mehmetterzi
mehmetterzi (üye)
Konya / Meraklı

Err 99 Sorunu

forumda bu hatayla ilgili bütün yazılanları okudum degerli arkadaşlar. henüz 20 günlük dslr makina kullanıcısıyım ve 1000 d canon bir bir makina aldım fakat bugün err99 hatasını verdi sitede yazılan silme bataryayı cıkarma işlemlerinin hepsini yapım fakat işe yaramadı. genel bakış olarak güncellemeyi gükleyerek bu sorunun ortadan kalktıgı yazıyor. benim sorum bu güncellemeyi yükledigimizde makinamız garanti kapsamı dışında kalır mı?
1: makinayı erkayalar garantiyemi göndereyim
2: güncellemeyeimi yükleyeyim saygılar

Tarih: 27 Kasım 2010, 21:20 - İp: 95.***.**4.177
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

erkayalara goturun, guncellemeyi onlar yuklesin,garanti kapsamı içinde bir sorun, kesinlikle para odemeyın

Tarih: 27 Kasım 2010, 22:00 - İp: 92.***.**0.234
mehmetterzi
mehmetterzi (üye)
Konya / Meraklı

syn gaijin sanırım sizdede aynı makinadan var ve sizde aynı sorunu yasadınız ve ne kadar sinir bozucu bi durum oldugunu anlarsınız tam cekim yapacakken simsiyah bi ekranın gelmesi
benim bu haftalarda vize sınavlarım var ve fotograf cekmem gerekiyor garantiye göndersem kargo gidip gelmesi 1 ay zaman alır sanırım. siteden güncelleştirmeyi yüklesem garanti kapsamonda sıkıntı cıkarırlarmı. birde erkayalar hakkında cokta iyi şeyler yazılmamış oda korkutuyor beni...

Tarih: 27 Kasım 2010, 22:06 - İp: 95.***.**4.177
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

garanti proseduru soyle işliyor.

1.makineyi servise goturup veriyorsunuz,
2. kaydınız yapılıyor.
3. makinenin sorununun ne olduguna dair bir inceleme yapılıyor (birkac gun surebilir)
4. sizi arayıp sorunun ne olugunu, garanti kapsamında olup olmadıgını, garanti kapsamında degilse tamir ucretini belirtiyorlar.
5. eger garanti kapsamında degilse ve bu ucretle tamir ettirmek istersen onaylıyorsun, tamir edip veriyorlar, onay vermezsen gidip makineni alıyorsun.

firmware guncellemesi garanti kapsamı dısında degildir diye dusunuyorum emin degilim bundan.

ben firmware yukledim sorun duzelmedi, garantili olmadıgından ankarada bir servise goturdum, anakart uzerınde oksitlenme gibi bişeyden bahsettiler, 100 tl ye tamir ettiler.

aynı sorun bir arkadasımın daha basına geldiginde garantisiz makinesini erkayalara goturmus ve anakart problemi diye 400 lira ucret kesmişler.
400u duyunca 100 lira vermekte sorun gormedim acıkcası.

Tarih: 27 Kasım 2010, 23:30 - İp: 92.***.**0.234
mehmetterzi
mehmetterzi (üye)
Konya / Meraklı

o zaman yrın bi arayıp sormam lazım bu erkayaları makinayı nasıl göndercegme dair. en iyisi güncelleştirmeyi flan hiç denemeyeyim basıma bela olmasın 15 günlük makinaya bide ayrıca para ödemeyim.
cok tesekkür ederim verdigin bilgi için...

Tarih: 27 Kasım 2010, 23:35 - İp: 95.***.**4.177
fotoaktuel
fotoaktuel (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

objektifi üzerinde yenimi aldınız yosa kendi objektifiniz varmıydı? kendi eski lesinizde errror 99 verdiyse eğermakinada birşey yoktur lensin içindeki zum yaparken ileri geri giden film arızalanmıştır. her zoom aralığında yapmaz ama giderek her aralıkta yapmaya başlar.

Tarih: 28 Kasım 2010, 09:30 - İp: 85.***.**8.93
mehmetterzi
mehmetterzi (üye)
Konya / Meraklı

üzerinde ürünle birlikte gelen 18-55 lens var baska lens hiç takmadım kullanmadım. ve daha 1,5 2 haftalık makinanın böyle bir sorun cıkarması beni makinadan soguttu diyebilrim...

Tarih: 28 Kasım 2010, 12:18 - İp: 95.***.**4.38
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

benımkide 3. gün bozulmuştu.
can sıkıcı bir durum.

Tarih: 28 Kasım 2010, 13:34 - İp: 92.***.**0.234
  • 1