turuncude33
turuncude33 (üye)
Burdur / Amatör

Hepsi Burada’nın Geri Almama Bahanesi

21.08.2009 tarihinde Hepsiburada. com sitesinden Nikon L100 fotoğraf makinasını büyük bir hevesle aldım. Anak çekimleimde ,görüntünün dağıldığını yazıların net okunmadığını gördüm. Ve iade etmek istedim. iade isteğim olumlu karşılandı ve ürünü göndermem istendi. Ben de tüm parçalarıyla birlikte orjial kutusu içinde ürünü gönderdim. Anak uzun bir süre sonunda aldığım yanıt ( benim sormamala cevap yazdılar ) ürünün kutusuun iç yüzünü kalemle çizildiği için geri alamıyoruz oldu. Cihazda hiç bir kusur yok, parçalar eksik değil, orjinal kutusu sağlam sadece kutunun iç yüzü çizilmiş diye ürünü geri almıyorlar.
Ürün elime geçince tüketici heyetine başvuru yapmayı düşünüyorum.

Tama makina hatasızbir arıza yok ama iade almamak için bu tür bir bahane öne sürmeleri çok garip geldi bana..

Tarih: 16 Eylül 2009, 21:38 - İp: 85.***.**1.65
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Bahane olarak nitelendirmeyin, iade şartları böyle.

Tarih: 16 Eylül 2009, 22:53 - İp: 95.***.**7.169
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

almamaları bence normal malesef, o ufak çizik bir sonraki alıcının makinenin açılmış ürün olduğunu anlaması için kafidir. çok abest karşılamamak lazım. ayrıca hepsiburada nın bu tür oyunlara başvuracağını sanmıyorum, yıllardır müşterisiyim (tost satsalar alacağım neredeyse o derece) iadelerim oldu, zamanında gönderemedikleri için alışverişten vazgeçtiğim oldu ama her seferinde uygun bir dille temas kurulup talebim yerine getirildi.

Tarih: 16 Eylül 2009, 23:42 - İp: 78.***.**6.47
facetk
facetk (üye)
İstanbul / Meraklı

bence sen tüketici heyetine başvur, kazanırsın

Tarih: 17 Eylül 2009, 12:14 - İp: 79.***.**5.57
stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Hepsiburada o arızalı makineyi başkasınada mı satacak ki kutusunu sağlam istiyor. Daha olmadı yeni verecekleri makinenin kutusuna eskisini koyar makine sahibine de bilgi verirlerdi. Ama sanırım yapılan, işi yokuşa sürmek.

Tarih: 17 Eylül 2009, 17:32 - İp: 85.***.**0.94
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

işi yokusa surmekle alakası yok durumun,
bilmeden konusmamak gerek,kutu uzerınde makineye ait seri numarası olur, kutu ve içindeki makinenin seri numarasıda aynı olur.
yanı oyle onun kutusunu buna koysaymıs gibi küçük esnaf mantıgıyla yapılmıyor bu işler.
iade sartları geregi boyle bir cevap vermeleri gayet normal. hepsiburada.com un herhangibir hatası oldugunu sanmıyorum burada,tuketici heyetinden cıkacak kararında bu sekilde olacagını gormek zor degil, ayrıca makinede gercekten arıza yoksa sizin one surdugunuz mazeretin gecersiz oldugu goruluyor.
zaten iade alacaklarını belirttikleri ve geri istedikleri bir makinede,sonradan yok vazgectim almayacagım diye bir mazeret belirtmemişler,makineyı kontrol edip iade sartlarına uyup uymamasına gore cevap vermişler.

Tarih: 17 Eylül 2009, 20:11 - İp: 78.***.**8.108
kartusman
kartusman (üye)
İstanbul / Amatör

turuncude33

makinanız ile ilgili son durum nedir?
arıza devam ediyor mu?

arızalı olarak sizden alabilirim.
sizden cevap bekliyorum.

Tarih: 13 Kasım 2009, 13:57 - İp: 88.***.**6.239
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Pazarbey nikli üyeye de geri iade de çizikli filan bir yazı yazmışlar,belki matbuu yazıları öyledir..Tel açıp bir görüşün yüz yüze,ya da Ümry/hekimbaşına gidip elden görüşün..
Onun parasını günler sonra iade etmişler o da malı tekrar kolileyip onlara gönderecek bugün zira..@pazarbey nikli üye , yani..

Tarih: 13 Kasım 2009, 15:36 - İp: 85.***.**9.219
turuncude33
turuncude33 (üye)
Burdur / Amatör

İlginiz için teşekkür ederim. Makinada sonraki çekimlerimde büyük bir sorun olmadığını gördüm ve çekimlere devam ettim. Ancak Fuji fx5700in çekimleri kadar güzel çekimler alamadığım için bir başka arkadaşa sattım.

Tarih: 13 Kasım 2009, 15:40 - İp: 78.***.**1.113
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bİ fıkra vardı. Hani çocuk kadınlar hamamına gidiyor. Soruyor birşeyi balta düşmüş falan diyon kadınlarda. Çocuk bu baltada hepmi ..... e düşmüş diyor.
Bütün çizikçi müşteriler hepsuburadayamı denk geliyor.
Bal gibide bahana uydurmaktalar. Ayıp Ayıp. Gaijin siteden atılmalıdır.

Tarih: 14 Kasım 2009, 00:26 - İp: 85.***.**4.203
acemi43
acemi43 (üye)
Kütahya / Amatör

#acemi43' tarafından 14.11.2009 00:42:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Kasım 2009, 00:40 - İp: 88.***.**4.173
  • 1