tophaneli16
tophaneli16 (üye)
İstanbul / Amatör

Fujıfilm Hs20 Manuel Çekım Nasıl Yapılır

ARKADSLAR MAKINEMI YENI ALDIM VE TAM BIR AMATORUM 1500 LIRA VERDIM KARSILIĞINI GORMEK ISTIYORUM YANLIZ CEKTIĞIM FOTOĞRAFLAR KALITESIZ MODLARI BILMYIORUM YARDIMCI OLABILIRMISINIZ

Tarih: 20 Şubat 2012, 21:54 - İp: 176.***.**2.241
deryabeh
deryabeh (üye)
İstanbul / Meraklı

iyi akşamlar, bende hs20 kullanıyorum. kullanma klavuzu çok açıklayıcı ve net. kullanma klavuzunuz var mı? modlarda fotoğraf makınesı ıkonun olduğu zaman normal ışıkla çekim yapar, adv modunda flu çekim yapar... vs vs vs hepsi klavuzda mevcut

Tarih: 20 Şubat 2012, 22:00 - İp: 94.***.**9.129
tophaneli16
tophaneli16 (üye)
İstanbul / Amatör

ılgınız ıcın tesekkur ederım kullanım kılavuzum var ama anlam cıkartamadım aslında forumları okudum nıkonlar canonlar nıtelığınde kalıtelı bır cıhaz yanlız cektığım fotoğraflar kotu gıbıme gelıyor 250 lıralık makıneyle cekmısım gıbı

Tarih: 20 Şubat 2012, 22:08 - İp: 176.***.**2.241
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

850 liradan fazla verilmeyecek bir cihaz elinizdeki.
makine almadan once iyice arastırmak, artıları eksileri degerlendirmek gerekiyor. bir kere almışınız bu saatten sonra soylenecek bişey yok.
fotografcılıgın temelini ogrenebileceginiz bir iki kitap satın alın, internette orada burada aprca parca ugrasacagınıza butun bilgileri tek bir yerde bulup sırasıyla ogrenirsiniz.
1500 vermişken kitaba da 30-40 lira verilir

Tarih: 20 Şubat 2012, 23:12 - İp: 217.***.**7.155
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Eğitim şart.

Fotoğrafçılık eğitim kurslarına gidiniz..

Eğitimini almadan öğrenmek istiyorsanız, bu işin uzmanlarının yazmış olduğu kitapları iyice okuyup öğrenmeniz ve pratiğe dökmeniz gerek...

Hemen öğrenmeye çalışmayın, bu işi sabrederek ve bol bol fotoğraf çekerek öğrenmeye çalışın...

Bol bol fotoğraflar seyredin bu fotoğrafların exif bilgilerini okuyun, exif blgileri size çok şey öğretir...

Işığınız bol olsun...

Tarih: 21 Şubat 2012, 05:59 - İp: 176.***.**7.121
deryabeh
deryabeh (üye)
İstanbul / Meraklı

günaydın, eğitimin şart olduğu konusuna kesinlikle katılıyorum. yalnız alınan eğitim ve yaşanan deneyimin insanda küstahlık, şımarıklık gibi en iyi ben biliyorum gibi davranmasına da tahammül edemiyorum. makınanın nazarınızdaki değeri gerçekten önemli değil. şahsi fikrinizdir. bir çok yazı okudum burda, şunu farkettim ki 7 tane fotoğraf stüdyomuz var, ne ben ne gerçekten sanatçı iş arkadaşlarımız bu şekilde tavırlar sergilemiyorlar. sevgilerimle

Tarih: 21 Şubat 2012, 08:45 - İp: 195.***.**5.34
  • 1