drvolki
drvolki (üye)
Ankara / Meraklı

D40’in Ekranı Kırıldı

Büyük bir yetenek göstererek, D40x'i düşürdüm.
Ekranı kırıldı. O halde 5-6 poz çektikten sonrada çalışmamaya başladı.
Üstüne bir bardak su içtim ama insanın sorası geliyor.
Hiç aynısı başına gelip SLR'sini tamir ettireniniz oldu mu? Ne kadara patladı, verimli oldumu ?

Tarih: 15 Aralık 2008, 01:10 - İp: 85.***.**4.75
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Geçmiş olsun.

DSLR makinalar pahalı sonuç olarak hemen olumsuzluğa kapılmayın belki ekran değişiminden sonra düzelir sorun.Ekran çok pahalı olacağını sanmıyorum.
Hiçte anlamam ama belkide ekran arızalanınca makina kendisini kapatmıştır sigortası atmıştır, böyle basit şeyler düşünerek bir servise gidin bence.

Tarih: 15 Aralık 2008, 01:43 - İp: 92.***.**8.147
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

evet bende benzer görüşlerdeyim...
makine sana bir mesaj vermiştir ve sen ekran kırık olduğu için o mesajı göremiyor olabilirsin.Bu nedenle öncelikle makineyi bir televizyona bağla ve görüntüyü ekrana verdir ve makineyi çalıştır.makinenin mesajını görmeye çalış.. eğer işin içinden çıkamazsan o zaman madem ankaradasın bizim servise uğra makineyi burda mönitörize edelim.Makinenin önemli bir sorununun olduğunu sanmıyorum...
Murat Özdemir www.burukay.com benim web adresim

Tarih: 15 Aralık 2008, 02:07 - İp: 88.***.**6.105
drvolki
drvolki (üye)
Ankara / Meraklı

Servise götüreceğim, çünkü makinadan çok memnundum. Umarım düzeltebilirler

Tarih: 15 Aralık 2008, 02:14 - İp: 85.***.**4.75
kiziltug
kiziltug (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Evet servis kesin sonuç olacaktır. Ama mutlaka servise gidiniz. Çnü makineniz benim ki gibi gidip geri gelmeye bilir. Binbir bahene uydururlar ve servisdede mutlaka teslimat fişini alıp kaybetmeyin. (Murat Özdemir deydi makinem dikkatli olun derim halen bir sonuç alamadım 2 sene olacak) Onu için direk servis diyorum. Nikon servisi olarkda İstanbul teleoptik tercih edilebilir daha hızlı olduğunu duymuştum diğer servisleri de izmirde...

Tarih: 17 Aralık 2008, 00:16 - İp: 92.***.**7.162
  • 1