fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kart Sorunu

Nikond 70s le birlikte laxer 256 kart aldım şuan çekimim 7006 larda ilk başta hiç sorun yaşamadım şu aralar arada resimleri yarım veryo neden? bilen varmı kartın ömrümü bitti

Tarih: 26 Ekim 2005, 22:19 - İp: yok
benbemsen
benbemsen (üye)
Çanakkale / Stüdyo Fotoğrafçısı

netür makina kullaırsan kullan sanDisk'ten şaşma birde kartı her kullanımdan sonra özellikle çok çekim yaptığın zamanlarda mutlaka hangi makinada kullanıyorsan onda formatla

Tarih: 27 Ekim 2005, 16:28 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili fotoser ,
Bu tür dslr makinelerde perde yukarı aşağı hareket ederek açılır kapanır .Eğer senin makinenin perdeleri tam olarak açılmadığında çekilen fotoğraflarda yarım görüntü çıkıyorsa muhtemelen ya ayna tam kalkmıyordur yada perde tam olarak düşmüyordur yani kart la hiçbir ilgisi yok senin makinenin sorununun

Tarih: 27 Ekim 2005, 17:41 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

fotoser merhaba,fotoları nasıl yarım veriyor ? bunun birçok şekli ve her şeklin farklı bir çözümü vardır.
1-)eğer ki karenin bir kısmı tamam diğer kısmı siyah ise shutter dan kaynaklanıyor olabilir.sana bir önerim var,önce mönüyü reset edip daha sonra makineni update edermisin.bu şekilde sorununun ortadan kalkma ihtimali var.bu yazdıklarım tabi ki karenin bir kısmı siyah ise.
bunu deneyip sonucu yazarsan sevinirim.
2-)eğer ki çektiğin karenin bir kısmı normal diğer kısımda kareden bazı parçaların büyültülmüş halleri yerleşmiş ise sorun hafıza kartından olabilir.daha önce biz bunu birkaç kez yaşadık.
3-)bir başka ihtimal daha var ki çok düşük ihtimal,karenin bir kısmı normal diğer kısım beyazımsı.bu teknik bir konu girmeye gerek yok.zaten çok çok nadir rastlanan bir durum.

fotoser,kesin bir yargıya varmak için problemi detaylı bir şekilde açıklaman gerekiyor.hatta örnek bir foto ile desteklersen daha iyi olacaktır.bundan sonraki aşamalar ile ilgili bizleri bilgilendirirsen çok sevinirim.merak ediyorum doğrusu.
hoşçakal

#ozgur foto' tarafyndan 28.10.2005 10:50:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ekim 2005, 09:14 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)

sanırım sorun el alışkanmlığı makineyi çekimimi yaptıktan hemen sonra kapatıyorum bu ara yapmadı testde aldım 30 kare yok sorun ilgin için tşk ederim bilgisayara atarken zorlanmıştım resmin yarısı yani üst tarafısağlam ortada yeşil bi çizgi kalan yarım gri renkteydi resmi silmiştim bidaki yaptığında resmi kaydedicem bide beyaz ayarı nasıl yapılıyor ben nikond70s i arasfotodan aldım içanadolu bölgesinde hiç kimse ilgilenmiyor ve yardımcı olmadı kargo ile 1günde çok uygun fiyata aldım f70 den d70 geçince afalladım hiç bir ayarı yapamadım studyo çekimleri manuelde iyi olması gerekirken programda düzgün çıkıyor beyaz ayarı ile ilgili studyo flaşlarına hala uyum sağlamadı sekron girişide kullanmıyorum............*bilgilendirirsen sevinirim.özgürfoto hayırlı işler

Tarih: 28 Ekim 2005, 21:07 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

stüdyoda kullandığın paraflaş hangi marka fotoser ?

Tarih: 29 Ekim 2005, 10:54 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)

ampulflaşların bir araya gelmesi bir şemsiyede 4 adet 50 lik adı fotoserflaş oluyor:9 iyi bi flaş sistemi henüz alamadım.

Tarih: 3 Kasım 2005, 19:14 - İp: yok
  • 1