qumiga
qumiga (üye)
İstanbul / Amatör

Fujifilm Teknik Servis Sorunu

ben yaklaşık 1 yıl önce hepsiburada.com dan fuji av100 almıştım.2 yıl garanti süresi vardı.8 ay sonra düştü ve ön tarafındaki içeri girip çıkan objektif kısmı sağa doğru yamuldu.Fakat yinede eskisi gibi fotograf çekebiliyodu.Bikaç gün sonraysa netleştirme hatası yazık ekranda fotograf çekmemeye başladı.Teknik servisi aradım garanti belgesiyle ve faturasıyla yollamamı söylediler yolladım.Sonra fujiden beni aradılar ve dedilerki makinenin lensi bozulmuş ve garanti kapsamına girmiyormuş değişmesi gerekiyormuş ve 110 tl istediler.Ben zaten makineyi 160 tl ye almıştım.8 ay sonraki fiyatı da zaten 130-140 tl ye düşmüştü.Bende makinemi geri istedim.Gönderdiler fakat garanti belgesini göndermemişler.Bende zaten sinirlenmiştim bi dahada arayıp garanti belgesi falan sormadım.Bikaç gün sonra istanbulda sirkecide sıradan bir fotoğraf makinesi tamiri yapan dükkana gittim.Makinemi gösterdim ve lensinde hiçbir problemin olmadığını sadece objektifi dik tutan yerde bikaç kırık olduğunu ve 50 tl ye yapacağını söyledi bende yaptırdım.Bu konuyu neden yazdığıma gelince 2007 de bu siteye yine fujifilm teknik servisiyle ilgili sorunlar aktarılmış,sorunun teknik servisteki elemandan kaynaklandığını ve o elemanın değiştiğini sorunun giderileceğini,çok sayıda arızalı ürünün geldiğini ve yetkililerin yetişemediğinden falan bahsedilmiş.Sene 2011 aynı sorunlar devam ediyor.Bence hiç kimse ilgilenmemiş bu durumla.Bunu şikayet edecek bi yerde bulamadım o yüzden buraya yazıyorum.Bir an önce teknik servisin düzeltilmesi dileğiyle...

Tarih: 22 Ekim 2011, 16:59 - İp: 78.***.**4.161
fuji.yeliz
fuji.yeliz (üye)
Ordu / Amatör

Bilmiyorum bu site aracılığıyla kimse size geri dönüyor mu ama sikayetvar.com' yazdığınız her şikayetin bir muhattabını buluyorsunuz ve size gereken bilgiyi veriyorlar.

Tarih: 23 Ekim 2011, 14:21 - İp: 46.***.**2.236
qumiga
qumiga (üye)
İstanbul / Amatör

şikayetvar.com yazdım fakat orjinal ürün almış olduğunuzdan eminmisiniz gibi şeyler söyleyip geçiştirdiler.Halbuki almış olduğum siteyi kendi sitelerinde kabul etmişlerdi.Anlayacağınız çözüm bulamadım.

Tarih: 24 Ekim 2011, 12:00 - İp: 78.***.**1.67
  • 1