enjoyman
enjoyman (üye)
Sivas / Amatör

Fujifilm Hs20 Lens Camı Sökme ?

Merhabalar.
3-4 ay önce aldığım fujifilm Hs20exr Makinem var. Makineden çok memnunum ancak lensin içine toz kaçtı.
İlk olarak garanti için fujiflime başvurdum faturasz olmaz dendi aldığım kişiye söyledm yurtdışında yaptırılır türkiyede yapmıyorlar dedi. (Keza satış sayfasında uluslar arası 1 sene garantili diye satıyordu (türkiye uluslar arasına girmiyor demekki?)
Daha önce söküp taktığım kompact makinelerden edindiğim tecrübeyle tüm vidalarını söktüm. ancak Harici flaşın takıldığı yer makineyi sökmeme engel oldu ne yaptıysam bir türlü açamadım

İnternette birçok yerde aramama rağmen lens kısmının nasıl söküldüğü yada makinenin söküldüğü bir video bulamadım.
Nasıl açıldığını bilen yada bulan birileri varmı ??
Teşekkürler..

Tarih: 27 Temmuz 2012, 21:22 - İp: 46.***.**4.131
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Eyvah, eyvah, eyvah ki hem de ne eyvah...
Makinayı kendiniz neden açtınız?
İstanbula gelen birisiyle gönderip Sirkeci de makina tamircilerine baktırabilirdiniz.
Bunlar çok hassas elektronik ürünlerdir. Ancak uztası ve uzmanı makinayı açmalı.
Keşke hiç denemeseydiniz.
Kutusuna koyun. istanbula kendiniz mi geleceksiniz? yoksa bir gelenle mi gönderirsiniz sirkeci2de ustalara içini temizletin.

Tarih: 27 Temmuz 2012, 22:02 - İp: 82.***.**3.245
enjoyman
enjoyman (üye)
Sivas / Amatör

Daha önceki tecrübeme güvenerek cesaret ettim ancak tek yapabildiğim vidalarını açabilmek oldu Ercan abi. Çünki harici flaş takılan yer makineyi hiçbir şekilde açmama izin vermedi belki daha iyi oldu tabi .
İstanbul'a gelebilmem çok zaman alacaktır malum iş durumları yüzünden ancak bana daha yakın ankara gibi çözümlere bakıcam eğerki kendim halledemeyecek olursam.
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

Tarih: 27 Temmuz 2012, 22:13 - İp: 46.***.**4.131
  • 1