geçtiğimiz sene dijital konusunda fujiyemi dönüzcez artık??konu hakkında bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum teşekkürler..

Tarih: 4 Nisan 2007, 10:38 - İp: 88.***.**1.241
admaydn
admaydn (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

sanırsam efet

Tarih: 4 Nisan 2007, 11:26 - İp: 88.***.**6.126
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

dijital makina pazarından cekilecek diye biliyorum ben..onun dısında baskı sistemleri vs konularda yatırım yapacaktır..kodak buyuk bir marka,kendini yenilemeyi bilecektir..

Tarih: 5 Nisan 2007, 18:15 - İp: 88.***.**7.12
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Batsın batsın. Amerikan firması nasıl olsa.
Zaten adam gibi bir makina yapamadı gitti.

Tarih: 5 Nisan 2007, 22:56 - İp: 88.***.**2.142
kobexxx
kobexxx (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bu guzeldı işte gercekten aadam gıbı bı makına yapamadılar..

Tarih: 6 Nisan 2007, 07:33 - İp: 88.***.**9.71
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Arkadaşlar,
Kodak firmasının battığı falan yok, ancak faaliyet alanlarının ağırlıklarını kaydırıyorlar. ( amma politik bir laf oldu yaw..) Yani demek istediğim : Inkjet baskı teknolojilerine son dönem aşırı bir yatırım yapıldı. Bu konuda Kodak ın yeni CEO sunun etkisi çok büyük, çünkü adam HP den geliyor.

Tarih: 6 Nisan 2007, 13:03 - İp: 81.***.**2.84
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

pozitifin dedikleri tamamen dogrudur.kodagın battıgı falan yok.sadece faaliyet alanlarını daraltıyor bazı ürünlerinide taşaron firmalara bıraktı.. aynı zamanda saglık sektörünede hizmet etmektedir kodak..kimsenin tereddütü olmasın benim bildigim cogu fujici arkadaşlarda fujinin satış politikası yüzünden kodaga gectiler..bunlar dogaldır kodagı beyenmeyenlerde fuji ye gececektir.zaten sektörde sadece bu iki firma kaldı...herkese hayırlı işler bol cekimli günler.......

Tarih: 6 Nisan 2007, 15:41 - İp: 88.***.**9.121
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Batsın kodak. Batıyordur batıyordur. Gerçi bütün holyvud filimlerinde hala kodak kullanılıyor ama.

Tarih: 6 Nisan 2007, 19:40 - İp: 88.***.**4.204
doli2300
doli2300 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşlar du edelim batmasın. yoksa fuji anamızı ağlatır. zaten fiyatları yüksek.

Tarih: 8 Nisan 2007, 15:17 - İp: 85.***.**8.144
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sizin için problem olmaz.Zaten o tarafa ağırlık vercekmiş.Bİz dijital yönüyle ilgileniyoruz.

Tarih: 8 Nisan 2007, 15:33 - İp: 88.***.**6.244
cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

doli2300;

Yanlış anlaşılma olmasın, bizim pazarda tekel olma gibi bir hedefimiz hiç bir zaman olmadı, hiç bir zaman da olmayacak. Aksine bizim düşüncemiz, ne kadar rekabet olursa pazar o kadar büyür, ve pazarın büyümesi de herkesin işine yarar şeklindedir.

En basit mantıkla pazar büyüdükçe satılan makina adetleri artacağından dolayı markaların Türkiye'ye geliş fiyatları da düşer ve bu da otomatik olarak son kullanıcıya yansır. Herkesin istediği şey de bu değil mi zaten?

Saygılar

Tarih: 9 Nisan 2007, 15:43 - İp: 81.***.**2.84