buzadem
buzadem (üye)
Trabzon / Meraklı

Canon Ps Sx100ıs Ekranda Mor Renkler

Merhaba...
Bugün makinemle fotoğra çekiyordum. Bir ara kapattım. Bir süre sonra yeniden açtım. Bir de ne göreyim. Ekranda mor renkler var. Köşe taraflarda yoğun derecede yeşil renk var. Çektiğim fotoğraflar mor renkli çıkıyor. Lensini tuttuğumda renkler düzeliyor gibi oluyor. Ama fotoğraflar yine mor renkli çıkıyor. Bir anda nereden çıktı bu sorun diye düşünürken makineye hafifçe vurdum ve düzeldi. Emin olmak için bir kaç fotoğraf daha çektim. Hiç mor renkli fotoğraf çıkmadı. Bu mor renklerin sebebi nedir acaba?
Makinemi yaklaşık iki yıldır kullanıyorum şimdiye kadar sadece bir kere düşürdüm ama geçen yaz düşürmüştüm. İçine su kaçtığını sanmıyorum. Başkada bir sorunu yok. Garanti süresininde dolmasına yaklaşık 1 ay var. Aldığım elektronik ürünler satan mağaza kapandı ve Trabzon'dan başka bir yerde bulunmuyordu bu mağaza. Ama kapandı. Şu an sorun görünmüyor ama ben yinede bir servisi baktırmak istiyorum. Bu konuda yardım edebilirmisiniz.
Ha bu arada mor renkli çıkan fotoğraflardan bir tanesini ekleyeyim.

#buzadem' tarafından 17.04.2010 22:12:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Nisan 2010, 22:10 - İp: 88.***.**4.25
fomadijital
fomadijital (üye)
İzmir / Firma

kardeşim senin sensör yolcu çok acil servise gönder
canon a erkayalar bakıyor
selamlar geçmiş olsun

Tarih: 18 Nisan 2010, 00:57 - İp: 195.***.**8.54
buzadem
buzadem (üye)
Trabzon / Meraklı

İnternetten araştırdım. Trabzon'da Erkayalar ile ilgili bir yer var. Ümit Ticaret. Burası alır her halde tamirat için.
Bu arada bugün baktım makinemde hiç bir sorun görünmüyor. Ama ben yinede garantiside varken gereken yere götürüp baktırmak istiyorum. Umarım alırlar makineyi.
Tarih: 19 Nisan 2010, 12:01

Dün bahsettiğim yere gittim. Arızalı makineleri alıp teknik servise gönderiyorlarmış. Ben makinemin sorunundan bahsettim. Hafif bir darbe vurunca düzeldi dedim. Adamda bana içindeki sensör yerinden oynamış dedi. O zaman bu demektir ki sensörüm arızalı değil. Garanti süresinden de bahsettim. Bana 1-2 hafta içerisinde aynı sorunu çıkarırsa getir gönderelim teknik servise dedi.
Birde garanti dışı olarak yapılması durumunda 90 TL kadar bir bedeli olduğunu söyledi.

#buzadem' tarafından 20.04.2010 12:05:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Nisan 2010, 12:01 - İp: 88.***.**4.25
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Alır da düşürdüm derseniz tabii ki garantiye girmez bu...

Tarih: 21 Nisan 2010, 23:59 - İp: 95.***.**4.79
buzadem
buzadem (üye)
Trabzon / Meraklı

Evet. Geçen yaz düşürdüğümü söyledim. Ama garanti kapsamı dışında kaldı demedi bana. Garanti süresinden bahsettim. O da bana 'aynı sorun çıkarsa 1-2 hafta içinde getir gönderelim servise' dedi.

Tarih: 22 Nisan 2010, 14:06 - İp: 88.***.**4.25
  • 1