srhtgzl
srhtgzl (üye)
Kocaeli / Amatör

Canon S5is Süper Macro Mod Sorunu

Makinemin manuel bölümünü seçerek süper macro moda alıyorum ve daha sonra bir fotoğraf çekiyorum.Çektiğim fotoğrafın ekrana gelmesi 25 sn'yi buluyor.Denklanşör sesi de yaklaşık bir 12 sn sonra çıkıyor.Auto modda herhangi bir sorun yok anında gösteriliyor fakat süper macro modda cihaz saçmalıyor.Sizce sorun nerede ? (Cihazı yeni aldım)

#SrhtGzl' tarafından 08.04.2011 20:56:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Nisan 2011, 20:51 - İp: 88.***.**7.212
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cihazda bir sorun yok, siz manuel cekim yapmayı bilmiyorsunuz sadece..
makine 12 saniye enstantane suresine ayarlanmıs.

Tarih: 9 Nisan 2011, 01:47 - İp: 217.***.**4.14
srhtgzl
srhtgzl (üye)
Kocaeli / Amatör

Peki bu ayarı nasıl ayarlayacağım;sorunu ortadan nasıl kaldıracağım konusunda bilgi verebilir misiniz ?

Tarih: 10 Nisan 2011, 10:49 - İp: 85.***.**7.38
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Manual modda cekim yapiyorsan birseylerede hakim olman gerekir yani.Simdi yukarida Gaijin arkadasin dedigi gibi sen makinani 12 sn gibi bir enstantane suresinde tutarsan ve bunu nasil degistirecegini bilemiyorsan ne isin var orada,burak otoda ceksin yada P modunda ceksin yari oto.Kullanma klavuzunda tum tuslar ve ne yaptiklari genelde yazar.Ingilizce ise Shutter ve Aparture olarak 2 degeri ayarlaman gerekir manual modda.Buda ya tekerlek varsa onu cevirerek yada ne bileyim yuvaklak tusta asagi yukari hareket ettirerek olur genelde.Yani makinanin klavuzunu bize buldurup etud ettirme simdi lutfen.Birazcik incelersen kolayca kendin bulursun...

Tarih: 11 Nisan 2011, 19:13 - İp: 219.***.**6.57
  • 1