erci77
erci77 (üye)
Balıkesir / Amatör

Fujifilm S5000 Arıza..

Herkeze öncelik ile merhaba..

Başlıktada yazdığım gibi Fuji s5000 3,1mp (plr.6mp) bir cameram var ama durup dururken görüntü vermemeye başladı.. LCD ekranı sağlam menüsünü rahatlıkla kullanıyorum ama objektiften herhangi bir görüntü yok allak bullak parlaklıklar ve karanlıklar... Buda webcam modunda alabildiğim bir resim.. Sizce sorunu nedir ve çözümü varmıdır...

Tarih: 8 Mart 2010, 22:15 - İp: 88.***.**1.141
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

http://www.fotoritim.com/yazi/murat-ozdemir--fotograf-makinelerinde-algac-sorunu

Tarih: 9 Mart 2010, 04:41 - İp: 94.***.**8.227
erci77
erci77 (üye)
Balıkesir / Amatör

Evt burkay bey forumu araştırırken vermiş olduğunuz link denk geldi ve sanırım benim sorunumun cevabı bu. CCD im bozulmuş.. Şimdi araştırma içerisindeyim cameram için çıkma yada sıfır ccd ünitesini bulabilecekmiyim bakalım. İstanbulda olan bir arkadaşıma ısmarladım hayyam pasajından bulursan hemen yolla diye..

Tarih: 9 Mart 2010, 18:49 - İp: 88.***.**0.146
fuji-cem
fuji-cem (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba
Sizden ricam teknik servise göndermenizdir.
Teknisyenlerimiz size yardımcı olacaklardır.

Tarih: 11 Mart 2010, 11:28 - İp: 81.***.**4.169
erci77
erci77 (üye)
Balıkesir / Amatör

Cem bey merhaba.. İlginiz için teşekkürler.. Ben bu durum karşısında sıkıntıya düştüm ve istanbulda bu cihazların tamiri ile uğraşan birkaç yeri arayarak bilgi aldım.. Hepside Servise yollamamı istediler ama ürünün garantisi biteli çok oldu dedim ama aldığım cevaplar genelde aynıydı, Sizin cihazınızın CCD si yandığı için servis tarafından ücretsiz değiştirilmek zorun sonuçta zamanında yüksek bir rakama uzun ömürlü ve sağlam bir cihaz a yatırım yapmışsınız sizi yarı yolda bırakmayacaklardır ve CANON gibi FUJIFİLM de CCD arızalarını ücretsiz olarak değişim yapıyorlar dediler.. Bu cevapları duyunca yüzüm güldü ama nekadar doğrudur bilemiyorum ama işin açıkçasıda sevdiğim bir cameram bir şekilde tamirini yaptırmak istiyorum ama astarınında yüzünü geçmesini istemiyorum..

Tarih: 11 Mart 2010, 14:39 - İp: 88.***.**3.179
  • 1